Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

toshiba regza 37xv555dg vs philips 37pfl5603d

zdenda.cz (11)|2.3.2009 12:04
dobrý den

plánuji si pořídit novou tv a rozhoduju se mezi temito děma tipy toshiba regza 37xv555dg vs philips 37pfl5603d.

mohu vás poprosit o rady a zkušenosti, případně tip na jinou tv kterou si pořídit.

požaduji full hd (časté propojení s pc), velikost 32-37 větší kvůli prostoru nepřipadá v úvahu a cena max 20000kc
garb7 (1189)|3.3.2009 23:46
Jo v 37" moc velký výběr okolo 17t není nebo připlatit za 37LG7000
asi to bude těžký najit je obě v jednom obchodě aby se dal srovnat obraz.
Max Casper (10)|23.4.2009 08:06
Já jsem měl obě zmíněné lelevize doma, tak napíšu pár slov.
Philips je obrazově lepší, už tovární nastavení bylo celkem OK. Výhrady mám k reproduktorům, které byby trochu "uhuhlané", což se trochu zlepšilo equalizerem. Ostrost dobrá. Dynamický kontrast byl trochu obtěžující, zde popisované "dýchání obrazu" zmizelo po nahrání nového firmware. Původní byl ze září 08 a mezitím vyšlo asi 10 aktualizací. Bohužel se projevilo i zde několikrát zmíněné bzučení, což byl nakonec důvod, proč putovala zpět do krámu. Bzučení, vycházející ze zadní části TV, bylo slyšitelné v tiché místnosti i na vzdálenost 4m, což bylo poměrně obtěžující a pro mě nepřijatelné. Konstrukce bytelná, kovový podstavec, umožňující natáčení do stran. Philips má trochu inteligentněji řešené přepínání poměru stran, v podstatě nemusíte nic řešit nebo nastavovat (narozdíl od toshiby)Pokud by někdo narazil na nebzučící kousek, tak by měl perfektní TV.

Toshiba - naprosto tichá, umělohmotný podstavec, který se nedá otáčet. Tovární nastavení obrazu bylo nedobré, musel jsem povypínat několik voleb, údajně vylepšujících obraz. Např. volba, která se jmenuje nějak "černá/bílá" měla šílený vliv na kvalitu. Okolo fotbalistů na trávníku se objevovalo spoustu kompresních artefaktů. TV umožňuje seřizovat nezávisle podsvícení a jas. Také dynamický kontrast jsem musel vypnout. Při fotbalu jsem si ale všiml mazání, které bylo patrné, když kamera rychle přejela z jednoho konce hřiště na druhé a za hráči zůstávala tmavá šmouha. Možné je, že tenhle pohyb dělá problém všem LCD TV, ale u Philipse jsem si toho nevšiml. Možná proto, že jsem od začátku kvalitě obrazu nevěnoval tolik pozornosti jako u Toshiby a zajímal se spíše o její bzučení. Odezva by měla být 5mm, tak to mazání moc nechápu.
Na trhu je ještě podobná TV s 8mm 37xv505DG, která je na trhu o pár měsíců déle. Kromě jiné odezvy by měla být vybavena technologií Pixel processing V, kdežto verze 555DG má Pixel processing IV. Osobně pochybuji, že to má nějaký vliv na kvalitu.
Zvuk je ale lepší u Toshiby. Stačí trochu poladit, vyhrát si s nastavením basů atd.

U obou TV jsem zkoušel připoji počítač(DVI-HDMI) a zahrát si PES 2009 v rozlišení 1920x1080. V obou případech bez problémů. Obraz ostrý, bez mazání. O to více mě překvapilo mazání při fotbalu. (UPC DVB).

Takže mám trochu dilema, jestli si na mazání zkusit zvyknout nebo zkusit štěstí s jinou tv, což by už nebyla žádná legrace. Zdá se, že tyhle FullHD 37" s cenou do 20K budou mít vždycky nějakou mouchu.