Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

výběr LCD / PLAZMA TV / SAMSUNG nebo PANASONIC ?

F4ITH (24)|6.2.2009 10:19
potřeboval bych odborně poradit ohledně výběru TV

na výběr mám:

PLAZMA Panasonic VIERA TH-42PZ8E
http://www.alza.cz/42-plazma-tv-panasonic-viera-th-42pz800e-d104571.htm

nebo

LCD TV SAMSUNG LE40A686
http://www.alza.cz/lcd-televizor-samsung-le40a686-d100976.htm

TV budu mít propojenou přes set box od UPC, přes HDMI XBOX360 a sem tam i propojim s PC, koukat budu asi ze 3 metrů, duležitý je pro mě kvalitní obraz

Potřeboval bych poradit, která z těchto TV by byla lepší

díky za rady
rampion11 (131)|6.2.2009 10:39
Pokud bude Tvá obvyklá vzdálenost od TV cca 3m, je investice do full hd víceméně zbytečná, rozdíl oproti hd ready při této úhlopříčce sotva poznáš. Potom by jsem spíše s ohlédnutím na cenu a kvalitu obrazu volil Panasonic 42PX80. Ale pokud trváš na full hd, místo PZ8E by jsem koupil PZ85E /cenový rozdíl není velký/, ale posun v kvalitě určitě. LCD v této cenové relaci nebude pro plazmu vážným soupeřem. Doufám, že tvúj výběr z alza.cz byl pouze ilustrativní, tyto TV se dají běžně sehnat za nižší cenu.
rampion11 (131)|6.2.2009 10:41
Pokud bude Tvá obvyklá vzdálenost od TV cca 3m, je investice do full hd víceméně zbytečná, rozdíl oproti hd ready při této úhlopříčce sotva poznáš. Potom by jsem spíše s ohlédnutím na cenu a kvalitu obrazu volil Panasonic 42PX80. Ale pokud trváš na full hd, místo PZ8E by jsem koupil PZ85E /cenový rozdíl není velký/, ale posun v kvalitě určitě. LCD v této cenové relaci nebude pro plazmu vážným soupeřem, teda pokud neplánuješ moc časté připojování k PC. Doufám, že tvúj výběr z alza.cz byl pouze ilustrativní, tyto TV se dají běžně sehnat za nižší cenu.
F4ITH (24)|6.2.2009 10:50
FULL HD bych chtěl určitě, ta vzdálenost nebude nestále 3m, často bude hrát na XBOXu

je hodně velký rozdíl mezi PZ8E a PZ85E?
Steelista (92)|6.2.2009 10:55
U těch počítačových zdrojů bych se bál krátkodobého vypalování (nijak zvlášť to nevadí, ale chvíli potom to nevypadá hezky). Záleží na tom, jestli se budou z PC pouštět jenom filmy, nebo se bude pracovat i s okny. U těch her z Xboxu to myslím nebude taková hrůza.
F4ITH (24)|6.2.2009 11:04
když se zeptám takhle: TV budu nejvíce používat na hraní her přes Xbox a sledování digitální TV

zajímalo by mě jestli plazmu nebo lcd ? dám do toho tak do 25k
rampion11 (131)|6.2.2009 11:06
[QUOTE=F4ITH;214944]FULL HD bych chtěl určitě, ta vzdálenost nebude nestále 3m, často bude hrát na XBOXu

je hodně velký rozdíl mezi PZ8E a PZ85E?[/QUOTE]


PZ85 má oproti PZ8 lepší procesor, vyšší kontrast, dopočítávání snímkú, slot SD - cenový rozdíl minimální. Dá se koupit na videoexpert.cz za 25499,- kč
Heartwork (2358)|6.2.2009 11:25
Pokud nemáš jasno v základu a otázku pokládáš stylem LCD či plazma - zaděláváš akorát na flame, kterých je tu již přehršel, stačí pročíst diskuzi.

K PC bych si plazmu nedal, viděl jsem několik (i new) modelů s vypálenýma pruhama od širokoúhlých filmů, budíkama od závodních her, logama apod., osobně bych se přes tuhle plazmoidní "fičuru" nikdy nepřenesl - abys tomu předešel, musíš roztahovat obraz za cenu ořezu či deformace, pouštět furt nějaký čištění ... :)

Navíc plazma ve FullHD bude mít už celkem vysokou spotřebu.
F4ITH (24)|6.2.2009 12:45
podle všeho, jak tady na foru čtu je to hodně zapekliká volba :) ale mám jasno v tom na co budu převážně TV používat, takže se přiklánim k LCD

měl bych poslední dotaz k tomuto modelu LCD TV SAMSUNG LE40A686, jestli je to dobrá investivce? (sledování HD filmů, hraní her přes XBOX a PC)

díky moc
bandiit (160)|6.2.2009 12:56
Pokud plánuješ hrát hodně často na tom x-boxu asi bych volil to LCD. Nejsem velký pařan ale už se mi podařilo na tři dny umístit ukazatel boost do levého dolního rohu při pařbě motorstorm 2. Pak to zmizelo a od tý doby nic. Roztahování filmu naprosto neřešim, toho bych se už nebál a co se týče spotřeby při dobrém nastavení jsem byl příjemě překvapen (od 150 -do 300W). Je fakt, že to vypalování při dlouhodobém hraní strašák ještě je.
dv07 (569)|6.2.2009 13:06
Jj, souhlasim s bandiitem, pro naruzive parany zadna plazma. Sam jsem sice nemel zatim s vypalovani ani sebemensi problem, ale je fakt, ze hraju jen max. 2-3x tydne cca 4-5 hod. v kuse a jakmile skoncim, tak tam pustim na cca 15 min. procistovani a pote to teprve kontroluji, jestli tam neco nezustalo a nastesti tam nikdy nic nebylo - ale nedelam si iluze, ze kdybych to kontroloval hned bez procistovani, tak ze bych tam neco nenasel ...
F4ITH (24)|6.2.2009 13:25
no v mým případě by ta plazma byla vypálená za týden :) hraju opravdu dost často

jsem si ted LCDčkem jistý na 100%

zajímalo by mě akorát jestli je LCD TV SAMSUNG LE40A686 dobrý volba ? mám možnost jí mít za 21k
Heartwork (2358)|6.2.2009 13:35
[QUOTE=F4ITH;214994]
zajímalo by mě akorát jestli je LCD TV SAMSUNG LE40A686 dobrý volba ? mám možnost jí mít za 21k[/QUOTE]


Náruživýmu hráči nebudu doporučovat LCD s LED podsvícením a ani by nebylo za tak příznivou cenu, takže myslím, že ano. :)
F4ITH (24)|6.2.2009 13:58
tak fajn :) díky moc, zítra si pro ni jedu
harmon3k (207)|6.2.2009 17:23
boze jen ne plazmu na masivnejsi hrani na xboxu
vim co mluvim 7 rada samsung plazmy a vypalis to tam at si kdo chce rika
a na co cches full hd kdyz v 1080p myslim na xboxu sou jen 2 hry jestly vubec
jinac vse je stezi velice stezi 720p a vetsina her ani to ne je to vse upscal
ale i tak u lcd v novejsich modelech je uz vsude full hd takze je to sumak