Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jak na MP3 VBR ?

Tomas.1 (8)|12.4.2004 20:34
mam tv-tuner Leadtek DELUXE ,a kdyz si z neho neco nahravam tak mi to jde standartne pres kodek MPEG LAYER-3 - tzn neni to VBR , da se nejakym zpusobem jiz nahravat s VBR ?dik
clee (6592)|12.4.2004 20:48
musi to podporovat soft, ale radsi bych to nezkousel, nejlepsi je nahrat to do wave a pak protahnout besweetem nebo treba cdexem
Tomas.1 (8)|13.4.2004 18:08
[quote=clee]musi to podporovat soft, ale radsi bych to nezkousel, nejlepsi je nahrat to do wave a pak protahnout besweetem nebo treba cdexem[/quote]
do wawe ?? pres jakej kodek to udelam - a jak to potom spojim ? ve vdubu ???
-dalsi otazka - jake filtry v virtual dubu je dobry pouzit kdyz chci zkomprimovat video (xvidem) ?
mirekv (7169)|13.4.2004 19:10
VBR nebrat! \/
Tomas.1 (8)|13.4.2004 19:46
a poradil by mi nekdo s tema filtrama ?
Hawkey_tvf (434)|14.4.2004 10:15
WAV je predsa cez NIJAKY kodek, iba sa surove data nacitane zo vstupu spravne poskladaju za seba, na zaciatok sa capne hlavicka a je to

uz som tu parkrat spominal co povedal moj kamarat Vlado Uljanov...

a tie filtre... to je zas take vselijake... zavisi od toho co mas na vstupe, ak mas MPEG-2 tak prvy krok vyhladenie chromy, odrezanie ciernych okrajov, potom odporucam nastavit levels aby si mal vo videu cely rozsah luminance od 0 do 255 (ITU hovori ze do broadcastu ma ist 15-235, ale na to sa da vykaslat) a gamu nastavit tak aby si mal viditelne prekreslene tiene ale nevypalene svetla (a samozrejme to rob na SKALIBROVANOM monitore, najlepsie v sRGB). Potom mozes niecim stiahnut sum (wnr, alebo daky YATS... - s citom), pripadne farebne odchylky, ak treba tak priostrit a poslat encoderu
iba ten XviD by som si rozmyslel, od 1.0 RC1 mam problem s backward compatibility, nehovoriac o tom ze zatial co DivX uz ma vypracovanu aku-taku standardizaciu a certifikaciu XviD je stale vo vyvojovych verziach... a to, co urobi s pozadim (okrem ineho) je cista sabla :-k
mirekv (7169)|14.4.2004 10:27
Hawkey: S tím Xvidem z tebe nebude mít Vláďa radost! Já nedělám ani DivX, ani Xvid, tak je mi to jedno B-)
Hawkey_tvf (434)|14.4.2004 12:33
Ja mu kaslem na to ci bude mat radost alebo nie :-E .
V podstate cely propagacny povyk okolo XviD maju na svedomi typkovia co chcu byt free&open source za kazdu cenu. Ja akoze nemam nic proti, ale pokial existuje riesenie lepsie a viacmenej standardizovane tak...
Ze XviD nie je lepsi je IMHO vidiet volnym okom, aj ked zavisi na zdroji. Raz sa stalo, ze som mal zaznam z TV tunera, dost zasumeny, nic moc s tym urobit neslo, a to zvladol XviD lepsie (po N pokusoch s vytweakovanim DivX, 3ivX a XviD kde N bolo dost velke cele cislo), ale to je jedina vynimka za 4 roky co sa tym zaoberam. Inak vzdy plati ze ked si das porovnat zdroj a vysledok vo Vegase XviD ma vacsiu maximalnu aj priemernu odchylku od originalu a to uz ma vypovedaciu hodnotu.