Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

VCD to DVD

-lada- (10)|12.2.2009 10:15
Mám tu několik CD s karaoke písničkami (je to VCD, písničky mají příponu DAT, jde o karaoke, tedy melodie a na obrazovce běží text), ale nejde mi to přehrát v DVD přehrávači-načte se jen Menu a dál se to sekne. Chtěla bych to vypálit na DVD.

Použila jsem programy ISO Buster a TMPGEnc a tento návod http://www.digitalfaq.com/dvdguides/...d/vcdtodvd.htm a většinu VCD jsem už převedla, ALE některé VCD tímto převést nejdou,
tak jsem zvolila programy TMPGEnc, BeSweet, BeSweet GUI a tento postup http://www.digital-digest.com/dvd/ar...dvd_page1.html a teď můj dotaz: dělala jsem to přesně jak je v tom návodu. A výstupem 15-ti písniček je tedy jeden soubor mp2 (stejně jako v návodu). ALE co teď? To ho mám vypálit na to DVD, jak? Jsem zvyklá vypalovat DVD, kde je AUDIO a VIDEO (viz i ten první postup), ale co s jedním souborem mp2 ?

Vůbec nerozumím vypalování a převodům, ... Na vypalování používám Nero. Může mi prosím někdo poradit, jak to mp2 vypálit na DVD??????????
StD (8612)|12.2.2009 10:20
[QUOTE=-lada-;215771]...co s jedním souborem mp2?[/QUOTE]

No musí se přece namultiplexovat na nějaký videosoubor, který ti vznikl (m2v), ne?
StD (8612)|12.2.2009 10:48
A co s tím? To mám jako študovat? Já jen vím, jak se připravují materiály pro autorisaci DVD (a dětské hračky typu Nero k tomu rozhodně nepotřebuji), tedy jestli je tvým cílem DVD-Video (z VCD :-k). Pokud chceš mít jen to mp2 jako "hratelný" soubor samostatně na DVD, tak to vypal jako datové DVD. Co v tom hledáš za problémy?
-lada- (10)|12.2.2009 10:48
[QUOTE=StD;215772]No musí se přece namultiplexovat na nějaký videosoubor, který ti vznikl (m2v), ne?[/QUOTE]

asi jo (teda ne, že bych tomu rozuměla), ALE jak se to musí "namultiplexovat", čím a jak a prosím podrobný postup (jde to v tom Neru?). Představovala jsem si to tak, že když už jsem se tedy držela toho návodu http://www.digital-digest.com/dvd/articles/article_vcd2dvd_page1.html a vyjel mi nějaký mp2, tak že ho už JEN vypálím na to DVD, tj. spustím Nero, pak vyberu DVD ROM, DVD Copy, DVD video NEBO něco takového...
Ten návod se jmenuje VCD to DVD a také tam mají jako výstup ten mp2 :-(
StD (8612)|12.2.2009 10:51
Opakuji: Jestli (1) DVD-Video struktura, tak musíš mít i nějaký obraz (film stejné délky v souboru m2v) a mp2 namultiplexuješ na něj - nejjednodušeji v prg IfoEdit (záložka DVD Author); nebo (2) mp2 jako data rovnou na DVD, i v tom blbém Neru.
-lada- (10)|12.2.2009 10:52
výborně, tak to jdu vypálit, doufám, že to pojede, už jsem si na tom zničila několik DVDček, protože mi to pak nešlo přehrávat. Takže vypálím jako datový, tj. asi Nero ROM ISO ??? Hlavně aby mi tam šel ten text a nevypálila jsem si jen melodii!
-lada- (10)|12.2.2009 10:55
[QUOTE=StD;215778]Opakuji: Jestli (1) DVD-Video struktura, tak musíš mít i nějaký obraz (film stejné délky v souboru m2v) a mp2 namultiplexuješ na něj - nejjednodušeji v prg IfoEdit (záložka DVD Author); nebo (2) mp2 jako data rovnou na DVD, i v tom blbém Neru.[/QUOTE]

m2v nemám, měla jsem původně DAT, z těch se mi udělal MPG, z toho pak dva soubory m1v a mp2. A pak z toho se udělal ten výsledný JEDEN soubor mp2

Zkusím toho blbého Nera, díky!
StD (8612)|12.2.2009 10:57
Áach, jo...

[ATTACH=CONFIG]19552[/ATTACH]

Stejným způsobem tam můžeš dát rovnou celý ten Mpeg1, ale jestli to bude nějakému stand-alone playeru "chutnat", o tom silně pochybuji. K hraní to bude jen v PC.
Nero_DVD_ROM_UDF_ISO.jpg
-lada- (10)|12.2.2009 10:59
díky moc a omlouvám se za tvůj čas, ale od toho jsou fóra ne? Kdybych s tím uměla, tak se neptám. A kdybys nechtěl, tak jsi odpovídat nemusel
StD (8612)|12.2.2009 11:02
To je sice pravda, ale od tazatelů se také předpokládají minimálně znalosti těch nástrojů, co používají. Od toho jsou manuály a Helpy. A ne se ptát stylem "jak mám uchopit sekeru..." :-E;)
-lada- (10)|12.2.2009 11:05
[QUOTE=StD;215782]Stejným způsobem tam můžeš dát rovnou celý ten Mpeg1, ale jestli to bude nějakému stand-alone playeru "chutnat", o tom silně pochybuji. K hraní to bude jen v PC.[/QUOTE]


v PC mi to hraje už dávno, potřebuji to pouštět na televizi! Ani jeden ten soubor nepřehraje PowerDVD, takže asi ani ten přehrávač! Nechápu, proč se ten článek, podle kterého jsem vytvořila ten mp2, proč se jmenuje VCD to DVD, když z toho žádné DVD nemám! Hrála jsem si s tím celý den!

Mimochodem ten výsledný soubor 15-ti písniček, ten mp2 má jen 75MB, takže to ani vypalovat nebudu, to bude nějakej blábol!
-lada- (10)|12.2.2009 11:10
[QUOTE=StD;215784]To je sice pravda, ale od tazatelů se také předpokládají minimálně znalosti těch nástrojů, co používají. Od toho jsou manuály a Helpy. A ne se ptát stylem "jak mám uchopit sekeru..." :-E;)[/QUOTE]

nemám čas studovat manuály a helpy, když potřebuji převést jen jedno VCD do DVD, na to jsou snad právě diskuze, aby mi někdo poradil...no nic, jdu hledat jiná fóra-pro začátečníky, tady jste asi všichni moc "znalí"
Steelista (92)|12.2.2009 11:29
[QUOTE=-lada-;215786]nemám čas studovat manuály a helpy, když potřebuji převést jen jedno VCD do DVD, na to jsou snad právě diskuze, aby mi někdo poradil...no nic, jdu hledat jiná fóra-pro začátečníky, tady jste asi všichni moc "znalí"[/QUOTE]
StD (8612)|12.2.2009 11:34
[QUOTE=-lada-;215785]v PC mi to hraje už dávno,...[/QUOTE]

Tak proč si nepropojíš PC s TV? Bylo by hned po problemu. BTW: Není ma'am blondýna? :-!!!:-)-
-lada- (10)|12.2.2009 15:12
[QUOTE=StD;215796]Tak proč si nepropojíš PC s TV? Bylo by hned po problemu. BTW: Není ma'am blondýna? :-!!!:-)-[/QUOTE]

Tak jsem tu zas, jsem myslela, že se do diskuze zapojí i někdo jiný a já konečně najdu odpověď, jak ta VCD převedu! Ok, propojím to, běžím do dílny pro vrtačku a natáhnu tam nějaký kabel :-)

Ne, vážně, potřebuji, aby to šlo pouštět nejen na mém DVDrekordéru, je to KARAOKE, nebudu sebou všude tahat noname přehrávač z Liedlu nebo počítač a šňůry!!!

btw: Jsem od narození tmavovlasá, IQ 130 ;-)
-lada- (10)|12.2.2009 15:39
tak jsem teď ještě něco zkusila a už to fachá! takže díky všem za "přínosné" rady :-) a kdyby měl někdo podobný problém, tak se na mě obraťte, znám už asi 10 způsobů, jak převést VCD na DVD - jeden z nich na 100% zabere i na ty vaše!
Steelista (92)|13.2.2009 06:58
[QUOTE=-lada-;215837](...) kdyby měl někdo podobný problém, tak se na mě obraťte, znám už asi 10 způsobů, jak převést VCD na DVD (...)[/QUOTE]
Nebo ještě lépe – napiš na to manuál nebo help a nikdo se nebude muset obtěžovat s pokládáním zodpovězeného dotazu.
StD (8612)|13.2.2009 07:46
[QUOTE=-lada-;215837]tak jsem teď ještě něco zkusila a už to fachá! takže díky všem za "přínosné" rady :-) a kdyby měl někdo podobný problém, tak se na mě obraťte, znám už asi 10 způsobů, jak převést VCD na DVD - jeden z nich na 100% zabere i na ty vaše![/QUOTE]

Chtěl bych vědět jméno dalšího 9-), co se pokouší převádět "sqělé VCD" na DVD... To je asi tak, jako chtít udělat z jab'ka meloun. :-)-
Jinak já kdybych cítil takovou potřebu (mám ještě v archivu/museu své vlastní tvorby pár věcí z TVstudia přímo na SVCD), tak to natáhnu do Womblu MVW DVD a je to za chvilku hotové, i s konversí mp2 audia na ac3. Je to totiž opravdu jen a jen o tom "nářadí" - není sekera jako sekera.