Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Improper VBR audio encoding in AVI file

Pit (25)|19.12.2004 19:19
Nahrávám filmy z Pinnacle TV do MPEG a odsud je pomocí Dr.Divx zpracovávám do DivXu. Donedávna mi to šlo všechno OK: nahrál jsem film, sestříhal jsem začátek, konec a reklamy ve VD a pak to prohnal na DivX. Případně jsem to stříhal až po komprimaci do DivXu, stále ve VD.

Teď jsem to asi 3 měsíce nedělal a chtěl jsem si opět zpracovat film - nahrál jsem ho a když jsem chtěl otevřít MPEG v VD, tak mi hlásí, že nemůže najít žádný video frames. Tak jsem to zkusil dekódovat do DivXu a znovu otevřít, a to mi zase hlásí Improper VBR audio encoding a že to musím rozdělit a pak dát dohromady - a to se mi samozřejmě nechce. Nevíte, proč se mu to nelíbí, když to normálně funguje, zvuk je sychronizován, nikde nic neblbne? Nechce se mi proto, že se VD něco nelíbí to celý rekódovat.
pavelpt (2713)|21.12.2004 23:20
Moc tedy nechápu jak se ti podařilo MPEG enkodovat do AVI pomocí VD, to já nedokážu, jedině když použiji VDM nebo podobně, ale asi jde o překlep, ovšem několikanásobný.

MPEG je pravděpodobně poškozený nebo podobně, lépe než cokoliv jiného je vhodné se ho pokusit opravit nebo alespoň zanalyzovat, např. pomocí PVAStrumento a pod. a teprve potom převádět.
mirekv (7169)|21.12.2004 23:27
Pavelpt: asi mutace VDubu - MPEG-2.
Pit (25)|23.12.2004 11:43
Nějak jsem si nevšimnul, že bych psal, že to do AVI převádím ve VD. V prvním řádku je jasně napsáno, že to dělám pomocí Dr.Divx.

Zkusím zanalyzovat ten MPEG. Díky za radu.
vlada (3470)|27.12.2004 23:45
[quote]nahrál jsem film, sestříhal jsem začátek, konec a reklamy ve VD a pak to prohnal na DivX.[/quote]
Z téhle věty jsem stejně jako pavelpt pochopil, že si to reenkódoval ve VD.
VD samozřejmě umí otevírat MPEGy, ale neumí MPEG-2.
Co vlastně máš ty? MPEG nebo MPEG-2, tipoval bych na MPEG-2. Co to takhle zkusit pomocí avisynthu? Je to zaručeně nejkvalitnější a nejrychlejší způsob.
Pokud nepomůže avisynthnebo se ti to nechce dělat takhle složitě, tak bych zkusil VDM. Proč vlastně používáš ten Dr.DivX? Co to umí?
Vláďa
Hawkey_tvf (434)|28.12.2004 07:32
vlada: tomu by som rad veril, ze AviSynth je najlepsi decoding; inspiroval si ma k porovnaniu. Urobim testovaci Huffmann, skodujem do MPEG-2 a cez niekolko dekoderov vyprodukujem zas Huffmanna, a porovnam s povodnym. Kuuua uz aby som bol za svojim mnohogigahertzom...
Pit (25)|29.12.2004 14:00
To vlada: zaznamenávám to v MPEG-2, což by mohl být ten problém. Co mi ale není jasný je to, proč mi to vždycky šlo :-? Zkusím ten AviSynth.

Pokud jde o Dr.Divx, tak na rozdíl od všeho ostatního, co mi kdy bylo doporučeno je to jednoduchý a přehledný. Na 3 kliknutí mi to udělá přesně to co já potřebuju v dostatečný kvalitě.
vlada (3470)|1.1.2005 14:19
Hawkey> VDM sice protestuje a nabízí, že zapíše standardní CBR hlavičku, ale zároveň varuje, že to způsobí desynchronizaci a umožní i ponechání VBR hlavičky. MP3 VBR je prostě další z hacků AVI kontajneru, neni to ani ve standardu OpenDML AVI 2.0, pokud vim. Proto používam matrošku, abych se těmhle problémum vyhnul.
Hawkey_tvf (434)|2.1.2005 07:32
tak tak
ja som pouzival OGM a tiez som zacal s MKV