Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 40

Téma: A zase ta spotřeba

Je tu pravidelně
    Registrace
    Sep 2007

Dost zajimave a predevsim prekvapive vysledky mereni.Plasma vers.Lcd. http://hdmag.cz/clanek/panasonic-zbavuje-plazmy-mytu
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    May 2008

Ne, ze bych to chtel apriori zpochybnovat, ale studie, kde polovina odstavcu konci nejakou informaci o firme, ktera ji napsala mi neprijde jako nejaky zasadni prinos k problematice

JM_ JM_ je offline
    Je tu pravidelně
    Registrace
    Sep 2007

Citace Původně odesláno od Karel129 Zobrazit příspěvek
    Dost zajimave a predevsim prekvapive vysledky mereni.Plasma vers.Lcd. http://hdmag.cz/clanek/panasonic-zbavuje-plazmy-mytu
    Ten článek má jednu VADU: testují se výběhové plazmy s rozlišením 1024 x 768 bodů, kdežto ty "superžravé", s jejichž spotřebou Panasonik aktuálně bojuje, mají rozlišení 1920 x 1080...

OO7 OO7 je offline
    Je tu občas
    Registrace
    Nov 2008

JM,pokud jsem dobře četl, tak se testovali 42-PX80, 42-PX85 nebo42- PZ80. Tak nejdřív když něco takového napíšeš tak si to lépe a pořádně pročti

Je tu pořád Avatar uživatele Heartwork
    Registrace
    Nov 2008

Klasickej PR článek aneb reklama na Panasonic

Mýty nahrazují mýty ...

JM_ JM_ je offline
    Je tu pravidelně
    Registrace
    Sep 2007

Citace Původně odesláno od OO7 Zobrazit příspěvek
    JM,pokud jsem dobře četl, tak se testovali 42-PX80, 42-PX85 nebo42- PZ80. Tak nejdřív když něco takového napíšeš tak si to lépe a pořádně pročti
    Mluvíme o stejném článku http://hdmag.cz/clanek/panasonic-zbavuje-plazmy-mytu ? Já třeba na obr. http://hdmag.cz/files/images/panasonic-spotreba-1.jpg nic o spotřebě PZ80 nevidím, a PX80 podle mě FULL-HD není. Podle Tebe ano?
    Naposledy upraveno uživatelem JM_: 03-02-2009 v 00:04

Registrace
    Nov 2008

Citace Původně odesláno od JM_ Zobrazit příspěvek
    nic o spotřebě PZ80 nevidím ...
    ... já tam "kupodivu" nevidím nic o spotřebě LCD s LED podsvícením

Je tu pravidelně Avatar uživatele MlokCZ
    Registrace
    Feb 2007

Pokud nebudou všechny testované TV full HD, tak porovnání postrádá smysl, takže ten článek je celý o ničem.

PX80tka je na tom se spotřebou výborně, to tu nikdo nepopírá. To je jistě jedna z plazem z vůbec nejmenší spotřebou na trhu. Jenže není fullHD, proto srovnání o ničem.

A navíc, když už si vyberou nejméně žravou plazmu, tak kde jsou nejméně žravé LCD? Moje TV žere pro moje nastavení, které trvale používám průměrně 100W (dlouhodobě měřeno Watmetrem) a je to 46tka.
    Když vezmu srovnatelné plazmy (velikostí, obrazem), tedy nutně musí být fullHD, tak pod 250W se zatím nedostane žádná a spíš reálně všechn kolem 300W (stále pro rozumná nepřepáená nastavení). U plazem vycházím z většího množství měření uživatelů z praxe, které jsem všude možně našel.
    Tohle je tedy praktické srovnání a ne jako ten pr článek o ničem.

A k tomu by mě ještě zajímala konkrétní nastavení pro ty LCD (i když už výběr srovnávaných TV byl zcela mimo). A to proto, že i neLEDkové LCD dle měření uživatelů z praxe mají o něco menší spotřebu pro používaná nastavení, než mají oni v testu. A naopak pro PX80 jsem viděl mírně vyšší hodnoty (i když ne o moc, stále to bylo pro průměrnou spotřebu pod 150W). Tedy osobně nevěřím ani objektivitě srovnání těch konkrétních modelů (tím chci naznačit, že v praxi používaná nastavení neodpovídají těm, co oni měřili).

Tím nechci brojit proti plazmám. Sice jsem rád, že mám TV s výrazně nižší spotřebou než by měla adekvátní plazma, ale není to pro mě rozhodující kritérium, které by u mě plazmy zavrhovalo.

Tedy stručně řečeno, ten článek je naprostý pr blábol.

Je tu pořád Avatar uživatele jarino1978
    Registrace
    Jul 2007

PDP z princípu výroby nemôžu nikdy dosiahnuť spotrebu aspoň ako súšasné LCD televízory. Jednoducho to nejde, takže nech si Panasonic strčí do riti tie svoje neustále marketingové drísty na podporu umierajúcej technológie.

Aj tak u mňa stále boduje reklama z roku 2008 o reakčnej rýchlosti panela 0, 001 ms na plazmy Panasonic. Myslím, že takáto hovadina nebude len tak rýchlo prekonaná !

Nováček
    Registrace
    Dec 2008

Souhlasím s Mlokem. Právě měřím moji 40" LCD a spotřeba se pohybuje od 78 do 83W

gas gas je offline
    Nováček
    Registrace
    Feb 2009

já nevím, při výběru tv byla spotřeba to poslední co bych řešil, kolik udělá ročně plazma - lcd ? 2t Kč ? to není ani slušná večeře ve dvou, když vidím co mě žere americká lednice, tak Kuro je proti tomu na dietě

Registrace
    Nov 2008

Citace Původně odesláno od gas Zobrazit příspěvek
    když vidím co mě žere americká lednice, tak Kuro je proti tomu na dietě
    z emerikánců bych si etalon spotřeby nedělal

Je tu pořád
    Registrace
    Feb 2008

Citace Původně odesláno od gas Zobrazit příspěvek
    já nevím, při výběru tv byla spotřeba to poslední co bych řešil, kolik udělá ročně plazma - lcd ? 2t Kč ? to není ani slušná večeře ve dvou, když vidím co mě žere americká lednice, tak Kuro je proti tomu na dietě
    Záleží na příjmu Kč - pokud by ses náhodou ocitl na listině nezaměstnaných (v dnešní krizi docela slušná šance !), tak by ti těch 2 - 3 tisíce mohly na konci roku dost chybět. Ale o to ani nejde, jde o to, proč ZCELA ZBYTEČNĚ platit něco navíc, ne ?

gas gas je offline
    Nováček
    Registrace
    Feb 2009

Citace Původně odesláno od losos Zobrazit příspěvek
    Záleží na příjmu Kč - pokud by ses náhodou ocitl na listině nezaměstnaných (v dnešní krizi docela slušná šance !), tak by ti těch 2 - 3 tisíce mohly na konci roku dost chybět. Ale o to ani nejde, jde o to, proč ZCELA ZBYTEČNĚ platit něco navíc, ne ?
    zbytečně, zbytečně ... co není zbytečné ? tv, Hifi, kino, auto, značkové oblečení, hodinky, všechno je zbytečnost, předpokládám, že pokud si kupuju tv za více než 50t, tak mě dva tisíce ročně nerozhází, tohle je vážně argument jak noha, kup led LCD za 50t Kč aby jsi ušetřil pár korun ročně, tohle prostě neberu, je to jako PR výrobce lcd

Je tu pořád Avatar uživatele garb7
    Registrace
    Dec 2008

Přes propagaci o úsporách má udanou spotřebu nová TH-42PF11EK 410W oproti 42PZ85 385W ale PF má psáno 1200 cd/m2 a PZ měla 450 nebo 500cd/m2 a tak pokud by jas byl na 50% tak by to mohlo brát i 40%mín a to by už šlo , někde jsem narazil na obrázek jak to vypadá v novém panelu, bunka má větší účinost, bohužel jsem si to neuložil.

http://uloz.to/1306935/TH-42PF11EK.pdf

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Spotřeba TV plasmy 240 Wat.
    Od vlastax v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 31
    Poslední příspěvek: 15-03-2007, 19:28
  2. Spotřeba zdroje
    Od salat v sekci Problémy s PC (HW/SW)
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 13-09-2006, 18:49