Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 2 z 2

Téma: Digitální příjem přes kabelovku

Nováček
    Registrace
    Feb 2009

Dobrý den, prosím o radu ohledně televizoru a příjmu kabelové televize. Jsem uživatel analogové kabelovky v menším městě a dle sdělení provozovatele nebude třeba při přechodu na digitální signál set-top box. Na různých diskusích se ale uvádí, že při kabelovém příjmu budu i přes vlastnictví LCD s DVB-T potřebovat kabelový DVB-C tuner či settopbox. Dále provozovatel tvrdí, že bude dál v rozvodu šířit souběžně analogový a digitální signál. Není mi to jasné - to k někomu povede analogový signál, k někomu digitální? Bude mi tedy stačit LCD s DVB-T a myslíte si že poznám nějaký rozdíl v kvalitě příjmu? Moc Vám děkuji za názory, jsem laik.
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pravidelně Avatar uživatele MlokCZ
    Registrace
    Feb 2007

DBV-T tuner určitě stačit nebude, musí mít TV DVB-C tuner.
    A co se týká analogu, tak je prostě šířen současně s digitálem. UPC (a dříve Karneval) to takhle provozuje už několik let.
    Jediný problém je v tom, že analog jim zabírá část pásma, takže do budoucna se ho nakonec budou chtít zbavit. U UPC jdou třeba tou cestou, že dokud je zájem o analog, tak ho nechávají, ale nepřidávají do analogu žádné nové programy a třeba HBO z analogu už zcela zrušili.

Tedy pokud místní kabelovka bude stále vysílat analog, tak to půjde i bez DVB-C tuner nebo STB. Zůstávat s LCD TV (zvlášť pokud to je větší úhlopříčka) u analogu je ale nesmysl. Obzvlášť pokud místní kabelovka nabízí nebo v budoucnu nabídne i nějaké HD programy. Nemluvě o obecných výhodách digitálu jako EPG, možnost někdy volby jazyka, zapnutí vypnutí titulků, atd.
    Co se týká kvality obrazu, tak pokud je vysílán v digitálu rozumný datový tok, tak bude jasně lepší než analog, obecně to ale není pravdilo, protože někteří poskytovatelé dokáží v digitálu pouštět pěkný humus (to ale není problém digitálu, ale poskytovatele a takového bych hned opustil).
    Odpovídat lze po přihlášení

Podobná témata

1. DVB-S: Satelitní digitální příjem
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 14-12-2011, 19:05
  2. DVB-T: Prázdné EPG u DVB-T přes kabelovku (UPC)
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 22-07-2011, 14:39
  3. DVD rekorder a digitalni prijem
    Od dargorar v sekci Multimediální centra, DVD, Blu-ray
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 26-10-2009, 23:06
  4. digitalni prijem od koho?
    Od Marfa v sekci DVB-S
    Reakcí: 13
    Poslední příspěvek: 15-11-2008, 13:51
  5. kombinovaná tv karata a příjem přes kabelovku