Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Koaxiální Mičurin

Deee-aN (190)|12.2.2009 08:39
Zdravím!
Nevím, jestli to píšu patří sem, ale IMHO ano.
Byl jsem obšťastněn USB tunerem (AVerTV Hybrid VolarHX). Momentálně je zapojený tak, že od krabičky kabelovky (analog UPC) táhnu koaxiál k rozbočovači. Ten je píchlý do TV a druhá větev jde do USB tuneru. Všechno funguje. A teď by mě zajímala taková věc. Vedle krabičky kabelovky je poměrně čerstvě krabička nového rozvodu společné antény s DVB-T.
Kdybych chtěl (čistě hypoteticky) brát DVB-T signál (STB nemáme), můžu si koupit kus koaxiálu a prohazovat ho se stávající kabelovkou ve vstupu AVera. Nebo jsem si říkal, jestli by nešlo - tady se dotáváme k tomu Mičurinovi - spojit hned za oběma krabičkami oba kabely nějakým rozbočovačem spojit, respektive ten DVB-T připojit do stávající kabelovky? Oba signály by šly stávajícím kabelem do TV a PC. Je to možné, nebo se to bude rušit?

PS: u jabloní mi to fungovalo!
StD (8612)|12.2.2009 09:03
Sloučit by to teoretisch šlo (viz Google "antenní slučovač" zřejmě i pásmový případně se zádrží), záleží na přesných podmínkách, jaké tam máš, jestli se to nebude navzájem ovlivňovat/rušit. To musíš zjistit sám nejlépe za asistence odborníka. Navíc z osobní zkušenosti vím, že rozvody UPC (kdysi Kabel+) mívaly napětí proti zemi až 27 Volt, tudíž se asi neobejdeš i bez keramického oddělovače, jinak do toho koupíš brum... Podrobnosti jistě dodají další zdejší odborníci s patřičnou praxí. Já jsem jen amatér (poučený laik) a terestriál jsem zavrhl před desítkou let. U satu bys takové starosti neměl.

Hledej např. zde:
http://www.ivo-pt.cz/pozemni-digitalni-dvb-t-zesilovace-a-slucovace-pro-dvb-t-b17.4.htm
Deee-aN (190)|12.2.2009 09:15
Díky za rychlou odpověď! Jestli to tedy chápu dobře, asi by to šlo, ale za cenu různých vifikundací s nejistým výsledkem. To znamená, že nejjednodušším řešením je druhý koaxiál a přehazovat. A nebo ještě lépe se na DVB-T vykašlat dokud je ta kabelovka.
StD (8612)|12.2.2009 09:21
Otázka je, co má lepčí (ne)kvalitu, případně nechceš-li ten mpeg2 z DVB-T grabovat...

Jinak "cesta menšího odporu" je tvá varianta B.
Deee-aN (190)|12.2.2009 09:31
Šlo mi jen o to, že bych si v případě kdyby čirou náhodou dávali něco smysluplného na Nova cinema jen přepnul na digitál, ale jinak to zas až tak nehoří.
Pavel_tempx2 (829)|12.2.2009 10:07
Záleží na jakých kanálech vysílá DVB-T a na jakých UPC, pokud by se vzájemně oba rozvody propojili a vysílaly by se na stejném kanálu dva různé (v podstatě může jít i o totožné) programy, tak by docházelo k rušení na tomto kanálu. Mělo by to jít jednodušše zjistit naladěním kanálu kabelovky a pak DVB-T (vždy jen s jednou anténou). Pokud bude mít DVB-T a UPC u nějakého programu stejný kanál (např. C30) tak bude problém při připojení obou rozvodů na jeden koax. kabel.
Kabelovka má svoje uzemnění (podle normy), takže se můžou dostat do signálu ruchy. Oddělovač za cca 300Kč by byl na místě.
Každopádně testováním nic nezkazíte ;).