Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

VD: Jak byste charakterizovali kombo TV + HDD?

husky14 (34)|13.2.2009 09:44
Je před námi konec týdne, proto Vás tímto zveme na naši víkendovou diskuzi s tématem:

Jak byste charakterizovali kombo TV + HDD?

V poslední době začali výrobci doplňovat televizory o integrovaný pevný disk. Jaký je Váš názor na tuto kombinaci? Může například ve spojení s levným DVD přehrávačem nahradit DVD/BD rekordéry a ostatní multimediální zařízení? Jaké parametry (tunery, I/O konektory) by měl takový televizor mít? Ať už jsou Vaše názory jakékoli - vyjádřete se, zapojte se s ostatními do diskuze!

Do diskuze se mohou zapojit i neregistrovaní uživatelé. Pro napsání příspěvku stačí stisknout tlačítko "Odpověď", které se nachází u levého okraje této stránky (nad a pod výpisem jednotlivých příspěvků).
Ivo Mašek (10205)|15.2.2009 10:49
[QUOTE]
V poslední době začali výrobci doplňovat televizory o integrovaný pevný disk.
[/QUOTE]
To mi připomíná ten zvyk, kdy dříve cpali do jedné krabice VHS a DVD. V takových případech je ovšem vždy problém v tom, že jestliže se cosi pokazí na jednom z obou zařízení, tak je celá "krabice" na dvě věci.
Já v těchto případech preferuji vše oddělené. Problémy se mohou vyskytnout v kabeláži, ale i to lze vyřešit. Ovšem člověk, který se o takové specialitky nezajímá, tak si asi radši pořídí "vše v jednom".
Na to má prostě každý svůj názor a každý preferuje to své.
Ivo Mašek (10205)|15.2.2009 13:22
[QUOTE]
V poslední době začali výrobci doplňovat televizory o integrovaný pevný disk. Jaký je Váš názor na tuto kombinaci?
[/QUOTE]
[QUOTE]Jaké parametry (tunery, I/O konektory) by měl takový televizor mít? [/QUOTE]
V sekci TV, kam chodí nejvíce registrovaných, se doslova předháníte ve znalostech jednotlivých značek TV a jejich modelových řad. To vážně nemáte žádný vlastní názor na "víkendovou otázku" k diskuzi? ..... mě to celkem překvapuje.
tesla15 (505)|5.6.2010 15:22
Nikdá jsem v TVP nenašel kvalitní jakékoliv přídavné zařízení. Znáte např. v TVP video SVHS? Byly osazovány tím nejobyčejším doplňkem. A neznalý i k vůli obyčejnému vyčištění videohlav vezl výrobek do servisu. A co takovou plazmu 63" vézt na výšku do vzdáleného servisu. Jinýmy slovy...pokud možno samotný monitor doplněny o kvalitní zdroj. Používám REEL, vše v jednom. Možno 6 satel. konvertorů, DVD, CD. 2 karty, HDMI,INTERNET, ovládání z počítače,přes dat kabel možno v dalších místnostech jakýkoliv program atd. // STEREO/VIDEO 11.2009//. Ještě dodám, víte kolik ušetříte v případě použití kvalitních kabelu k několika dalším přístrojům??
StD (8612)|5.6.2010 15:35
[quote=tesla15;284660]Nikdá jsem v TVP nenašel kvalitní jakékoliv přídavné zařízení. Znáte např. v TVP video SVHS? Byly osazovány tím nejobyčejším doplňkem. A neznalý i k vůli obyčejnému vyčištění videohlav vezl výrobek do servisu. A co takovou plazmu 63" vézt na výšku do vzdáleného servisu. Jinýmy slovy...pokud možno samotný monitor doplněny o kvalitní zdroj. Používám REEL, vše v jednom. Možno 6 satel. konvertorů, DVD, CD. 2 karty, HDMI,INTERNET, ovládání z počítače,přes dat kabel možno v dalších místnostech jakýkoliv program atd. // STEREO/VIDEO 11.2009//. Ještě dodám, víte kolik ušetříte v případě použití kvalitních kabelu k několika dalším přístrojům??[/quote]

9-)Tak za
A) Jste tu cca rok a pár měsíců "s křížkem po funuse" - tomu se tedy opravdu říká vyhrabávání mrtvolek, aby každý viděl, jak má kdo dlouhý vedení...
B) S-VHS dodnes používám, byť jen pro digitalizaci cizích záznamů v PC a to video vidělo za tu dobu (r.v. 1988) servis 2x;
C) HDD v jakémkoli A/V zařízení smysl pro záznam (Record) má. Sám mám jednu 2,5" 320ku v PVRkrabičce a funguje to sqěle i v rámci konektivity sítě LAN (Linux/Win).

Takže otázka zní, co na tomto exhumovaném hrobečku chcete řešit s tím vaším krámem Reel, co už jste tu různě inzeroval několikrát? Já si ho tedy koupit nemíním.
tesla15 (505)|21.6.2010 21:36
[quote=StD;284661]9-)Tak za
A) Jste tu cca rok a pár měsíců "s křížkem po funuse" - tomu se tedy opravdu říká vyhrabávání mrtvolek, aby každý viděl, jak má kdo dlouhý vedení...
B) S-VHS dodnes používám, byť jen pro digitalizaci cizích záznamů v PC a to video vidělo za tu dobu (r.v. 1988) servis 2x;
C) HDD v jakémkoli A/V zařízení smysl pro záznam (Record) má. Sám mám jednu 2,5" 320ku v PVRkrabičce a funguje to sqěle i v rámci konektivity sítě LAN (Linux/Win).

Takže otázka zní, co na tomto exhumovaném hrobečku chcete řešit s tím vaším krámem Reel, co už jste tu různě inzeroval několikrát? Já si ho tedy koupit nemíním.[/quote]

Jsem zde od března tohoto roku,nenapadám Vás, že neumíte počítat, rok sem - rok tam... Videa S VHS JVC dvě, i když fungující ale odložené. Zřejmě jste dostatečně nečetl mých několik vět, ostatně v krátkosti nelze vše vypsat. K onomu REELu máte nějaké informace, když dokážete hanit??? Potřebuji znát a to jak seznávám jistě jste schopen mi sdělit : jakým nedostatkem REEL trpí?? Díky za odpověď. ( tento přístroj se sestavuje dle požadavku zákazníka - jako počítač. A to v Čechách. M.D.
StD (8612)|21.6.2010 23:30
[quote=tesla15;286804]Jsem zde od března tohoto roku,nenapadám Vás, že neumíte počítat, rok sem - rok tam... Videa S VHS JVC dvě, i když fungující ale odložené. Zřejmě jste dostatečně nečetl mých několik vět, ostatně v krátkosti nelze vše vypsat. K onomu REELu máte nějaké informace, když dokážete hanit??? Potřebuji znát a to jak seznávám jistě jste schopen mi sdělit : jakým nedostatkem REEL trpí?? Díky za odpověď. ( tento přístroj se sestavuje dle požadavku zákazníka - jako počítač. A to v Čechách. M.D.[/quote]

Takže vážený, ještě jednou: Mrtvoly se nebudí, rok a něco bylo stáří toho mrtvého příspěvku, do kterého se s Vaším zázrakem snažíte OT nacpat, aniž by jste měl natolik odvahu na to založit vlákno své v patřičné sekci. No a co se "požadavků zákazníka" týče, já si svou soustavu (soustrojí) navrhuji a sestavuji sám, včetně těch X-počtu PC. Nikoli v Čechách, ale v Kocourkově. V Čechách Vám tak na něco takového budou BFU jistě skákat po tisících. Čest Vaší práci! Rád bych pak viděl ty tisíce děkovných dopisů spokojených majitelů.
tesla15 (505)|22.6.2010 18:04
[quote=StD;286817]Takže vážený, ještě jednou: Mrtvoly se nebudí, rok a něco bylo stáří toho mrtvého příspěvku, do kterého se s Vaším zázrakem snažíte OT nacpat, aniž by jste měl natolik odvahu na to založit vlákno své v patřičné sekci. No a co se "požadavků zákazníka" týče, já si svou soustavu (soustrojí) navrhuji a sestavuji sám, včetně těch X-počtu PC. Nikoli v Čechách, ale v Kocourkově. V Čechách Vám tak na něco takového budou BFU jistě skákat po tisících. Čest Vaší práci! Rád bych pak viděl ty tisíce děkovných dopisů spokojených majitelů.[/quote]

Vážený a milý. Děkuji Vám za ohodnocení mé práce. Musím přiznat, děkovné dopisy mi v dnešní době nechodí, já se u srdce a v duši potěším přímým kontaktem. A nejlepší je pro mne ( a to v době nesmyslných reklam ) vracející se zákazník. Víte co mne nejvíce potěší ? Zavolající zákazník se slovy : mám tu a onu představu, ostatní nechávám na vás. Umíte si představit jak taková věta je zavazující ??? Takže, takovéto práci opravdu, ale opravdu čest.
homieG (20)|20.7.2010 08:56
Souhlasím s StD,ačkoli jsem "pouze" uživatel, jsem v těchto věcech také trochu zběhlý a rozhodně si myslím, že HDD v TV má smysl či dokonce bude v dalších letech standardem...Dříve samozřejmě mnoho kombinovaných zařízení dělalo problémy s tím a oným,ale vše prochází vývojem a co dříve bylo problematické je dnes běžná záležitost o jejiž funkčnosti netřeba mluvit.V souvislosti s digitalizací a zkvalitňováním vysílání,přehrávání,poslechu a prostě všeho je tohle další logický krok dopředu související s požadavky "nás běžných uživatelů" na funkci TV v dnešních domácnostech.
(Pozn.Jen a pouze o tomto je dané téma,proto si myslím,že bychom se tu měli podělit o své vlastní poznatky a nikoli hanit se navzájem.)