Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic DMR-EX87

zilin (17)|10.2.2009 12:04
zdravím profesionaly...mam problem,chtěl jsem z HDD vypalit film...po vlozeni dvd-rw a všem nastaveni rekorder začal vypalovat a asi po 3 minutach přestal a tim začaly me problemy...od te doby jakoby mechanika nefunguje...při načitani vydava divne zvuky jakoby nemohla dvd načist a po vyjmuti dvd mi ikonka ukazuje ze medium je stale v mechanice pričemž je davno venku...at vložim dvd-r rw ram stale mi ukazuje že je disc nerozeznan...nevím co se děje zdali mi odesla mechanika nebo je to jen softwarova chyba...co kdybych dal inicializaci ??? nesmaže mi to data uložena na HDD? diky moc za přidane rady...snad někdo s timto problemem měl skušenosti a zdarně je vyřesil...diky a zatim nashle
tabaco (80)|12.2.2009 17:16
Dobrý den,mám ten samý rekordér,s tímto problémem jsem se ještě nesetkal ale mám další problémy,jestli to tady mohu přidat.Nikdy se mi na něm nepodařilo rozjet DVD-RAM i když jsem ho naformátoval na rekordéru v PC jsem nahrál film a rekordér ho nerozpoznal a to samé s kartou SDHC 4GB,přičemž na TV Plazmě Panasonic TH-42PZ 85EA to přehraje v pohodě,trápím se s tím už více jak rok a bez výsledně,prosím,pomůžete nám s těmito problémy,děkuji předem.
PoloTom23 (90)|12.2.2009 18:38
to zilin já bych to vzal do teplých a mazal do servisu.Tohle určitě není normální.Inicializace zcela určitě vymaže naladění TV stanic, u HDD myslím ne ale radši bych se mrknul do návodu.

to tabaco: a když DVD-RAM naformátuješ v DVD rekordéru lze na něj v rekordéru vypalovat??
tabaco (80)|12.2.2009 18:53
V rekordéru ano,tam můžu nahrát z HDD na něj a přehraje to,dokonce mi známy na jiném panasonicu nahrál hon a v pohodě mi to přehrál,jen nahraný film na PC ne a ne,tak nevím,kde je chyba a ta čtečka karet mě také mrzí,mám mnoho foto a chtěl jsem si to uložit na HDD,od toho to přece slouží.
losos (2977)|12.2.2009 19:46
Pro tabaco - tohle napsal StD - v jiné větvi :

"...no a ty jako "normální uživatel" by jsi měl vědět, že DVD+RW medium, nechceš-li ho použít stejně jako DVD+R (tj. jednorázově zapsat a uzavřít stopu), tak musíš naformátovat UDF vždy a všude...

U PC s nainstalovaným InCD si toho možná ani nevšimneš, když ti ho formátuje "on-the-fly"... Rozdíl je akurát ten, že pro PC se formátuje UDF 1.5 a pro rekorder UDF 2.0, podobně jako DVD-RAM. "

Takže pokud naformátuješ (a nahraješ) RW, nebo asi i RAM v PC, tak to rekordér nevezme. Výrobci to tak zařídili schválně...

Pro zilin :

tvůj rekordér musí do servisu - měli jsme také něco podobného...opravili to, ale nevíme, co tomu bylo...v Ostravě to nezvládli, poslali to do Pardubic, tam je prý výrobní závod.
tabaco (80)|12.2.2009 20:12
Děkuji za odpověď,DVD+RW i DVD-RW můžu po nahraní v PC běžně přehrát,škoda,že to nejde i s DVD-RAM,je kvalitnější a dá se na něm mnohonasobněji nahrávat a mazat než např.u DVD-RW a prosím,co ta čtečka karet?dá se s tím něco dělat nebo musím koupit nějakou speciální kartu SDHC?
PoloTom23 (90)|12.2.2009 20:25
Každopádně musíš mít kartu, co rekordér podporuje.Pak to přece musí frčet.A fotky na ní taktéž musí být v tom , v čem je rekordér "sežere". Pak by neměl být problém.
losos (2977)|12.2.2009 20:31
[QUOTE=tabaco;215887]Děkuji za odpověď,DVD+RW i DVD-RW můžu po nahraní v PC běžně přehrát,škoda,že to nejde i s DVD-RAM,je kvalitnější a dá se na něm mnohonasobněji nahrávat a mazat než např.u DVD-RW a prosím,co ta čtečka karet?dá se s tím něco dělat nebo musím koupit nějakou speciální kartu SDHC?[/QUOTE]
Nevím proč by v PC nemělo fungovat DVD-RAM. Mně normálně v notebooku funguje. Asi ti v software něco chybí, ale co, to nevím (nebo to nepodporuje vypalovačka v PC ?). Třeba ti poradí někdo na PC fóru...
zilin (17)|14.2.2009 22:13
omlouvám se odpadl mi net tak jsem se neměl jak se sem dostat...kdybych ho dal do servisu...smažou mi obsah HDD?
losos (2977)|15.2.2009 15:04
Mně ho nesmazali, ale raději na to nespoléhej...
zilin (17)|15.2.2009 20:07
Dobra diky moc
masadlo (2)|20.2.2009 13:58
Dobry den,mam na vas mensi prozbu(radu).Vlastnim tento dvd rekorder Panasonic DMR-EX87 ,ale mam mensi dilema.Doce la mi u nej vadi absence USB slotu(chci ho pro prehravani mp3 a hlavne DivX.) a tak premyslim o prodeji a nahradit ho Panasonic DMR-EX78EP popripade DMR- EX88..Muzete mi poradit zda neudelam chybu,,,napsat vas nazor na tuto vymenu mockrat dekuji,,,Ales
PoloTom23 (90)|20.2.2009 14:38
[QUOTE=masadlo;216881]Dobry den,mam na vas mensi prozbu(radu).Vlastnim tento dvd rekorder Panasonic DMR-EX87 ,ale mam mensi dilema.Doce la mi u nej vadi absence USB slotu(chci ho pro prehravani mp3 a hlavne DivX.) a tak premyslim o prodeji a nahradit ho Panasonic DMR-EX78EP popripade DMR- EX88..Muzete mi poradit zda neudelam chybu,,,napsat vas nazor na tuto vymenu mockrat dekuji,,,Ales[/QUOTE]

Nevidím žádný důvod, proč by "upgrade" na vyšší model 78 případně 88 měl být chybou. Snad jen finanční stránka věci, za kolik prodáte 87ku a kolik v tom případě pozbydete peněz. Zda Vám to stojí za to. Co se výbavy týče určitě chybu neuděláte.