Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Žádný zvuk - Realtek zvukovka

just.little.crazy (8)|31.1.2009 22:37
Zdravim,
poridil jsem si MB Gigabyte MA-78G-DS3H a chtel jsem ho provozovat jako HTPC tak, ze zvuk pripojim pres SPDIF do receiveru. BOhuzel se mi vubec nedari vydat ze zvukove karty jakykoliv zvuk. Kabel i receiver jsou ok - zkouseno na minule MB. Zkousel jsem instalovat WIndows Vista 64 bit ultimate i Win XP SP2, pokazde stejny pripad. Vse je nastavene a tvari se jako funkcni, dokonce v ovladacich zvuku hlasi zelene "obdelniky" znazornujici silu signalu prochazejiciho skrze optiku. Kdyz jsem kontroloval pripojeni, zjistil jsem, ze pres kabel jakysi signal bezi, jelikoz "sviti" jak ma. Nakonec jsem zkousel i klasicke analogove vystupy ale taktez bez vysledku.

Prosim poradte, jsem uz docela zoufaly :(

PS: v BIOSu samozrejme zvukovka je zapnuta....
Doom (2331)|1.2.2009 07:45
takže ty ze zvukovky nevyloudíš žádný zvuk?
do ovládacího panelu Zvuky ses díval, jestli tam není něco ztlumené?
ve správci zařízení se zvukovka normálně hlásí? nemáš tam nic s "otazníkem"?
just.little.crazy (8)|1.2.2009 11:02
Presne tak, nevyloudim z ni vubec zadny zvuk. Ve spravci zarizeni je na prvni pohled vse OK, zadne vykricniky. Ztlumene nic nemam, taktez jsem overoval.
Vazne uz nevim, co s tim :/
just.little.crazy (8)|1.2.2009 11:15
Jeste update: tak analogovy zvuk z jacku se najednou sam rozchodil, ovsem porad nejsem schopny vyloudit jakykoliv zvuk z SPDIF. Nevi nekdo co s tim?
paja truhlik (138)|24.2.2009 14:50
[QUOTE=just.little.crazy;214192]Jeste update: tak analogovy zvuk z jacku se najednou sam rozchodil, ovsem porad nejsem schopny vyloudit jakykoliv zvuk z SPDIF. Nevi nekdo co s tim?[/QUOTE]
Ahoj mel sem ten sam problem staci pouzit digitalni out jako vychozi
aspon mi to tak funguje mam taky desku od gygybite a integrovanou zvukovku realtek os win vista 64x kdyz dam digitalni out jako vychozi a v preharavci mam u zdroje zvuku taky vychozi tak jde vsechno v pohode zkus