Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

kamera na prírodopisné filmy do TV

M1969 (44)|26.2.2009 15:40
Aká kamera podla Vás splna tieto poziadavky. Mám profi sklá canon, tak uvazujem nad canon XL2, alebo je uz nevyhnutný formát HD. Cize canon XLH1. Je mozné nahradit XLH1 niečim lacnejším a rovnako kvalitným so zoomom s velkým rozsahom?Zeby XAH1, alebo ktorá este?
Tocí sa este s 16mm filmom v tomto zánry? Je 1/3 cip dostatočný na prácu v tomto zánry?
Sorry za vela otázok, ale nechcem slapnut vedla a informácii na nete som vela nenasiel.
Pytkin (7947)|26.2.2009 15:46
ak chces kupovat kameru dnes , tak rozhodne by mala byt HD ..
Pave1 (4279)|26.2.2009 19:02
Tak kvalita přeci závisí na požadavku toho, kdo si ji objednává (zda ji zaplatí). Dokumenty se točí na film, na nejlepší HD kamery i na 1/3 handky - závisí na požadavku.

Pokud máš profi skla, která ti zajistí perfektní obraz, tak máš možnost jít do těch Canon kamer s výměnnou optikou (teď mají i levnější verzi bez SDI-OUT, XL-H1A novinka).
M1969 (44)|9.3.2009 21:58
Je mozne u levnější verze bez SDI-OUT, XL-H1A pouzit hdd recorder?
Pavel_tempx2 (829)|9.3.2009 22:57
"Tak kvalita přeci závisí na požadavku toho, kdo si ji objednává"

Přesně, pokud je někdo ochoten zaplatit i víc peněz, tak klidně i nějakou kameru za 500tis.-1M ;) :).
Pave1 (4279)|9.3.2009 22:57
Určitě ano, kamery Canon podporují ovládání externích záznamů (tlačítkem REC kamery).
jibarr (792)|9.3.2009 23:13
Osobně bych chtěl tohle:
http://www.disk.cz/disk/detail1.csp?!PV,4175

Nebo tohle:
http://www.disk.cz/disk/product?4089

Zatím se nemůžu rozhodnout. Je to za pár součástek dost peněz. :-(((
Pave1 (4279)|9.3.2009 23:36
Ten druhý ukazuje, že se Sony snaží rozšířit svůj záznam .-) (licence pro JVC pro použití SxS je první). Osobně si myslím, že lepší je nahrávat na něco, co ti to rovnou uloží MXF (což ty běžné lepší disky umí, jen ten nejlevnější ne), které je kompaktibilní přímo s avidem a spol (záznam XDCAM EX v MXF např. není, přes ten browser to musíš překopat, samozřejmě bez změny dat, mění se jen hlavičky).

Otázkou je spolehlivost těch běžných disků (stojí kolem 35k), můžou ale ušetřit opravdu hodně času .-) .
Pave1 (4279)|9.3.2009 23:39
FireStore FS-4 Pro HD 100GB 38770 Kč bez DPH,
FireStore FS-Canon 100GB 37 770 Kč bez DPH
Pavel_tempx2 (829)|10.3.2009 08:24
používáte pro tyto disky "obyčejné" Firewire kabely? nejdou lehce vytrhnout z konektorů?
Pave1 (4279)|10.3.2009 15:26
[QUOTE=Pavel_tempx2;218899]používáte pro tyto disky "obyčejné" Firewire kabely? nejdou lehce vytrhnout z konektorů?[/QUOTE]

Tohle se dá jistě ošetřit, s běžně dostupnými (byť kvalitními .-) ) kabely.

Důležitější je opravdu ona spolupráce s kamerou (aby se záznam spouštěl automaticky po zmáčknutí REC kamery, to i bez vložené pásky v kameře) a aby se nahrával co nejvhodnější formát (pro zpracování).

Jak jsem koukal, tak mnou zmíněné disky zvládaly (jen) OMF, první Jibarrův i MXF. Ale pokud snímáš HDV, jistě stačí i ty první, které zvládají m2t (HDV).
MIHI (940)|10.3.2009 17:35
Hele nic proti diskům... teda vlatně všechno proti diskům!
Já osobně jsem s nima měl tu čest a docela je nesnáším a to z několika důvodů:
1) Je další krám co člověk musí tahat s sebou, kontrolovat jestli má dost baterky, dobíjet, kontrolovat jestli dobře drží, kontrolovat kabely...
2) Člověk tak nějak nemá jistotu jestli skutečně jede a jestli je všechno v pořádku. (prostě se mi stalo, že jsem dal nahrávání, v hledáku to hlásilo že nahrává, ale nahrávala jen kamera a disk se flákal)
3) To nemožné připojování kabelů. To, že se má Firewire zapojovat jen když jsou oba přístroje vypnuté, to samozřejmě vím. Ale když na place mi vypadne kabel a já nemám čas ani náladu, vypínat a zapínat kameru a disk a čekat až to všechno naběhne, tak jsem to tam prostě strčil a zlikvidoval tím Firewire na kameře...
4) kamarádovi se stalo že byl unavený (kopíroval data v 5 ráno) a nezkopíroval celou strukturu disku, ale jen adresář video - výsledek? 1) byl to problém dostat do střižny, 2) zvuk byl nenávratné v háji...
5) pokud se má na disk nahrávat to stejné co na pásku, tak vzhledem k výše uvedeným komplikacím volím pásku.
6) Když už něco, tak záznam , který je opravdu výrazně lepší než záznam v kameře. Kdysi se mi líbil Flash XDR. Když jsem ho pak ale viděl a držel, tak jsem se zhorzil jak je ta "malá" krabička ve skutečnosti velká kráva....

Myslete si, že jsem lempl, co to neumí používat, ale vyžaduji od této techniky především spolehlivost a to, že mě při práci nebude zatěžovat zbytečnými úkony....
Pave1 (4279)|10.3.2009 18:18
Se vším se z mého úhlu pohledu dá souhlasit (každý krám navíc je děs, každý spoj navíc plus "elektronika" znamená další snížení spolehlivosti, další možnou chybu ...).

..ale přesto je zřejmé, že někdy může být použití disku výhodné (dlouhé nahrávání v kuse, kdy se kamera moc nehýbe) a že se disky prosazují tam, kde je třeba rychlé zpracování materiálu.

A nakonec i to propojování se už řeší (viz ten malý Sony kartový mrňous k Z5 a spol, který se naklapne přímo na kameru, žádný kabely).

---

Takže pokud je kamera s diskem dobře sladěná, může být záznam (na karty nebo disk) ohromným zrychlením práce. Ty karty ale jasně vypadají spolehlivěji, to souhlasím ;) .
LOPOLO_2 (488)|10.3.2009 18:41
paska je porad pro me nej, uz kvuli zalohovani materialu