Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Zobrazení datumu a času v HDV videu (*.m2t, *.m2v)

dweing (4)|2.3.2009 00:52
Nazdar, ahoj,
neznáte někdo způsob, jak dostat do záznamu HDV 1080i ve formátu *.m2t (Adobe Premiere Elements 4.0) nebo *.m2v (Pinnacle Studio 11) datum a čas původního záznamu z kamery? DV video ve formátu *.avi jsem prohnal programem DVDATE, který do celého záznamu datum a čas automaticky vložil. Pro komprimovaný mpeg2 jsem ale žádný podobný software nenašel, Pinnacle ani Premiere to (zřejmě) taky neumí. Ještě jsem zkoušel převod mpeg2 do avi pomocí Neoscene od Cineformu, ale tou konverzí se metadata z kamery zničila. Díky za radu.
Akim (128)|2.3.2009 08:38
Zkus free program HDVSplit.
dweing (4)|3.3.2009 22:30
Akime díky za tip. HDVSplit jsem zkusil už dřív, jenže ten umí jenom rozdělit video na jednotlivé scény(file), do jejichž názvu zapíše datum a čas začátku scény. Já ale chci vidět datum a ubíhající čas při přehrávání v celém videu (na každém framu) stejně jako při přehrávání přímo z kamery.
Saxel (2279)|4.3.2009 10:57
To myslíš vážně? Takhle doprznit celé natočené video? Myslím, že takový software existoval pro DV Video, ale pro HDV jsem o ničem takovém neslyšel ani neviděl.
Pave1 (4279)|4.3.2009 20:00
Proč si myslíš, že chce prznit "domácí video"? Třeba točí stavební časosběr a datum tam má dokumentační význam, účelů může být víc, cokoliv ...

Nepřemýšlel bych tolik za jiné :-) .
dweing (4)|4.3.2009 22:24
Saxeli,
nemyslím si, že zobrazení datumu a času videozáznam sprzní. Je to jen věc názoru. Uvítal bych ovšem, kdyby ses příště místo zbytečných osobních úvah a hodnocení radši držel tématu. To, že pro DV video existuje DVDATE jsem psal v úvodním dotazu a to, že pro HDV video si o ničem neslyšel, mi nepomůže.
Pave1 (4279)|4.3.2009 23:06
Jeden (divoký .-) ) návrh bych měl - co to sosnout podruhé přes analog (tam funguje vkladač kamery, možmá by to šlo i z HDMI nebo analogových složek) a pak to přes A/D převodník nabrat s vloženým datem.

Pak bych obě videa dal nad sebe (to s tím datumem nahoru) a cropnul bych ho, aby se uplatnila jen ta oblast s datem. Pak by možná ani nevadilo, že to má horší kvalitu, ne?
Ideální by bylo nabrat to bez záznamu (tedy z kamery to pustit ven a přes A/D převodník to rovnou (nejlépe po FW, ne přes grafiku) nabrat do kompu.

Je to divoký, ale fungovat by to asi mohlo .-) (záleží na účelu toho přesného data).

Jinak vkládat tohle do běžnýho rodinnýho videa by asi nebyl dobrej nápad, to je určitě jasný.
dweing (4)|5.3.2009 21:58
Děkuju Ti za radu, Pave1. Ten datum bych tam moh dostat v DV formátu videa, takže by rozdíl v kvalitě asi tak velkej nebyl. Ale přeci jen je to, jak říkáš, dost kostrbatý. Nechám si to jako nouzovou variantu.
BOBA (590)|6.3.2009 15:03
[QUOTE=dweing;218039]Nazdar, ahoj,
neznáte někdo způsob, jak dostat do záznamu HDV 1080i ve formátu *.m2t (Adobe Premiere Elements 4.0) nebo *.m2v (Pinnacle Studio 11) datum a čas původního záznamu z kamery? DV video ve formátu *.avi jsem prohnal programem DVDATE, který do celého záznamu datum a čas automaticky vložil. Pro komprimovaný mpeg2 jsem ale žádný podobný software nenašel, Pinnacle ani Premiere to (zřejmě) taky neumí. Ještě jsem zkoušel převod mpeg2 do avi pomocí Neoscene od Cineformu, ale tou konverzí se metadata z kamery zničila. Díky za radu.[/QUOTE]

Co to udělat ve formě titulku, který si můžeš kdykoliv zobrazit a vypnout. Jen nevím, čím to udělat, by tam ten čas běžel. Možná někdo poradí.
333 (23)|26.3.2009 00:00
Tak tím titulkem to řeším,ale automaticky se mi to zatím nepodařilo,takže tam datum vkládám pomocí ctrl+c z údajů o videu. Je to ,ale pěkná pakárna,když to dáváte do videa dětiček kde je každých 20 vteřin záznamu z jiného dne :( ,ale co bych pro rodinu neudělal :D:D
Toncl (1)|9.4.2010 09:58
Mám podobný problém.
Kamera Samsung SMX-F33BP. Formát H.264/AVC, výstupní soubory s příponou MP4.
Kamera datum a čas zobrazuje, ale soubor přehraný do počítače nikoli. Když jsem soubor přehrál zpět z PC do kamery, tak se datum a čas obět bez problémů zobrazily. Můj úsudek je, že údaje o datumu a času jsou součástí souboru, ale dostat je na obrazovku, toť problém.
Zkoušel jsem následující programy se špatným výsledkem:
Avidemux 2,5 - špatně přehrává kodek H.264
Cyber Link 5- nepodařilo se spustit
Vax 2-nešly načíst soubory
Supervision-nemá menu-neumím ovládat
Exsate Video expres- nefunguje, seká se a padá
Cyberlink power director5- neumí datum
Cyberlink power director8-nenašel jsem tuhle fukci, alespoň načte datum vytvoření ve vlastnostech k souboru
Video DVD Maker-pouze získá video z DVD
Virtual dub Mod-nepodařilo se spustit-chybí nějaké knihovna
Zweifull-nenačetl video z kamery
DVDdate-problém
WinDV-nefunguje
HDVSpli- něco udělá, ale soubor nelze přehrát
Visual DV TIMe stamp problém při načítání souborů
Pinacle13- to neumí

Stříhám v Pinacle. Pro mojí potřebu stačí a se starou analogovou kamerou nebyl problém.

Možná mám pro některé programy slabý PC.
Pentium 4 -2,66 GHz, 512 RAM.
Uvažoval jsem o koupi silnějšího, ale rád bych si ověřil, že to nějaký program zvládne. Pokud se najde nějaký dobrovolník, pošlu mu můj soubor a rád bych viděl výsledek.
ai (2993)|9.4.2010 14:12
klipy prejmenuj v PC programkem Renamer, je tam na to skript nekde dole, prejmenuje hromadne obecne vice souboru a nazev da podle datumu vzniku souboru (treba i fotky aj.)

pak je natahnes do vegasu , strihnes, a tento skript ti vytvori regiony podle nazvu klipu :
http://www.vasst.com/index.php?option=com_content&view=article&id=852%3Acreateregionsfromeventfilenames&Itemid=98

tento skript ti vytvori srt titulky z toho:
http://www.pixelsplasher.com/_downloads/scripts/Sony.Vegas.export.regions.as.srt.subtitles.for.YouTube.script/

pak normalne ziskas sve Video z Vegasu a smichas to do mkv z temi titulky srt (MkvMergeGUI)

EDIT: nevim jestli ti to Vegas nacte, zkus to nejdrive nacist !
ShadowX (75)|27.6.2011 07:18
Je nejaky takovy script i pro Sony Vegas 10 ?
Saxel (2279)|28.6.2011 09:18
Ty skripty musí pracovat i ve Vegasu 10 (verze Pro, nižší verze skripty nepodporují). Ten první skript na vytvoření regionů už není na stránkách VASST nabízen, ale mohl by ho nahradit skript z tohoto odkazu: http://forums.creativecow.net/thread/24/921907
tomil2002 (14)|18.11.2016 21:47
7 let stará věc , ale když sem někdo náhodou "zabruslí" jako já nyní :) . Všiml jsem si , že v Ubuntu se mi u videa z videokamery zobrazuje datum a možná i čas , musel jsem to vypnout aby mě to nerušilo , respektive šlo o videa kde jsem to nepotřeboval .Ve W jsem se o to nepokoušel .
ai (2993)|19.11.2016 16:29
Ten jeden cs script uz nejde stahnout, v mem prispevku vyse, ten script, co vytvori regiony podle nazvu klipu, tak to vkladam z meho PC. Tomu textu dejte jmeno a koncovku .js , pak to vlozte do slozky, kde ma Vegas skripta.
[SPOILER]/**
* This script will add regions to all events on the first selected track,
* and name those regions using the media file name for each event.
* The regions will not overlap, even if the events overlap (because overlapping
* regions will be rejected by DVD Architect's subtitle facility).
* If a region already exists in the same location, no region is created.
*
* If more than one event comes from the same media, this will result in
* duplicate region names (which is OK, because you may want the same
* subtitle text in more than one place).
*
* Use the Edit Details view in Vegas to quickly view, modify, or delete
* the resulting regions.
*
* You can then use the script that ships with Vegas to convert these
* region names to a subtitle file that can be imported into DVD Architect
* (or other DVD authoring program). Thus, the file names of your media
* can become subtitles, without any work on your part.
*
* By John Meyer 4/11/2005
* (updated 8/1/2005)
*
**/

import System;
import System.IO;
import System.Windows.Forms;
import Sony.Vegas;

var evnt : TrackEvent;
var myRegion : Region;
var RegionName : String;


try {

//Find first selected track
var track = FindSelectedTrack();
if (null == track)
throw "no selected track";

var eventEnum = new Enumerator(track.Events);
while (!eventEnum.atEnd()) {
evnt = TrackEvent(eventEnum.item());
var MyFilePath = evnt.ActiveTake.MediaPath;
var extFileName = Path.GetFileName(MyFilePath);
var baseFileName = Path.GetFileNameWithoutExtension(extFileName); // Media file name for this event

var StartTime = evnt.Start;
var LengthTime = evnt.Length;

if (evnt.FadeOut.Length.Nanos > 0) {
LengthTime = LengthTime - evnt.FadeOut.Length; // Eliminates region overlaps at crossfades.
}


// if (evnt.Selected) { // Add this IF statement, and ending brace, to only add regions for SELECTED events.

// The RegionExist function checks if a region already exists at this point.
if (!RegionExist(StartTime.ToMilliseconds(),LengthTime.ToMilliseconds() ) ) {
myRegion = new Region(StartTime,LengthTime,baseFileName); //Insert a region over this event
Vegas.Project.Regions.Add(myRegion);
}

// } // End if evnt.Selected

eventEnum.moveNext();
} // End while (!eventEnum.atEnd()

} catch (e) {
MessageBox.Show(e);
}


function FindSelectedTrack() : Track {
var trackEnum = new Enumerator(Vegas.Project.Tracks);
while (!trackEnum.atEnd()) {
var track : Track = Track(trackEnum.item());
if (track.Selected) {
return track;
}
trackEnum.moveNext();
}
return null;
}


function RegionExist(dStart,dLength) : boolean {

var fmarkerEnum = new Enumerator(Vegas.Project.Regions);

while (!fmarkerEnum.atEnd()) {
var fRegion = fmarkerEnum.item();
var fRegionLength = fRegion.Length.ToMilliseconds();
var fRegionStart = fRegion.Position.ToMilliseconds();

if ( (dLength == fRegionLength) && (dStart == fRegionStart) ) {
return 1;
}
fmarkerEnum.moveNext();
}
return 0;
}
[/SPOILER]
jobro (235)|20.11.2016 08:15
Já bych to tak neautomatizoval. Když jde o "svatební" video, jistě nebude nutné, aby v každém záběru svítilo datum a čas pořízení. Může to připomínat záznam jízdy z automobilové kamery a může to působit rušivě...
Pokud jde o několik míst, kde se jeví tato data nezbytná, vložil bych je na časovou osu ručně formou titulku.
ai (2993)|21.11.2016 19:32
Ten popis je na vyrobu srt titulku, nevim na koho reagujes. Ten cas primo v zaznamu neni vhodny. Ty titulky se mohou pridat do MKV. Ten se zmuxuje v mkvmerge. Tam se prida treba mp4 a ty srt a vyjde MKV video. Jasne na svatbu to nema cenu, tam je casovy udaj a datum zbytecny.

Ja od toho upustil uz davno stejne, protoze vsechny klipy maji datum v nazvu videa. Ja mam pocit, ze to je nutne, abychom vsichni nebo potomci nebyli v roli Caslavskeho a lustili kdy a kde jak ktery zaznam byl porizen. Clipy by mely byt kratke , pouze jedna udalost. Zadne hodinove sestrihy. Prehravace to prehravaji posloupne stejne, jeden klip po druhym. Datum a misto, pokud to neni jasne by mel byt tedy v nazvu, zacit s datum, v americkem formatu, rok, mesic den, aby se to radilo abecedne automaticky. Napr. 2005-12-24_Vanoce_doma.mp4 atd.