Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Prosím o radu

Tomo29 (3)|12.2.2009 10:51
Dobrý den všem znalým TV LCD techniky.
Chci zakoupit 3 letému synovi do jeho pokojíčku LCD TV tak aby se mohl dívat na běžné pozemní DVB-T vysílání a na DVD s pohádkami tak aby nám stále neokupoval hlavní TV v obývacím pokoji.
Koukal jsem na tuto:

http://www.kamennyobchod.cz/televizor-gogen-tv-lcd-22875-hddvbt-lcd.html

Máte s ní někdo nějaké zkušennosti, je to dobrá volba?? Jde mi samozřejmě i u cenu, komu v dnešní nesnadné době né že ano??

Všem předem děkuji za jakoukoli reakci.

Tomáš
karlitos (0)|12.2.2009 15:42
Zdravim
Ja bych se take prosim pripojil k dotazu, at nezakladam dalsi thread. Uz od vanoc shanim televizi ale nevim si moc rady. Kdyz uz totiz nekde vyjd enejaky test nebo recenze jsou to obvykle pristroje mimo nase financni moznosti a prilis velke.
Shanim 22" televizi , nebo 26" ale s maximalni sirkou 74cm aby se nam vesla do nabytkove steny. Bohuzel jsou nase financni moznosti limitovany do asi 8000 a za ne bych rad dostal kvalitni obraz a dobre pozorovaci uhly. Tvar, barva, a kdejake featurky nehraji tolik roli. Uprednostnim dobre rozliseni pred uhloprickou.
Premyslel jsem o pristroji samsung 2333HD, ale obavam se ze ty pozorovaci uhly budou velmi slabe (TN panel)

diky za tipy
garb7 (1189)|12.2.2009 18:26
Ten 2333HD je dobrá volba, možná by se našel i podobný full HD ale stejně to chce vidět jak zobrazí obyč signál mělo by to být OK Na 19" 20" atd obyč LCD je braz dost slušně kontrastní ale bacha obličeje jsou jak vykreslený vodovkama a co se týče úhlů je 160/160 dobrý hlavně se vyvarovat 65/90 je to děs

ty nový malý LCD uměj pěkně zobrazit věci co jsou vložený do obrazu nechvěje se to a je to lépe zaostřený (nešumí) i příroda se zobrazuje kontrastněji než na LCD co byly tak 2roky zpátky ale je třeba zajímavý-- obraz je dost podobný na nový i starší a pak zaberou podlahu při házené a ta je skoro celá žlutá a na starší je klasika tmavší --dřevěná
poté co jsem na nový přepl režim obrazu, tak se to srovnalo. pokud telky nejsou vedle sebe jde vlastnosti těžko porovnat.
garb7 (1189)|12.2.2009 18:37
PS: deti maj v pokojíčku 38cm CRT TOSHIBU obraz super černá a bílá jak má být a čistý obraz. v dohledný době to rozhodně nebudu měnit za LCD.

Je i na zvážení jestli není lepší při malé uhlopříčce cca 29" nová CRT s HDMI
MONYS (460)|12.2.2009 19:25
[QUOTE=garb7;215865]PS: deti maj v pokojíčku 38cm CRT TOSHIBU obraz super černá a bílá jak má být a čistý obraz. v dohledný době to rozhodně nebudu měnit za LCD.

Je i na zvážení jestli není lepší při malé uhlopříčce cca 29" nová CRT s HDMI[/QUOTE]No divil bych se že u crt tv je hdmi, ano jedna tv zn Philips kdysi byla,avšak technologie crt neumožnuje použít vyšší rozlišení než 520řádků CRT se totiž již jen vyprodávají a zanedlouho bude jejich výroba ukončena.A propo LCD/PLASMA jsou především tv které jsou určeny pro kvalitní signál o němž v našich podmínkách lze silně pochybovat na rozdíl od provozovatelů na západ od nás kde kvalita tv vysílání šla ruku v ruce tak aby bylo možno používat tyto nové technologie k naprosté spokojenosti diváka.
karlitos (0)|12.2.2009 19:33
Ja mnohokrat dekuju za rady. O te 2333HD jsem nasel jen nejake odkazy v anglictine a tam jen rikali ze ma mizerne vertikalni pozorovaci uhly. Takze zadne lezeni pod televizi na koberci.
CRT bych nerad , chtel bych na te televizi promitat fotky a staticky obraz mi na CRT neprijde pekny. Navic kvuli nabytku jsme limitovani hloubkou, nase stara TV trochu precuhuje ven.
V nejhorism tuhle televizi za dva roky vymenime a pouzijeme ji jako monitor k pocitaci.
Nevite ale i tak o nejakem testu nebo recenzi ?
Ja se bojim ze tech 160/160 nebude odpovidat
Dekuju K
Pavel_tempx2 (829)|12.2.2009 22:57
[QUOTE=MONYS;215879]No divil bych se že u crt tv je hdmi, ano jedna tv zn Philips kdysi byla,avšak technologie crt neumožnuje použít vyšší rozlišení než 520řádků CRT se totiž již jen vyprodávají a zanedlouho bude jejich výroba ukončena.A propo LCD/PLASMA jsou především tv které jsou určeny pro kvalitní signál o němž v našich podmínkách lze silně pochybovat....[/QUOTE]
No ne každý potřebuje HD televizor a CRT se ještě nějakou dobu budou vyrábět, nejspíš to nebudou značky jako Philips, Sony, Panasonic...ale spíš něco jako Sencor apod.
CRT 72cm 16:9 s DVB-T tunerem bohatě některým lidem stačí
http://www.acent.cz/Default.asp?CatID=474&TYPTREE=1
http://www.digizone.cz/clanky/sencor-stv-2112dvbt-nenarocny-crt-dtv/

jinak CRT HD zobrazovadlo bude nespíš jakýkoliv starší monitor :D
garb7 (1189)|13.2.2009 20:51
Škoda že není možnost vidět někde na krámě obraz na sony 32FX65 je to CRT trinitron nebo něčem podobném. signál mám z UPC HDsatelit přímač obraz je lepší než z antény a cizí ještě lepší asi maj větší dat.tok a pokud pustim ty demo HD je to super, i DVD má lepší obraz než na obyč LCD.

Pokud nebude napodzim lepší volba než TH-42PF11 vemu LCD s LED podsvícením nejlépe RGB