Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jak koupit LCD aneb LŽOU NÁM!

bigboban (78)|4.2.2009 11:10
Rozhodl jsem se koupit LCD telku buď 26" nebo 32". Ale na tom až tak úplně nesejde. Spíš mi jde o situaci na trhu obecně.

Na netu jsou v nabídce desítky a stovky televizí. Snad všechny web-shopy mají totožné popisy, asi jim to tak dodává výrobce. Podobné se dočtu i na cedulce v obchodě.

Znám dost lidí co vybírají/vybrali telku po netu. Srovnávají odezvy v ms, kontrasty tisících, pozorovací úhly, rozlišení apod.

JENŽE!

Pak přijdou do obchodu a zjistím že pozorovací úhel 178/178 je sprostá lež když už z nějakých 45st je obraz inverzní! Zjistím že 2 telky s totožným rozlišením ukazují stejný HD signál v naprosto rozlišené kvalitě, jak když si na PC nastavím na LCD obraz v různých rozlišeních!

Další kousek (a ne nejlevnější) v obchodě zase na stejném signálu ukazoval krutě interlacovaný obraz - prostě takové ty "chlupy" ob řádek..

Další údaje jako kontrast, odezva člověk sotva zhodnotí, ale vůbec nevěřím tomu že ty hodnoty něco znamenají, že jdou srovnávat a že jsou pravdivé.


Tak jak tedy mám sakra vybrat televizi? Údajům týkajícím se obrazu se vůbec nedá věřit! Ale v obchodě k prohédnutí je většinou jen zlomek sehnatelných modelů. Jaký je tedy v této dnešní PODVODNÉ době nejlepší způsob vybrání televize??

P.S. Jestli přece jenom dáte rady jakou koupit nejlépe 32" telku kolem 10-11 tisíc zlobit se nebudu. :-)
Pytkin (7947)|4.2.2009 11:21
no ist do obchodu a vybrat si .. problem je ze ti tam casto nezapoja TV vysielanie , co clovek asi pozera na telke najcastejsie .. pripadne citat toto forum a citat nazory ludi .. a pripadne si to ist k niekomu pozriet ..

Ja som si kupil 32LG5000 a som s nou spokojny ..
dv07 (569)|4.2.2009 11:29
[QUOTE=bigboban;214588]
P.S. Jestli přece jenom dáte rady jakou koupit nejlépe 32" telku kolem 10-11 tisíc zlobit se nebudu. :-)[/QUOTE]

SHARP LC-32D44E-BK nebo GY (BK cerna barva, GY stribrna barva)
kedar1974 (14)|4.2.2009 14:16
dotaz pro dv07 - můžete mi prosím blíže popsat vaše kladné zkušenosti se Sharpem lc32d44? Moc díky.
bigboban (78)|4.2.2009 14:20
[QUOTE=kedar1974;214636]dotaz pro dv07 - můžete mi prosím blíže popsat vaše kladné zkušenosti se Sharpem lc32d44? Moc díky.[/QUOTE]

Taky bych se přidal. Koukal jsem že jde koupit docela levně a jestli je opravdu tak dobrá..

Taky by mě zajímalo jak si poradí s přepočtem full--hd obrazu ze satelitu (Nova HD).
dv07 (569)|4.2.2009 14:51
neco malo tady https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/18137-rada-pri-koupi-lcd-tv-pro-dcerku

jinak pokud nekdo chce TV vicemene hlavne na DVB-T, DVD ci DVD-ripy, tak je tato tv podle me ok.... menu samotne TV vypada trochu stroze, ale je tam vse prehledne a pohodlne dosazitelne. Na DVB-T tam je pak samostatne menu a to uz je klasika a napriklad oproti memu Samovi je mozne v nem DVB-T porady presouvat z pozice na jinou (coz u meho Sama jde u DVB-T kanalu pouze flignou s oblibenymi porady).

Kdyz si clovek posteluje obraz podle svych preferenci, tak je DVB-T pekne (vcetne sportu jako fotbal, hokej na CT atd.), u novych poradu a filmu treba na Nove nelze pri dostatecne silnem signalu obrazu celkem nic vytknout (stejne tak u orig. DVD a pripadne kvalitnich ripu).

Samozrejme clovek nemuze cekat, ze za 10k koupi TV na urovni TV za 30k, ale nenarocnemu divakovi podle me naprosto staci...
bigboban (78)|4.2.2009 14:58
Dík za info, ale zrovna mě tohle moc nepomohlo. :-( Já budu na TV sledovat výhradně externí signál a to:

- DVD/divx přes HDMI
- Digi TV přes SCART
- DVBT z externího s-t-b přes SCART
- HD satelit přes HDMI

Zajímalo by mě hlavně co ta telka udělá když musí přepočítat rozlišení jak na větší (Digi, DVBT tak na menší - divx a HD sat)
dv07 (569)|4.2.2009 15:07
- DVD/divx přes HDMI - to bude naprosto ok (pokud jsou externi pristroj a zdroj (DVD, Divx) kvalitni)
- Digi TV přes SCART - tohle bude naprostej hnus, poe to je DigiTV a to neni SD ale hnusSD
- DVBT z externího s-t-b přes SCART - tohle nema smysl (TV ma integrovany DVB-T)
- HD satelit přes HDMI - Skylink nemam

Zajímalo by mě hlavně co ta telka udělá když musí přepočítat rozlišení jak na větší (Digi, DVBT tak na menší - divx a HD sat)
- kdyz budes budes pouzivat externi zarizeni, tak prepocitavani (na vetsi - upscaling) ponech na externim prijimaci. o prepocitavani na mensi rozliseni nic nevim.
bigboban (78)|4.2.2009 20:19
[QUOTE=dv07;214651]
- DVBT z externího s-t-b přes SCART - tohle nema smysl (TV ma integrovany DVB-T)
[/QUOTE]

Kdyby to nemělo smysl tak to nedělám. Ale mám s-t-b s timeshiftem a bez toho já už se při koukání neobejdu.
dv07 (569)|5.2.2009 08:29
[QUOTE=bigboban;214691]Kdyby to nemělo smysl tak to nedělám. Ale mám s-t-b s timeshiftem a bez toho já už se při koukání neobejdu.[/QUOTE]

Tak v tom pripade ok, ale dani za to bude to pripojeni scartem. Z mpeg2 (SD) samozrejme ten stb pri pripojeni napr. pres HDMI ci komponent HD neudela, ale scart je ten nejmene kvalitni zpusob pripojeni k LCD TV, ale pokud jina moznost neni tak se neda nic delat....
bigboban (78)|5.2.2009 08:39
Mám tenhle kousek:
http://www.sigmatek.cz/products/DVBH-2000/index.aspx

Je to suprová vecička, hlavně time-shift.

Zkusím to pak k telce připojit přes s-video, to by mohlo dávat lepší výsledek než SCART.

Podle mě se časem možná objeví podobné s-t-b s nahráváním ale s HDMI výstupem.. To se asi stane v době, kdy začne více programů vysílat v MPEG4, dřív nebo později se to stát musí..
dv07 (569)|5.2.2009 08:48
Obavam se, ze pri tom, jak u nas vsechno funguje, bude mpeg4 v DVB-T standardem za hoooodne dlouho :( To az cela EU uz bude mit vse v HD tak my s velkou pompou budeme zavadet teprve prvni pravidelne DVB-T vysilani v mpeg4...
jarda50 (1424)|6.2.2009 08:43
dv07 tak černě bych to neviděl. v DVB-T jdou v mpeg4 AVC h.264 již dnes CT1 HD, Nova HD, za chvíli Barrandov HD, Nova Sport HD a další tento rok přibudou.
OO7 (192)|7.2.2009 01:20
jardo, je sice pěkné jak jsi to napsal , ale ani jeden z těch co jsi popsal není v nabídce UPC a asi dlouho ještě nebude. Asi jsi velký optimista, tak se snad letos dočkáme. Pořád se vymlouvají že je to drahé a přitom daleko chudší např. IPTV to zařadila od svého počátku, tak nevím. Jen malí příklad, Nova HD jede už hodně přes rok a UPC vůbec nereaguje, jako by tu ani nebyla, proto ten můj pesimismus. Jinak celkem s UPC (kabel) spokojenost...
dv07 (569)|7.2.2009 12:23
Tak jako prvni vec by to chtelo v nasi diskuzi oddelit DVB-T (o kterem mluvim celou dobu ja) a DVB-C (napr. UPC) a DVB-S (napr. Skylink), jinak se nehneme z mista ;)

Co se tyka DVB-T u nas, tak si stojim za tim, co jsem psal. V ramci volne pristupne DVB-T (jako jsou ted na muxu 4 CT1 HD a Nova HD) podle me prisun dalsich volne pristupnych HD programu v brzke dobe nehrozi a treba takove Nova Sport (SD ci HD) se na volne pristupnem DVB-T nedockame podle me nikdy (alespon jsem neslysel, ze by o tom Nova premyslela a ani nevidim duvod, proc by to delala)...
jarda50 (1424)|7.2.2009 14:34
Barrandov HD se připravuje do UPC, pokud jde o Novu tak je tředa se na digi tv přečíst jak se k tomu vyjadřuje Nova. "...dohadujeme se s UPC na obchodních podmínkách, jinými slovy Nova chce víc nerž se platí za HBO HD či Filmbox HD, kterým Nova nesahá ve filmech ani po úroveň podrážek. Nova ztratila přísun velkých peněz po té co se dostala do systemu must carry, kdy jako celoplošná TV musí poskytovat vysílání zadarmo a tak se to snaží nahonit kde se dá. Jednoduše není to věc UPC, ale postoje Novy a její přístup k těm, kteří chtějí její program šířit. BTW z mého hlediska je daleko více HD programů, které mají větší cenu než Nova s tím jejich věčným vícenásobným opakováním filmů a pod. Navíc ne vš v Nově je originál HD snad jen dva seriály a záběry ze studia, ostatní je uscaling tak že je to takové opravdu chudé ala HD. Z mého hlediska na filmy mám HBO HD a Filmbox HD, na sport Eurosport HD, na dokumenty NG HD a ostatní pokryje VOOM HD tedy mimo zpravodajství. Navíc na Voomu se aspoň podívám na jak vypadají PC hry v HD a co se v téhle oblasti připravuje. V současné době mně 87 programů celkem uspokojuje.
MlokCZ (636)|7.2.2009 17:16
Mně je třeba Nova HD úplně ukradená a u UPC mi nechybí. Na Novu kouknu tak jednou za měsíc a to na zprávy (většinou koukám na zprávy na ČT1 nebo je sleduju z jiných zdrojů než je TV).
I kdyby na Nově dávali někdy něco koukatelného (což z mojeho pohledu nedávají), tak na film, který je 5x přerušen reklamou se stejně nikdy koukat nehodlám.

Co bych ale sem tam ocenil je Nova HD a ČT1 HD. A pak také více dokumentárních kanálů v HD než jen National geographic, aspoň nějaký z česky dabovaných.
OO7 (192)|8.2.2009 00:27
MlokCZ,tak jsem z toho trochu zmaten na začátku příspěvku píšeš že...Mě je třeba Nova HD úplně ukradená...a končíš větou...Co bych ale sem tam ocenil je Nova HD. Tak nevím co si o tom mám myslet.Jardo, jenom na okraj, jak píšeš: Barandov se připravuje do UPC. Já myslím spíš že by se mělo UPC připravit, proto že TV Barandov vysílá v HD od svého počátku, a že se Barandov nikomu vnucovat nebude. viz.info. Parabola. A UPC zase hraje mrtvého brouka. Kdyby dali aspoň nějaký HD dabovaný jak píše Mlok, tak bych byl spokojen ne jen já. Doufám že se někdy dočkáme
jarda50 (1424)|8.2.2009 00:54
007 ale HBO HD a Filmbox HD, Eurosport HD jsou dabované.
OO7 (192)|8.2.2009 23:30
Jardo, myslím že jsme oba mysleli že by mohli být nějaké kanály v HD "alespoň" s titulkama. To že jsou tyto HD kanály které píšeš dabované to snad víme všichni (máme je doma) jinak zdravím...
jarda50 (1424)|8.2.2009 23:56
Jo tak to s Tebou souhlasím NG HD bych bral s titulky. Ale u Voomu by mi to nevadilo.
OO7 (192)|9.2.2009 00:37
To víš, Jardo, my co jsme vyrostli na Ruštině tak by se nám občas nějaké titulky šikli. Je fakt že na WOOM toho až tolik nenamluví a občas nějaké slovo pochytím, ale už ten krásný obraz to docela nahradí, některé záběry jsou opravdu špičkové...
jarda50 (1424)|9.2.2009 16:37
007 vždyť já také je mi 54 a i když jak R tak A je mojím pracovním jazykem tak si taky ty titulky nechám líbit. I já občas chytám a pak taky vypouštím horký vzduch z ústní dutiny místo zvuku. Zvláště když přijdou Číňani z Hong Kongu to je konverzace spíše o domýšlení než o komunikaci. Dělal jsem něco pro AUOptronic a dodnes nevím jak je možné, že jsme se domluvili.