Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

CRT - krok zpět?

kedar1974 (14)|17.2.2009 20:00
Můžu vás požádat o váš názor - televizor čistě na příjem analogové kabelovky v menším městě - do budoucna snad i tato kabelovka přejde na digitální signál. Satelit neplánuji, 02tv apod taky ne, blue ray též ne. Má smysl LCD? Měl jsem půjčený Sharp lc32d44, ale obraz proti crt špatný. Vím, že už se teď kvalitní CRT nedělají, ale narazil jsem na současně prodávaný Daewoo DTF29s7k-100, je to 72cm CRT s hřebenovým filtrem a 100hz za cca 6.000 - znáte ho někdo? Když už LCD, tak souhlasíte s tím že na analog jedině HD ready, full HD by ještě více zvýraznila špatný obraz? Moc díky za vaše názory.
Heartwork (2358)|17.2.2009 20:28
S kvalitní CRT (snad něco přes inzerát?!) to určitě krok zpět není, pokud někdo nemá pro dnešní TV praktické využití, tak proč si ji pořizovat.

Dnešní LCD či plazmy člověka okouzlí až při kvalitním zdroji/signálu - bez toho je obraz na zvracení.
CRT je v tomto milosrdnější, ale osobně bych si CRT už nekoupil - holt jsem ochutnal HD a už se vezu.
Saxel (2279)|18.2.2009 09:16
[quote=kedar1974;216463]Můžu vás požádat o váš názor - televizor čistě na příjem analogové kabelovky v menším městě ...[/quote]
Analogový signál z kabelovek je nezřídka sledovatelný pouze na CRT televizích. Záleží na tom, v jaké části kabelového rozvodu se člověk nachází. Ze svého okolí znám spoustu lidí, kteří si pořídili ke kabelovce LCD TV a s kvalitou jsou zklamaní. Pokud si nehodláš pořizovat satelitní přijímač nebo nevystačíš s DVB-T, je pro kabelovku kotodová obrazovka pořád dobře použitelná. A třeba tak přeskočíš éru plazem a LCD za pár let přejdeš rovnou na technologii OLED TV.
jarda50 (1424)|18.2.2009 17:15
Saxel to je jak agentura JPP. Je nás dost, který máme velké LCD na kabelovce a jde to obraz je dobrý. Jasně, že analog nestojí za nic moc, ale je to koukatelné a dokonce můj osobní pohled na věc a osbně vyzkoušeno. Měl jsem tu vedle 72 Sony CRT a LCD Sony 40W4000 a hádej co šlo z domu a která druhá TV přibyla? CRTčko šlo pryč a ke 40tce přišla ještě 32W. Ono záleží na kvalitě signálu. A čekat můžeš do nekonečna, ale jak tu někdo napsal čas se vráti nedá a čekat můžeš až do smrti.
Saxel (2279)|19.2.2009 07:51
jarda50:
Však jsem psal, že kvalita záleží na tom, v jaké části kabel. rozvodů se člověk nachází. Nemám v úmyslu tady zakládat flamewar CRT versus LCD, protože mojí prioritou je HDTV a tam je jaksi CRT jednoznačně mimo hru. Já jsem jen odpovídal na dotaz zakladatele tohoto threadu, že se sledováním analogové kabelovky na LCD mám podobné zkušenosti jako on - obraz byl špatný, špatný, špatný. Tečka.