Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Vypálení Blu-Ray aby to přečetl i stolní BR

deejay32 (26)|3.3.2009 07:53
Zdravím,koupil jsem si externí BR vypalovačku..stahuji filmy v MKV které si převedu tak aby je moje PS3 uměla číst ale vadí mi že je musím kouskovat po 4GB...tak jsem se rozhodl že je budu dávat na BR...ale zároveň bych chtěl aby to uměl přečíst i stolní BR přehrávač a to je asi problém co jsem se tady dočetl...ůdajně jediný program je TSMUXER ale ten pokud nemá zdroj 1280x720 nebo 1920x1080 to prý neumí...jak je rozlišení trochu jine..1040...tak je v obraze nějaký pruh..a většina BR ripů nemá přesně tohle rozlišení.Existuje nějaká možnost jak to dostat na BR aby to fungovalo??? Případně poradit nějaký dobrý vypalovací program? V Applu používám TOAST nejnovější z BR pluginem a ve Vistách klasika NERO 8...9 mi nějak nejede:-) děkuju za případné rady...Milan
artam (1147)|3.3.2009 13:53
Z pana Googla vypadol odkaz na toto: multiAVCHD

citujem z readme: "multiAVCHD allows you to turn a bunch of MKV or TS files and a bunch of AVCHD / BDMV folders into disc with a simple menu structure that should play on Blu-ray players."

Podla toho popisu by to malo robit presne to, co potrebujes.
(BTW, ovladanie googlu by malo byt povinnou vybavou ucastnikov tohto fora :D)
deejay32 (26)|4.3.2009 11:12
ok...sorry mám jí doma první den tak jsem toho moc nestihnul pročíst:-)..tak jsem to vyzkoušel a.....v multiAVCHD to je jednoduchý ale ve spodní části obrazu je černý pruh??? jako zdroj jsem použil rozlišení 1920x800, vypáleno v ImgBurn.
Tsmuxer ve spodní části opět pruh pro změnu zelený...zkoušel jsem z toho udělat i iso a vypálit ale pořád ten samý problém....jsem LAIK v tomhle směru tak mě nekamenujte:-) někde jsem četl že tyto programy neumí jiný rozlišení než 1920x1080 a 1280x720 jak je to trochu jinak tak tam budou ty pruhy??? pokud ano tak tak jak to dostat na BR aby to uměly i stolní BR přehrávače bez pruhu??? vetšina ripu na netu nemá tato rozlišení....dík.Milan
deejay32 (26)|5.3.2009 11:01
tsmuxer...černý pruh dole.....ripbot264...zelený pruh dole.....poradí někdo jat to nastavit aby to dopočítalo chybějící řádky??????
deejay32 (26)|7.3.2009 13:53
Tak pruhy jsem vyřešil...zvládá to ripbot264 který zbytek obrazu dopočítá, 8GB film ale dělal 15hodin ale zase mám problém se zvukem...jde trošku napřed...pokud to MKV předělám v mkv2vob aby to hrálo v PS3 tak to je OK... zkusil jsem i BR stáhnout na HDD 1:1 v tsmuxeru z něj udělat BR disc i když vím že obraz bude s pruhem a to samý zvuk je napřed...kde dělám chybu???? Na tohle téma jsem nic nenašel co s audiem...poradí někdo nebo mě zase pošlete na google:-)
deejay32 (26)|8.3.2009 18:17
dík:-(
ai (2993)|8.3.2009 19:25
Proc se snazis tohle delat? To mkv rozdel v MKVmergegui na dily. Bez reenkodingu. Nebo jeste lepe nejaky levny HDD prehravac, na penezich ti nezalezi zrejme.
Martas 00 (114)|4.4.2009 11:49
Si stahni rovnou BD vypalto a mas klid.