Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

VD: Je lepší LCD nebo plazma?

husky14 (34)|27.2.2009 11:11
Je před námi konec týdne, proto Vás tímto zveme na naši víkendovou diskuzi s tématem:

Je lepší LCD nebo plazma?

V současnosti jsou tohle dvě nejpoužívanější technologie televizorů, ale která z nich je lepší a v čem? Jaké vidíte výhody a nevýhody té které technologie? Kterou byste doporučili, nebo naopak nedoporučili a proč? A co budoucnost obou, jak si budou stát? Ať už jsou Vaše názory jakékoli - vyjádřete se, zapojte se s ostatními do diskuze!

Do diskuze se mohou zapojit i neregistrovaní uživatelé. Pro napsání příspěvku stačí stisknout tlačítko "Odpověď", které se nachází u levého okraje této stránky (nad a pod výpisem jednotlivých příspěvků).
Hmm (1739)|27.2.2009 17:29
To je zase provokativní otázka.... inu jak na co. Počkejme si na recenze nových Panasoniců (PDP), Samsungů (PDP i LCD), Philipsů (LCD) a Bravií (tam je to také jasné), a pak budeme moudřejší. Osobně říkám - plazma, pokud nechci šetřit za každou cenu a hrát na TV hry. Jinak LCD s LED dimming.
Ivo Mašek (10205)|27.2.2009 19:48
Odpověď složitá a nikdy nebude moci být řečeno, že jedna varianta je lepší, než druhá. Myslím, že dobře popsáno to je v příslušné sekci o TV přístrojích v threadu "Než se zeptáte".
To je dilema podobné "co je lepší? ATI, nebo nVidia?"
Vagi (11)|28.2.2009 14:44
LCD/Plazma...AMD/Intel...ATI/nVidia...BMW/Mercedes...atd.atd. Každý má jiné nároky...možnosti...
Ze svého pohledu to řeknu asi takto. Když jsem koukal po nové TV (LCD, Plazma) tak jsem měl určitou částku peněz, kterou jsem byl ochoten vrazit do nové TV.
Po shlédnutí všemožných TV, ať už LCD, nebo plazem...výsledek je takový, že jsem koupil plazmu. V cenovém segmentu 20tk jsem nenašel LCD, které by se obrazově (šlo mi hlavně o celkovou kvalitu obrazu) srovnalo s plazmou...
Než se do mě pustí zastánci LCD, tak podotknu, že kdybych třeba vybíral TV za částu dejmetomu 40tk, tak je možné, že bych si vybral právě LCD před plazmou...z těchto dvou technologíí nemám favorita...každá ta technologie má svá pro a proti (ač to někteří nedokáží pochopit:-) )
V rámci možností a cenového stropu...jsem s plazmou velice spokojený.
RolandBelan (1)|1.3.2009 10:41
Ak chcete zavesiť telku na strop spálne tak jedine LCD.
Neregistrovaný (0)|1.3.2009 10:58
No nedávno jsem četl že telka do ložnice NE !!!
Sám mám plasmu a jsem sní spokojen LCD jen ve vyšší cenový kategorii.
Neregistrovaný (0)|1.3.2009 12:13
LCD 37" za 14 kapriku je smejd
Plazma 37" za 14 kapriku ma kraaaaaasnej vernej obraz

co vice dodat
Vagi (11)|1.3.2009 13:18
[QUOTE=RolandBelan;217952]Ak chcete zavesiť telku na strop spálne tak jedine LCD.[/QUOTE]
Ložnice je na úplně jiné věci, než koukání na TV :-D
Connor (509)|1.3.2009 22:54
Ale že se ta víkendová diskuse rozjela... :-) :-) :-)
Díky všem uživatelům fóra co měli dost rozumu a nenechali se vyprovokovat k bláznivému flamu...
Steelista (92)|2.3.2009 11:29
Tohle téma si říká o pořádný flame :-)

Lepší není ani jedno, ani druhé. Moje srdce říká, že obraz plazmovek je krásný, ale rozum oponuje, že bych ji svým počítačově založeným používám velice brzy zlikvidoval.

Naproti tomu z obrazu LCD nejsem zrovna nadšený (v zaplatitelném segmentu), nicméně ta jako jediná by udržela krok s mými požadavky na časté zobrazení statických obrazců.
Neregistrovaný (0)|2.3.2009 16:13
už mi skoro toto téma přijde trapné.... na druhou starnu je věčné, pokud není o čem psát a musí se zaplnit místo. Věčinou se jedná opravdu o slabomyslné názory neskutečně amatérské veřejnosti nepodložené žádnými měřitelnými argumenty. žádné, opakuji žádné LCD nedosahuje kvality obrazu plasmy. Zatím prostě ještě takové není. Samozřejmě nemůžeme srovnávat špičkové LCD od Sharpa nebo Loewe proti sra..... jako LG, Samsung, Phillips a podTakže přestaňte řešit tyto přihlouplé otázky. Řeší je pouze lidé, kteří si se svým LCD potřebují něco dokázat. DOjeďte se někdy podívat na nějaký renomovaný veletrh AV techniky a pochopíte to. Akorát tm tuto otázku nesmíte nikde vyslovit.... tu si nechte do našich "odborných" obchodů s elektŕonikou... (E....., D.... atd)
Neregistrovaný (0)|2.3.2009 20:25
[QUOTE=Vagi;217979]Ložnice je na úplně jiné věci, než koukání na TV :-D[/QUOTE]

taky mam loznici na lepsi cinnost, vsak uz mam dve deti
nepřihlášený (0)|12.4.2009 15:43
MOJE EXKURZE PO OBCHODECH VYZNĚLA PRO NÁKUP TELEVIZE S PLAZMOVOU OBRAZOVKOU. PROTOŽE V CENOVÉ HLADINĚ DO20 000 KČ LCD TELEVIZOR NEDOSAHUJE KVALITY KLASICKÉ OBRAZOVKY ANI OMYLEM.. JAS, KONTRAST, BRILANCE OBRAZU...atd.
mirekv (7169)|16.4.2009 15:15
Technika jde kupředu, takže vybírat, vybírat... Mám LCD Panasonic a spokojenost, ovšem v té době plazma daných parametrů a rozměrů nebyla (v mém malém bytě nechci krávu přes celou stěnu). Dnes bych si počkal na nové technologie.
Neregistrovaný (0)|20.10.2009 12:06
Myslim si ze LCD je lepsi ma lepsi obraz mensi spotrebu.
Neregistrovaný (0)|20.10.2009 12:11
[quote=nepřihlášený;222928]MOJE EXKURZE PO OBCHODECH VYZNĚLA PRO NÁKUP TELEVIZE S PLAZMOVOU OBRAZOVKOU. PROTOŽE V CENOVÉ HLADINĚ DO20 000 KČ LCD TELEVIZOR NEDOSAHUJE KVALITY KLASICKÉ OBRAZOVKY ANI OMYLEM.. JAS, KONTRAST, BRILANCE OBRAZU...atd.[/quote]

Musim reagovet Mam LG LCD 120 uhlopricka Je to pecka obraz je suprovej a hlavne netopi jako kamna coz se u plazmy rici neda. Musim priznat ze za LG jsem zaplatil mnohem vice Mozna proto je obraz kvalitni
Neregistrovaný (0)|20.12.2009 02:06
Koupil jsem druhou tv, hlavně kvůli internetu, takže Samsung LE37B650 (LCD). Získal jsem dojem, že v současnosti se tato LCD může srovnávat s plazmou nebo je ještě lepší. Postavil jsem ji vedle 2 roky starého Panasonicu LH-42PV60EH (plazma). Bohužel jsem byl nemile překvapen. V první řadě nepřirozené barvy (prostě takové se v přirodě většinou nevyskytují). Nedůvěru vzbuzuje nastavení obrazu, kde lze barvy ovlivnit asi 10 parametry! U Panasonicu po prvním zapnutí nebylo třeba s nastavením (dvěma parametry) nic provádět. Po delším hraní se mi podařilo barvy trochu pacifikovat. Bohužel při změně stanice nebo programu se barvy trochu rozjedou. Další nepříjemnost spočívá v závislosti na úhlu pohledu. U plazmy neexistuje problém ani do 180 stupňů, u LCD již od nějakých 20 stupňů přestává být černá černou a obraz se zamlžuje. Zvuk u tohoto Samsungu - plechovka, absence basů tipuju od 200 Hz. Internet se mi nepodařilo dosud připojit. Co k tomu dodat....
Možná LED tv jsou lepší, ale na plazmu nedám dopustit.