Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

CYBERLINK POWERDIRECTOR 7 - nefunguje nastavení výsledné velikosti DVD

Prazakova (9)|5.2.2009 11:43
Mám nainstalovaný PowerDirector 7. Vložím film v avi (2,5 hodiny cca 1,5 GB). Přesunu se na vytvořit disk a dám v nastavením chytré přizpůsobení. Když ale kliknu na vypálit, napíše mi to, že výsledná velikost disku bude přes 10 GB (původní velikost, jako kdyby se to nekomprimovalo) a že to musím zmenšit. Nemohu ho donutit, aby DVD zmenšil, přestože nastavím chytré přizpůsobení.

Díky za každou radu
StD (8612)|5.2.2009 13:16
On už PowerDirector umí konversi (transkoding) AVI?? To jsem nevěděl - budu ho muset oprubnout.

Edit: nj. já měl nějakou obstarožní versi (5) a ta ještě byla k ničemu...

K dotazu: A jak se to chová, když se to "chytré přizpůsobení" nezapne? Nabídne volbu cílového media? (DVD5 nebo DVD9?)
Prazakova (9)|5.2.2009 14:05
No já před vánoci dělala DVD z ripnutých avi z TV a vše fungovalo. Pak jsem přeinstalovávala comp a dala tam novější verzi. Mám film v avi, který má 2,5 hod. Normálně by to vytvořilo 10,5 GB DVD, když dáš chytré přizpůsobení, tak se to má zkomprimovat na cca 4,7 GB. Problém je v tom, že když dám vypálit DVD, tak to bez ohledu na předchozí nastavení stále bere tu plnou velikost, tzn.10,5 GB a odmítá to dál pokračovat. Nevím, jak to donutit.
StD (8612)|5.2.2009 14:15
Nevím, PwrD v dnešní podobě neznám, ale přece si tu velikost 10GB nějak nevycucá z palce - musí tam mít někde nastavení parametrů pro výstupní formát Mpeg2 - tj. hlavně hodnotu Bitrate (u VBR módu pak max., min. a průměrnou). Při té délce záznamu by tam musely být zadány nějaké šílené hodnoty - když mám film 2,5 hodiny, tak mi to vychází při VBR (6500, 1500 a 6000) ve slušné kvalitě tak někde mezi 6,5 až 7,5 GB a to už logicky dávám na DVD9, protože by to byla "prasárna" zmenšovat to na 1 DVD5 třeba DVDShrinkem (byť i to lze...)
Prazakova (9)|5.2.2009 15:19
PowerDirector ti nejdříve nastaví nakomprimovanou velikost, u tohoto filmu konkrétně 10550 MB. Pak si ale v nastavení můžeš nastavit tzv. chytré přizpůsobení výstupního formátu, tzn. že ti to přizpůsobí na 4,7 GB. Pak se teprve klikne na tlačítko vypálit disk a tady je problém, že i když jsem předstím nastavila, že to chci přizpůsobit na těch 4,7 GB, tak mi to stále hlásí, že velikost bude těch 10550 MB a že to musím zmenšit.. To ovládání je jednoduché, jen to nějak nekomunikuje nebo mám něco blbě nastavené, ale hledala jsem v nastavení a nikde to tam není...
StD (8612)|6.2.2009 07:35
A nejde tam nastavit, aby to psal do souboru (ISO nebo do struktury DVD-Video na disk)? Jestli ano, pak bych to tak vyzkoušel, jak to bude vypadat. Ale jestli ti píše jako optimální 10GB, pak by i rekomprese o více jak 50 % dolů na DVD5 byla asi opravdu nekoukatelná.

Nemá ten PwrD nějaké nastavení (Options) globálně pro celý program a potom samostatně pro projekt (či jak se to tam jmenuje)?? Jestli ano, tak to rozklikni a "vyfoť" (PrintScreen). Dej sem obrázky, nebo jestli je to v nějakém manuálu, tak link.
Prazakova (9)|6.2.2009 09:14
Musela jsem nainstalovat nižší verzi a ta funguje, tuším, že 7.0.2227. Ta nová verze je asi nějaká divná.
StD (8612)|6.2.2009 09:16
A je to "koukatelné" (výsledek)? ;)

V každém případě by jistě i pro poučení ostatních o tomto prg stálo za to sem postnout obrázky možností nastavení toho PowerDirectoru, jak jsem psal dříve.
kakapo2 (2)|11.3.2009 22:46
Ahoj vsem.Mam Power Director 7 verze 7.00.1915.Ja mam problem v tom,ze si nastavim to chytre nastaveni.Video ma asi 1 hodinu a 45 minut.Program me sam nastavi vysledne video na 4699mb,jelikoz podle toho programu na dvd velikost 4700mb.Jenze po vyslednem prerendenovani a vytvoreni dvd se vysledny soubor jen tesne nevejde na dvd.Jen o par mb je vetsi nez kapacita dvd.Kdyz sem si nastavil vypalovacku na prepalovani,tak mi chybel konec videa.Muze mi nekdo poradit co s tim?
Dekuji moc za jakoukoliv radu a pomoc.
StD (8612)|12.3.2009 07:03
[QUOTE=kakapo2;219141]Ahoj vsem.Mam Power Director 7 verze 7.00.1915.Ja mam problem v tom,ze si nastavim to chytre nastaveni.Video ma asi 1 hodinu a 45 minut.Program me sam nastavi vysledne video na 4699mb,jelikoz podle toho programu na dvd velikost 4700mb.Jenze po vyslednem prerendenovani a vytvoreni dvd se vysledny soubor jen tesne nevejde na dvd.Jen o par mb je vetsi nez kapacita dvd.Kdyz sem si nastavil vypalovacku na prepalovani,tak mi chybel konec videa.Muze mi nekdo poradit co s tim?
Dekuji moc za jakoukoliv radu a pomoc.[/QUOTE]

Max. by jsi měl nastavit (pro DVD-R) 4681 MB. To tam nikde není nějaké "chytré" nastavení, kterým by jsi mu to přesně určil?
kakapo2 (2)|16.3.2009 22:34
No nic takoveho jsem tam nenasel....Bohuzel....Treba nekdo nasel a poradi....