Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Pomoc hauppage pvr 250

drummz (0)|17.12.2004 18:50
nazdar lidi,
poradte mi prosim, sem zacatecnik. Koupil jsem si hauppage pvr 250 u alzasoftu a nejde mi nebo to neumim naladit poradne nejakej stanice.
vse je tak malo ostry a sumivy. Použivamstandartni software. poradte moc moc to potrebuju
dekuju

moje pc je 1,7 celeron
512 ram
graficka karta ge force fx 5200
Ivo Mašek (10205)|17.12.2004 20:04
Platí to stejné, jako u nicka "Daktari". Vedlejší thread.
drummz (0)|17.12.2004 20:44
myslis, ze tu kvalitu muze ovlivnovat to ze moje pc neni tak vykone
dik
na tom odkazu stejne neno odpoved na to jak ma nastavit kartu tak abych mel dvd obraz a ne takovy malo ostry shity

ale stejne dik
Ivo Mašek (10205)|18.12.2004 04:07
1,7 GHz je dostatečný výkon. :-)
drummz (0)|18.12.2004 18:19
jeste bych se chtel zeptat na cem zavisi ostrost a kvalita obrazu?? je to signalem??
Protože ja na pvr 250 mam takovej obraz, ze to moc dvd kvalitu teda nepripomina.
budu rad za kazdou radu jak se zbavit sumu a vylepsit ostrost.
Ikdyz vim že nejsi pres hauppage expert, určitě o tom vis vic nez takova lama jako ja.
na co jsou ty mpeg endecordery. ja nahravam pres origos soft
fakt dik za jakoukoli radu

zdarec drummz
Ivo Mašek (10205)|18.12.2004 19:12
jeste bych se chtel zeptat na cem zavisi ostrost a kvalita obrazu?? je to signalem??
Ano, hlavní podíl na kvalitě má přijímaný signál, který ti leze do karty.
Dá se to ještě doladit (barevné spektrum + ostrost), Já na TV2000XP tu možnost mám (a Hauppage ji má určitě také) a "doladění" si můžu i pro jednotlivý kanál uložit.
parkan (53)|19.12.2004 21:34
M8m také tuto kartu a velice zpokojen!!!! Dělm s ní kvalitní DVD..Hlavně záleží na signálu!!!! pokud pustím pres S-video z dig.přijímače třeba ČT1 tak super!!!!
kopyto (26)|20.12.2004 07:48
pro: drummz (a případně ostatní)

Je mi moc líto, ale na to abych Ti mohl poradit mám od Tebe velice málo informací - např. Tvá PC sestava, zda máš "kabelovku" nebo z individuál. anténu, jak si ladil kanály, zda vůbec instalace proběhla hladce (bez konfliktů), jaký stát sis přednastavil (= jaký máš PAL a => zvuk. normu)... no zkrátka musíš se trochu rozepsat.

Jinými slovy:
1. Pro kvalitní příjem je bezpodmínečně nutné mít v absolutním pořádku připojení antény = správně nastavenou anténu, k ní kvalitně připojený koax. kabel a kvalitní a správně zapojený IEC konektor.
2. Správně (a bez hw konfliktů) nainstalovanou TV kartu, správně nastavenou TV normu (= stát buď ČR nebo Německo- zvukovou normu si karta bez problémů "přebere").
3. Už takto s "nahrubo" základně nastavenou TV kartou bys měl mít velice slušné pokoukáníčko.
4. Lze samozřejmě nastavit individuálně pro každou předvolbu parametry obrazu a zvuku případně TV normy. PC s procesorem 1,7GHz a alespoň 256Mb RAM + na HD alespoň cca 10Gb volného místa v pohodě stačí i na nejkvalitnější nahrávání (mluvím o Hauppage PVR250).
5. Další parametry obrazu (např. ostrost, gamma, zařazení či vyřazení filtrů ...) lze nastavit, či lépe řečeno vnutit přes úpravu v registrech COŽ ALE URČITĚ PRO TUTO CHVÍLI NENÍ TVŮJ PŘÍPAD!!!
6. Samostatnou kapitolou je vzájemné neovlivňování (či spíše ovlivňování)hw v PC - zejména TV karta a grafická karta ( IRQ, problémy s overlay vrstvou, filtry atd...).

Dle mého názoru máš buď špatný TV signál (závada když ne v anténě a jejím nastavení tak spíše v kabelu, konektorech, rozbočovači ...) také je možné, že máš slabou úroveň TV signálu (např. 2x-3x rozbočený TV signál + delší koax. kabel a "je to" - taky mě to potkalo ) => nutnost zesílení signálu vhodným anténním nebo průběžným zesilovačem cca + 10 až + 20dB, a nebo či v kombinaci špatně nastavenýého tuneru co se týče TV normy.


Ale jak říkám, poskytnul jsi velmi málo informací.
drummz (0)|24.12.2004 22:05
dekuji za radu kopyto.
po dlouhem badani a premysleni jsem na to prisel. je to antenou, kterou mame na panelaku. sice na normalni tv je obraz dobry ,ale na tu tv kartu je to slaby.
Uz sem si s tim docela vyhral a obraz mam ted dost kvalitni.
dekuji za rady

Drummz
Slůně (122)|25.12.2004 17:25
Já mám hauppage ,ale pvr 350 a také spokojenost,ale záleží na vstupním signálu a také pomohl článek- galvanický oddělovač-vložený do anténího vstupu.
Ale potřeboval bych radu- Nepodařilo se mi rozchodit S-video vstup,když mám signál video cinch + audio.Když použiji redukci k té kartě dodanou tak je obraz černobílý, DÍK :BB:
Ivo Mašek (10205)|25.12.2004 19:09
Nepodařilo se mi rozchodit S-video vstup,když mám signál video cinch + audio.Když použiji redukci k té kartě dodanou tak je obraz černobílý,
Toto seřizuješ na grafické kartě.
Slůně (122)|25.12.2004 21:47
[quote=Ivo Mašek]Nepodařilo se mi rozchodit S-video vstup,když mám signál video cinch + audio.Když použiji redukci k té kartě dodanou tak je obraz černobílý,
Toto seřizuješ na grafické kartě.[/quote]

Prosím tě co seřizuji na grafické kartě,to s tím nemá co dělat ,ne?
Ivo Mašek (10205)|26.12.2004 08:42
Ty propojuješ s televizí přímo tv-kartu? Ty to neženeš přes "tv" výstup na grafárně?
Slůně (122)|26.12.2004 09:10
Ty jsi mně asi nerozuměl-nebo jsem se blbě zeptal-Vstup do Tv karty je Anténí a S-video externí zdroj signálu -třeba video .Z videa mám výstup Cinch -Tv karta vstup S-video.Když použiji originální redukci k té kartě Cinch-S,video - V počítači ve WinTv2000 je obraz černobílý a tím se zachytává černobíle .
Ivo Mašek (10205)|26.12.2004 09:46
Jo, už jsem pochopil.
Tv signál je v pořádku, signál z externího zdroje (videorekordér) je černobílý.
No, já Hauppage neznám, ale asi by tam mělo být něco na seřízení. Např. norma (PAL, NTSC, Secam), to samé na videu. Barevné spektrum, nick "kopyto" něco o tom již psal.
drummz (0)|28.12.2004 22:28
zdravim,
jeste bych se chtel zeptat, jestli existuje nejaky jiny software na na pvr 250 krome originalniho win tv2000

dikes
kopyto (26)|29.12.2004 07:27
pro: Drummz

Mrkni se na tyto stránky:

http://www.shspvr.com/ -> sekce Tools

Vyzkoušel i jiné SW k této TV kartě (viz odkaz), ale pouze aplikace CTPVR chodí celkem slušně vč. filtrů , ale má dle mého názoru velmi nemotorné ovládání (každý "prd" přes rozsáhlé menu) takže používám orig. aplikaci WinTV s úpravami a CT Scheduler (protože dle mého mínění funguje lépe než originální a navíc umí "probudit a uspat" při nahrávání, ale samozřejmě záleží na vkusu, potřebách, konfiguraci Tvého PC ......
drummz (0)|14.1.2005 23:29
cau, jeste bych se chtel zeptat jak se da nahrat film bez reklamy.
Mne se to nejak nedari, mohl by mi prosim nekdo poradit. kdyz pri nahravani dam pause, tak se mi ta zas... reklama
stejne nahraje
zkousel sem snad uz uplne vsechno, ale vysledek je stejne s reklamou. Je mi jasny, ze problem je nekde mezi
klavesnici a zidli, ale budu strasne rad, kdyz mi nekdo helpne.
dik Drummz
StD (8612)|15.1.2005 07:02
drummz: ...následný STŘIH, CUT či SCHNITT... Je to halt práce navíc. :BB:
slo (227)|15.1.2005 11:53
[quote=drummz]cau, jeste bych se chtel zeptat jak se da nahrat film bez reklamy.
Mne se to nejak nedari, mohl by mi prosim nekdo poradit. kdyz pri nahravani dam pause, tak se mi ta zas... reklama
stejne nahraje
zkousel sem snad uz uplne vsechno, ale vysledek je stejne s reklamou. Je mi jasny, ze problem je nekde mezi
klavesnici a zidli, ale budu strasne rad, kdyz mi nekdo helpne.
dik Drummz[/quote] Ani bych se o to nesnažil. Je lepší to nahrát celé a pak to v klidu vystříhat. Nezapomeň, že každá stanice po reklamě pokračuje jinak. Třeba Nova ti opakuje poslední scénu, Prima ne... Když použiješ nějaký malý a šikovný prográmek (třeba Mpeg video wizard), tak oříznutí začátku a konce a vystříhnutí reklam ti zabere 5 minut a uložení bez překódování dalších 5. A máš to doma a přesně dle tvých představ.
StD (8612)|15.1.2005 12:11
...a hlavně "Bacha" na keyfrejmy, ať si neustřihneš informace o zvuku, jinak se ti to následně pěkně rozjede, případně to nepojede vůbec... :-D
slo (227)|15.1.2005 12:32
[quote=StD]...a hlavně "Bacha" na keyfrejmy, ať si neustřihneš informace o zvuku, jinak se ti to následně pěkně rozjede, případně to nepojede vůbec... :-D[/quote]Člověče, už v tom stříhám rok a ještě jsem si ho neustřih :-D.
P.S. Ten problém s PCTV 100e je v té "zmlsané" aplikaci MediaCenter.
StD (8612)|15.1.2005 14:49
mpeg2cut jde "údajně" jen po keyframech a přitom už mi zablbnul několikrát. Každý kousek proto okamžitě kontroluji...
mirekv (7169)|15.1.2005 15:26
Mpeg2cut mi několikrát totálně zablbnul, používám Mpeg2schnitt, ovšem je třeba demuxnout audio.