Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Padanie programov na strih

ringlspil (6)|2.2.2009 17:42
Zdravim, potrebujem zostrihat a spravit nejake jednoduche video na urovni s efektami a filtrami a tak som skusal rozne programy - SOny Vegas,Pinnacle 9. Ulead VideoStudio...
Najviac mi vyhovuje to Ulead/Corel Videostudio. Mam v.11plus, 11.5+ a 12 (to je uz Corel X2).
Mam Desktop (P4 2,4GHZ, 1GB ram)a notebook (PentM 1,8GHz, 1,5GBram) a na obidvoch mi padaju vsetky verzie. Napr chcem exportovat video a program spadne ze ako keby vobec neexistoval, alebo mi vyhodi BSOD STOP 0x0000008e Physical memory dump complete.. Mam aj hotfixy/updaty ale uz skusam vypinat procesy uvolnovat ram a i tak to pada. Neviete kde moze byt problem ?

Ps. riesim to aj v teme pod clankom https://www.tvfreak.cz/recenze-corel-videostudio-pro-x2-prekvapujici-videoeditor/2796/diskuze ale kedze robia to aj starsie verzie a tu to precita viac ludi pastnem to sem

Vdaka.M.
ringlspil (6)|2.2.2009 20:39
pravdepodobne padanie sposobuju koedy.. otazka znie, ake si mam nainstalovat aby fungoval Vdub, avidemux, Videostudio .. teraz odinstalujem vsetky a idem skusat co bude najlepsie.. ci len Ffdshow, alebo len DIvx511+PICvideo M-JPEG alebo .. ?
Antonín (732)|2.2.2009 21:09
Corel X2 ani vegas 8.0 pro jsem spadnout neviděl.
(Ale je to furt jenom soft, a mohou v něm být chyby.)
Ale jestli ti padá všechno, tak to tak nejspíše vypadá na obecné problémy s OS, zprasené windowsy, nebo třeba i na hw chybu paměti.
To chce trochu detektivního bádání, kdy se to přesně stane...jestli vždycky i při nějakém jednoduchém exportu, tak bych snad rovnou instaloval windows znovu, nebo nejdříve provedl hw testy...
ringlspil (6)|2.2.2009 23:35
testy pocitacov napr na RAM su ok............odinstaloval som vsetky kodeky a nainstaloval som len divx511 a kedze mi treba aj zvuk tak aj AC3 filter.. lenze pravdepodobne on robi tu neplechu..lebo klipy obsahujuce iny zvuk ako AC3 prevedie-vyrenderuje Videostudio dobre, ale ak je napr posledny klip so zvukovou stopou AC3 tak to vyrazne spomaly proces renderovania a zhodi bud program alebo restartne PC... (napr mam 4 klipy o dlzke 1min..posledny je s AC3, a tak v 75% renderovania to crashne)..

takze ake kodeky mam pouzivat ?
Antonín (732)|3.2.2009 10:06
Protože nevím, co je to za soubory, tak těžko říct.
jediné co mohu, je zkusit vyrenderovat, když ten klip někam uploadneš.
A říct ti, co se stalo.

Ten klip taky může obsahovat třeba i (záměrnou) vadu, pokud to někde jenom tak taháš...
StD (8612)|3.2.2009 10:09
[QUOTE=Antonín;214452]Protože nevím, co je to za soubory, tak těžko říct.
jediné co mohu, je zkusit vyrenderovat, když ten klip někam uploadneš.
A říct ti, co se stalo.

Ten klip taky může obsahovat třeba i (záměrnou) vadu, pokud to někde jenom tak taháš...[/QUOTE]

jj Je to tak, může tam být zapnutý Copyright Bit nebo Original Bitstream a je v háji... \\/
Saxel (2279)|3.2.2009 10:14
Můj typ je, že máš nestabilní hardware. Když ti to padá při velkém zatížení v různých softech a na různých místech, nejpravděpodobnější příčina budeš v železe. Měl jsem PC, na kterém mi takto padal Vegas a pomohlo mi třeba zpomalení pamětí, ale taky ne na 100%. Přitom když jsem na RAMky pouštěl různé testy, žádné chyby se neobjevovaly. Je to duchařina, ale jakmile zlobí železo, raději ho vyměnit. Mě pomohla výměna motherboardu.
ringlspil (6)|3.2.2009 12:33
uf tak koli tomu urcite nebudem kupovat nove zelezo.. jedna sa o nejake video ktore bude zlozene z: video z kamery (miniDV kamera ale nahravane do PC pomocou USB v mode webcam - nemal som firewire), video z fotoaparatov (2typy), video z mobilu.
Takze zatial to chcem vsetko poprevadzat na MJPEG - aby kazdy snimok bol klucovy a tak aby som mohol strihat kde chcem a zvuk bude asi PCM lebo vyzera ze pri tom to nepada.
Zostriham to v avidemuxe alebo virtualdube.

Som totalny amater v tej oblasti ale tak skusanim snad sa mi podari najst optimalnu cestu a vysledok bude jakz takz dobry ..

nejake tutorialovske stranky som pozeral ale nic moc mi to nedalo...trebalo by ist od zakladov ake kodeky mat nainstlaovane v PC :-)
Krist (376)|3.2.2009 13:26
kdyz mu to pada na vice pocitacich, tak bych spis tipnul vadu videosouboru nebo pokud na obou instaloval to samy, tak spatny kodeky apod. (kor, kdyz ted pise z fotaku, mobilu a webcam :)
Napr. jestli ten fotak mu plive mjpeg, tak ruzny kodepacky a jiny kodeky nez Morgan a vnitrni Vegasacky, padaji.
ringlspil (6)|4.2.2009 13:45
tak zacinam pracovat a pracujem s AVIckami kde .. MJPEG (mam nainstalovany nativne spolu s Pinnacle PICv2, a rucne v3 - no stale pouzivaju softy v2) so zvukom PCM
a vyhybam sa zvuku AC3..

/projekty uklada aj s casovou osou ale treba mat zapnute ripple editing
Krist (376)|4.2.2009 22:08
nejak nevim co je PICv2, v3. Kazdopadne, kdyz vidim slovo Pinnacle, tak premyslim, jestli mas vubec nejaky antivir :D
Antonín (732)|5.2.2009 11:47
Tohle se jen tak nenapraví, máš pravdu. MJPEG, Pinnacle, vido z fotoaparátu, do toho AC3...joj mamko, to jsou směsice...
StD (8612)|5.2.2009 11:52
[QUOTE=Krist;214710]nejak nevim co je PICv2, v3. Kazdopadne, kdyz vidim slovo Pinnacle, tak premyslim, jestli mas vubec nejaky antivir :D[/QUOTE]

To má snad na mysli Pinnacle OEM varianty Pegasus MJPEG codecu - co jsou embedded ve Studiu.
ringlspil (6)|5.2.2009 12:01
StD : ano ano asi to je ono...
__
no co k tym mojim klipom este miesam 3gpcka :-D bude to humus ale co uz..
__
a ako sa ucim robil s VideoStudiom docela sa mi to zacina nepacit ked to nerobi co chcem. tak nainstaloval som Pinnacle 12, tak uvidim v com je lepsie pracovat a co ma mensie poziadavky na HW ..vyzera ze Pinnacle..
dalizije (641)|12.2.2009 21:36
[QUOTE=ringlspil;214774]StD : ano ano asi to je ono...
__
no co k tym mojim klipom este miesam 3gpcka :-D bude to humus ale co uz..
__
a ako sa ucim robil s VideoStudiom docela sa mi to zacina nepacit ked to nerobi co chcem. tak nainstaloval som Pinnacle 12, tak uvidim v com je lepsie pracovat a co ma mensie poziadavky na HW ..vyzera ze Pinnacle..[/QUOTE]
Omyl!!! Pinnacl zatěžuje systém daleko víc než Video studio...