Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

SSD disk v HDD kamerách

roman.b (1)|14.2.2009 16:59
Dobrý den, chci se zeptat, zda někdo nemá zkušenost s výměnou HDD v kameře. Napadlo mě, jestli by do budoucna bylo možné vyměnit klasický pevný disk za disk SSD. Mám kameru Canon HG10, ale obecně by snad výměna byla možná u jakékoli kamery..? Kameru se mi rozdělávat nechce, takže ani netuším jaké má disk rozhraní, přenosovou rychlost a ani nevím, jaký má rozměr..
Pitomec (10211)|16.2.2009 12:14
Z toho asi nic nebude, ledaby výrobce upravil firmware kamery, aby to šlo použít (což je ale dost nepravdpodobné, to ti radši prodá kameru novou...).
artam (1147)|16.2.2009 14:16
Vo firmware by nemal byt problem, po pripojeni cisteho disku si ho firmware sformatuje. Disk ako "disk", je jedno ci sa toci alebo je flashkovy, dolezite parametre su PATA a rozmery 1,8". Problem vidim asi len v tom, ze takyto SSD sa v nasich koncinach dost blbo kupuje, ale cez internet by nemal byt problem kupit.
Pitomec (10211)|16.2.2009 16:20
Pokud si ještě pamatuju na HDD v DV rekordéru, tak ten nešel vyměnit ani za naprosto identický a rekordér si ani nic sám neformátoval - prostě tam musel být daný originál přímo od výrobce...