Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Rekordér především na nahrávání z DVB-T a čtení filmů z USB?

xseries60 (3)|21.2.2009 23:19
Dobrý večer
Chtěl jsem si koupit DVD rekordér od Sony RDR-HXD890, protože k této značce mám velmi kladný vztah mám od Sony i TV.
Ovšem moje hlavní priority jsou tyto:
Nahrávání z DVB-T-to samozřejmě toto sony splňuje
A můj 2.dosti důležitý požadavek je ten aby zařízení bylo schopno kopírovat a číst z USB filmy nejlépe i z ext. HDD nebo velké flešky rychlostí aspoň 15 MB/s-to už ovšem sony nespňuje

když se to vezme kolem a kolem tak bych se vlastně obešel i bez DVD mechaniky, protože na filmy koukám povětšinou jen v divix a nebo v jiném komprimovaném formátu
Přehrávač bych rád připojil přes HDMI
Jestli někdo máte zkušenosti s nějakým zařízením co splňuje moje podmínky tak mi prosím napište vaše zkušenosti a dojmy...
Samozřejmě čím bude cena nížší tak tím lépe, ideálně do takových 6000,-Kč
petr.pc (23)|22.2.2009 10:58
A co tohle EMTEC Movie Cube S800 (nebo EMTEC Movie Cube Q800) zatím to zkouším mám to teprve pár dní umí to nahrávat jak z analogu tak i digitv , mají různé velikosti disku, má to české menu ale neumí v titulkách ř,ž,č . Z flešky z 4GB zatím v pohodě má to vzadu 2x USB pro pripojení, HDMI atd.
bastlir (3245)|15.7.2009 11:30
Jsem novým uživatelem Emtec Movie Cube Q800 a po přečtení manuálu nemohu se na něj připojit s PC přes síť, přestože mám v PC vše správně nastavené. Nemáte s tím někdo lepší zkušenost? Přes USB funguje vše normálně. Aktualizoval už nědo firmware?
Díky.
vilicek.a (1)|8.2.2010 20:45
[quote=bastlir;233006]Jsem novým uživatelem Emtec Movie Cube Q800 a po přečtení manuálu nemohu se na něj připojit s PC přes síť, přestože mám v PC vše správně nastavené. Nemáte s tím někdo lepší zkušenost? Přes USB funguje vše normálně. Aktualizoval už nědo firmware?
Díky.[/quote]

No já ho mám taky pouze chvíli a funguje podle očekávání. Přez NAS funguje dobře jen se mi zdál pomalý datový tok ale co jsem potřeboval přesunout se podařilo.V síti disk vidět není a taky jsem zkoušel vše podle návodu a nejde to. Jediný problém zatím jak najít české stanice na internetovém rádiu. Firmware mám aktuální ale podle návodu to vypadá snadné.
Peter_KE (190)|8.2.2010 20:51
skus sa pozriet na Panasonic DMR-EX79 ale cena je vyssia
bastlir (3245)|9.2.2010 23:27
Mám již druhý Q800 poté, co jsem první reklamoval. Bohužel jsem tehdy ještě nevěděl, že stačilo znovu přehrát firmware. Nahrával se mi totiž na HDD nějaký pořad a po dokončení nahrávání místo "usnutí" HDD došlo k "zamrznutí" systému. Avšak po vypnutí a znovu zapnutí přístroje již jen docházelo dokola k samovolným restartům. Nyní to už případně vyřeším onou reinstalací firmwaru, což bohužel znamená i nové ladění a rovnání kanálů. Ještě jsem nepřišel na to, proč se tak děje. Ale při nahrávání na USB se to ještě nestalo. Mezitím jsem se naučil editovat firmware (ver. 848), verzi 849 mi EMTEC vůbec nepřijal a poslední verzi 868 jsem sice nainstaloval, ale needitovanou. Nicméně editací jsem mj. dosáhnul přístupu na HDD či USB přes síť (FTP). Nyní prostřednictví EMTECU spolehlivě přehrávám filmy přes síť z NAS serveru.
Poznal bych rád někoho, kdo se již také zabýval editací firmwaru.