Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Problém s barvou titulků

BlueWizard (2)|24.2.2009 16:57
Dobrý den.
Mám poškozené DVD a stáhnul jsem si z internetu funkční DVD ovšem bez českých titulků, tak jsem sehnal české titulky, pomocí VOBEditu jsem rozložil onu anglickou verzi na video a zvuk. Poté jsem to vše složil v DVD-labu, přidal k tomu titulky a prostě udělal vše tak aby to bylo co nejblíže k originálu (co se týče složení a umístění zvukových a titulkových stop). Na originálním DVD byl poškozen jen jeden VOB soubor (vše ostatní bylo v pořádku). Tak jsem vzal všechny menu z originálního DVD a přidal jsem k tomu moje vytvořené VOBy s českými titulky. Kupodivu vše funguje (včetně menu, zvuku atd.).
Problém je v tom že titulky které jsem vytvořil v DVD-labu jsou bílé s černým okrajem a tak se i jeví ve VOB souboru. Jenže když to spustím v PowerDVD (nebo v jakémkoli jiném přehrávači) tak jsou titulky takové šedivé s bílím okrajem. Přišel jsem na to že za to může původní IFO soubor.
Nemá někdo skušenosti s tímto problémem??
StD (8612)|25.2.2009 08:23
Načte ti IfoEdit to původní DVD? Pokud ano, tak si najdi ve VTS_01_0.IFO PGC hlavního filmu s titulky a rozklikni položku PGCITI, vyber to co je pod ní a zvol nahoře v liště volbu Subtitle Color - v ní vyber možnost Copy colors...

Poté otevři to své nové DVD na HDD (tlačítko Open vlevo dole), najdi si opět ve VTS_01_0.ifo patřičné PGC, znovu rozbal PGCITI a přes volbu Subtitle Colors zvol Paste colors... Pak zmáčkni dole Save a ulož ifo včetně bup. Voilá! Máš barvu titulků identickou s originálem.

Ještě jsou další jiné postupy - třeba PGCEditem - ale tento uvedený mi připadá nejjednodušší.

P.S. Psal jsem to z hlavy z paměti (mám to doma), tak jestli jsem se někde sek, tak se předem omlouvám.
P.P.S. To původní DVD není podmínkou. Barvy titulků si můžeš zkopírovat z jakéhokoli DVD s titulky v barvách, které ti vyhovují.

BTW Nějak nechápu, jak můžeš mít plevel [COLOR="DarkRed"]("bílí" či býlí?)[/COLOR] na okrajích titulků... asi to bude tím, že máš [COLOR="DarkRed"]"skušenosti"[/COLOR]... \\/:-R Někdy nezaškodí si to po sobě párkrat přečíst a používat tlačítko "Edit" podle potřeby. Pak je člověk vy:-D:D:)