Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Import videa z malych DVD

prettorian (8)|1.3.2009 09:43
Ahoj lidi, mam takovy jeden zasadni problem tykajici se automaticke detekce strihu scen...
Mam Pinnacle 12 a dvd kameru Canon DC 50... pres pinnacle normalne naimportuju video z DVD disku a pak kdyz na to video v pinnaclu dvakrat klepnu, tak se zacnou detekovat sceny... problem je v tom, ze se mi nadetekuji tak debilne, ze strih to udela treba sekundu az dve po tom, co to udelat melo..takze to strihne zacatek nove sceny..tim padem musim udelat rucni strih na spravnem miste a jeste musim opravovat ty chybne nastrihane kousicky, co mi pinnacle udelal.... s tim se fakt neda pracovat. to je strasne moc prace navic... ale teprve po teto automaticke detekci muzu oznacit vsechny videosoubory a nastavit pomer 16:9 misto 4:3...nevite nekdo co s tim? fakt bych byl rad za radu..
diky
Antonín (732)|1.3.2009 10:54
[QUOTE=prettorian;217948]Ahoj lidi, mam takovy jeden zasadni problem tykajici se automaticke detekce strihu scen...
Mam Pinnacle 12 a dvd kameru Canon DC 50... pres pinnacle normalne naimportuju video z DVD disku a pak kdyz na to video v pinnaclu dvakrat klepnu, tak se zacnou detekovat sceny... problem je v tom, ze se mi nadetekuji tak debilne, ze strih to udela treba sekundu az dve po tom, co to udelat melo..takze to strihne zacatek nove sceny..tim padem musim udelat rucni strih na spravnem miste a jeste musim opravovat ty chybne nastrihane kousicky, co mi pinnacle udelal.... s tim se fakt neda pracovat. to je strasne moc prace navic... ale teprve po teto automaticke detekci muzu oznacit vsechny videosoubory a nastavit pomer 16:9 misto 4:3...nevite nekdo co s tim? fakt bych byl rad za radu..
diky[/QUOTE]

No jedině používat jiný software, než Pinnacle, nebo ještě lépe kameru, která jednotlivé záběry nespojuje do jednoho file, ale nechává jako samostatné soubory.
To je taková panská rada, já vím, ale je to fakt tak.
Když už to je tak jak je, tak jedině zkusit jiný soft, bude tam jiné algo pro detekci scén. Třeba ti bude lépe vyhovovat. Třeba dost podobný PS12 je Corel X2 Videostudio.
Autodetekci scén umí prakticky i další všechny softy pro domácí střih. Ale po pravdě si nemyslím, že by to nutně muselo zabrat, může to být taky ještě horší.

Automatický střih detekcí scén je ve své podstatě prostě berlička. A i nejlepší berle je furt jenom berle.