Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

extra doplněk

khicee (25)|21.2.2009 23:11
Dobrý den!

Včera jsem viděl na plese paní a natáčela s ručkou panasonikem ag-dvx100. Zaujal mě extra doplněk k této kameře, a to taková vychytávka, která z kamery dělá kameru na rameno. Doplněk byl nasazen ze spodu kamery, tam, kde se přišroubovává stativ. Nevíte kde by se takový doplněk dal sehnat?

Nevím jestli jsem to popsal dostatečně srozumitelně :-) Děkuju za odpověď
pmko (5)|25.2.2009 15:21
Není to tzv. prsní stativ? Např. Manfrotto 585 MODOSTEADY.
khicee (25)|1.3.2009 20:10
jasně, to je ono! :-) nemáš zkušenosti s takovýmto zařízením?
našel jsem starou diskusi na grafice kde se zmiňovali o unomatu nebo hamě, ale to už jsem bohužel nikde nenašel...
rjja (622)|1.3.2009 23:41
Já to mám doma, takže když tě něco bude zajímat, tak se zeptej.
khicee (25)|11.3.2009 00:12
supr. do jaké míry to nahradí stativ?
nemáš nějaké doporučení na konkrétní výrobek? :-) díííky!!
rjja (622)|11.3.2009 20:00
Stativ to nahradí do 20 cm a mám ten modosteady 585 ( a trochu jsem ho doupravil )
Petr Lenz (29)|13.3.2009 11:05
já teda nevim, ale já tohle jako vychytávku nepovažuju. Než tenhle děs, tak rovnou kameru na rameno ( v nabídce jak od SONY, tak od JVC a Panasoniku ) a když už bych chtěl opravdu cool záběry, které hned tak nikdo nemá a jen tak mít nebude, tak jednoznačně Steadicam ( poctivej, ne nějaký napodobeniny, byt to stojí i pěkné peníze ).

Já se chystám do tohohle, konkrétně model MDV, jen jak bude výhodnější kurz eura:-)
http://www.laigleparis.fr/english-mdv.htm

A jak to vypadá obrázek s tímto stabilizátorem pořízený se můžete podívat tady:
http://www.laigleparis.fr/english-films.htm
appalacio (201)|13.3.2009 14:27
No mě se to líbí taky, skoro koketuji s tím, že to koupím .-).. koukal jsme na ty fr. stránky, ale nepochopil jsem, kde to objednat .-)... byť jsem to přepnul do ang.

a jakou variantu bys bral? MDV a) - b) - c)
Petr Lenz (29)|14.3.2009 10:10
tak pro tebe i pro ostatní, kteří by (jako já ) chtěli tenhle steadicam koupit mám myslím velmi dobrou zprávu. Firmu L´Aigle zastupuje v České republice firma Visualcomm
http://www.visualcomm.cz/webmagazine/page.asp?idk=476
takže se to zřejmě bude moct platit i v korunách ( přepočet aktuálním kurzem + DPH + nějaká marže obchodníka ). Budu zjištovat podrobnosti. Každopádně je to bez Cla, protože je výrobek ze země EU ( a Steadicam z USA je zatížen cca 20% Cla, jak mi řekli celníci, dle kategori, v tomto případě kinematografické příslušenství ).

Já osobně chci koupit MDV ve verzi b), tzn. Vesta, dvojité rameno, 7" LCD monitor, sluneční clona na monitor, baterie, docking a transportní kufr, ale protože používám V- Lock baterie, chtěl bych to napájení předělat na V-Lock. Jak sem se dočetl, je to možné. Jinak si myslí,po tom co jsem srovnával ceny např. Sachtler Artemis, že cena MDV b) verze, která je aktuálně 2.820 euro, je bezkonkurenční, na to, co je v ní všechno zahrnuto.
Verze c) je vč. low mode, ale myslím si, že je dobré se nejdřív naučit točit se standartem , tedy verze b) a pak se dá kdykoliv dokoupit další příslušenství dle potřeby.
appalacio (201)|15.3.2009 10:36
to, že to bude v ČR dostupný vím, ale ta marže obchodníka v ČR mě trápí .-((( koukal jsem na to zastoupení a cena tam uvedena není... takže u nás to, jak je zvykem, předraží jako prase.. 20-30proc navíc.... pořád bych nezatracoval eventualitu z té Francie
Petr Lenz (29)|17.3.2009 15:12
Tak já už Visualcomm kontaktoval a jsem mile překvapen. Cena za celý komplet a to včetně desky na V-mount baterie, které jsem si dal jako podmínku je 79.300,- Kč. Je to při současném kurzu eura a bez DPH, ale to mě netrápí, protože jsem plátce, takže ho dostanu zpátky. Pan Harapes mi nabídl i Movcam, dokonalou kopii Steadicamu, tak jsem brouzdal po netu a cena modelu, který by mi vyhoval - Avant S je necelých 6.000 USD a pozor! bez LCD, bez baterie, bez stojanu na kterém se kamera vyvažuje a kde se dokuje v pauzách mezi točením, bez CLA a bez DPH. Takže když by si to člověk měl dokoupit, aby to bylo provozuschopný, tak se dostane na cenu někde kolem 7.500 USD, ne-li víc.
Takže jdu jednoznačně do MDV Essential. To je komplet se vším a jsem přesvědčenej, že za tuhle cenu se takto vybavenej komplet sehnat zkrátka nedá.
appalacio (201)|17.3.2009 20:00
hmmm mě se to taky líbí, ale ta cena je pro mě dost velká, skoro jsem ji skousl .-((( ale ještě to DPH .-(((

v každém případě dej vědět, jaký jsou s tím zkušenosti
Petr Lenz (29)|19.3.2009 13:20
To celkem chápu, mě to DPH vrátí, takže jsem s cenou spoki, určitě se pochlubim, zpočátku alespoň vyblejsknu co všechno v těch dvou báglech bude a pak začnu někde v ústraní trénovat ( oprášim VHSku, protože mám instruktážní video ještě když byl Steadicam pod křídlama Cinema Products. Dneska je to Tiffen ).