Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Poraďte prosím jaký DVD rekordér zakoupit

Tomo29 (3)|29.1.2009 14:46
Dobrý den všem co se zastavý nad mou prosbou a snad i poradí.
Mám malého synka a ten mi před nedávnem zastrkal do našeho videorecordéru spousty předmětů čímž způsobil, že video se stalo nefunkčním a bohužel i neopravitelným. Z tohoto důvodu jsme postaveni před rozhodnutí zakoupit nějaký jiný přístroj který nám bude umožňovat nahrávání TV pořadů, jelikož manželka vášnivě sleduje seriály na TV NOVA, PRIMA i ČT. Tyto seriály jak už to bývá se překrývají a tak jí nezbývá nic jiného, než-li si jeden z nich nahrát a na druhý koukala. Co televizoru se týká, tak máme nový LCD s Full HD a DBT-V tunerem od firmi PHILIPS a jsme s ním velmi spokojení.
Rád bych tedy od Vás zasvěcených a znalých slyšel nějakou radu jak náš problém vyřešit.
ám představu celkem detailní a to v podobě DVD rekorderu s HDD diskem a jelikož přijímáme pozemní TV vysílání, tak i s DVB-T tunerem, jelikož za rok nebo dva analog vypnou a nenahraje si nic jiného než sněžení a šum přes celou obrazovku :-) Dále bych rád aby přístroj nebyl z důvodu chlazení HDD moc hlučný a aby měl HDMI konektor na propojení naší kvalitní TV s DVD rekorderem. Rovněž bych rád aby přístroj měl USB konektor pro přímé přehrávání například DivX filmů z flash-ky, kopírování folmů, fotek apod... Cenu bych rád v nižších hladinách, jsme mladá rodina s malým děckem a tak mám představu tak okolo 6-ti tisíc. Rozhodně mi prosím neraďte přístroje nad 8 tisíc a výše, do takto drahé mašinky bychom rozhodně nešli.
Předem moc děkuji za jakoukoli reakci a snad i radu ve výběru.
jarda50 (1424)|30.1.2009 19:35
zde je net odkaz a na něm najdete různé cenové úrovně.

http://av.itek.cz/dvd-rekordery-s-hdd?strana=2 Ale upozorňuji na to, že s kopírováním originálních DVD moc nepočítejte díky všudypřítomné ochrany proti kopírování. Navíc kvalitní značkové rekordery to ani neumožňují.
Tomo29 (3)|31.1.2009 00:18
Děkuji za stránky, kokal jsešm i jinde a vybral jsem zatím jako jednoho z možných kandidátů tohoto Samsuga, co vy na to?? Máte s ním někdo nějakou zkušenost??

http://www.az-elektro.cz/dvd-rekordery/samsung-dvd-sh875
goast (36)|31.1.2009 02:24
[QUOTE=Tomo29;214030]Děkuji za stránky, kokal jsešm i jinde a vybral jsem zatím jako jednoho z možných kandidátů tohoto Samsuga, co vy na to?? Máte s ním někdo nějakou zkušenost??

http://www.az-elektro.cz/dvd-rekordery/samsung-dvd-sh875[/QUOTE]

na čumendo z hd je dobrý panasonic,ale je to více many než požaduješ-ale má super upscaler na 1080P,jinak za 6.5kilo snad dobrý.Ono na papíru všechno vypadá nej...Držím palce a chce to chápajicí manželku...Jinak v minulém století mi kolega přines VHS na opravu a hádej co v ní bylo...-chleba s máslem! Taky měl děti a jedno nechtělo moc papat.
losos (2977)|31.1.2009 05:41
Pro Tomo29 :
Bohužel o Samsungu nic nevím, ale mám velmi dobré (kladné) zkušenosti s rekordéry Panasonic. Opravdu je mohu doporučit, hlavně kvůli snadnému používání, již jsem zde na fóru o tom psal... :

https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=17960

a přečti si hlavně ty další stránky...(2 a 3, atd)

Aještě k tomu Samsung DVD-SH875 - na té výše uvedené stránce jsem nikde nenašel žádnou zmínku, na které DVD disky umí pálit. Už jsem si myslel, že neumí pálit vůbec, ale z jiných stránek vyplývá, že umí, tak snad to bude O.K. Ale já věřím jen Panasonicům, i když i ony mívají poruchy DVD mechaniky...
Tady na fóru jsem našel i tohle : (nepřehlédněte)
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=18496
a také tohle :
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=18254
a bohužel nic pozitivního jsem zde nikde neobjevil (pokud jsem něco nepřehlédl).
Čtěte i zde :
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=16532
tohle jsem z té stránky vyňal :
"Zameril bych se spis na spolehlivost, cena/vykon, servis a chyby v fungovani - ktere kupodivu
se neustale objevuji i u letosnich modelu vetsiny renomovanych znacek.
Zatim bez chyb jsou Panasonici - nevim o zadne - a malo zavad jsem slysel na Sony 2007 (coz jsou uvnitř Pioneery asi 550HX nicmene mi pripada ze je tento prevleceny Sony je bez zavad narozdil od orginalu).
Pioneer je nejvetsi chrlic novinek, a proto má casto nedodelky a vady, a je neprimerene drazsi.
Zbytek Samsung,Philips,LG je s problemama a mizernym servisem - nebrat ani nahodou!

Zaver
Doporucuji Panasonic nebo Sony.
Pioneer je dle me ponekud nespolehlivy.
Rozhodne nekupovat neznackove veci."

Já osobně Sony nedoporučuji, je dělaný na jiné disky...

A čti i zde :
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=16677
bandiit (160)|31.1.2009 09:49
Rekordér jsem řešil letos k vánocům pro rodiče. Jelikož jsem chtěl něco jednoduchého na obsluhu a pokud možno kvalitního šel jsem do Panasonicu viz: http://www.megaobchod.cz/audio-video/panasonic-dmr-ex768epk.html
Honbu za co největším diskem jsem vzdal. Na seriál se kouknou a pak smažou. Navíc 160 Gb pro jejich potřeby opravdu bohatě stačí. Nemá teda vstup USB- což jsem ani nepožadoval. Jsou s ním opravdu nadmíru spokojeni a jak se původně bránili, tak teď si ho nemůžou vynachválit. Já se s ním seznámil zevrubně, když jsem jim ho instaloval a je opravdu tichý a rychlý. DVB-T tuner má a HDMI samozřejmě také s upscalingem na 1080p. Myslím, že rekordér není věc na rok a tak bych v případě potřeby investoval víc. Není nic horšího než ušetřit 1500 a pak třeba litovat. To radši ušetřím na velikosti HDD.
jarda50 (1424)|31.1.2009 18:39
taky konkrétněnemohu poradit, ale již přes dva roky mám Sony 910 s HDD 250 Gb a běží jak víno ještě se mi nestalo aby něco nepřehrál.
Xaver (149)|4.2.2009 12:52
Rozhodne doporucuji si priplatit tech 1500,-, rozdil v spolehlivosti je zasadni!
Jde zejmena o spolehlivost, bezporuchovost a samozrejme i kvalita je lepsi viditelne.
Koupil bych jen neco ze Panasonic Sony Pioneer.

Doporucuji cenove nejlevnejsi (ceny orientacni internet):
s tichym pevnym diskem ale hlucnou DVD pri vypalovani (pouze u vyskorychlostniho)
Panasonic DMR EX78 8600,-

s hlucnym pevnym diskem ale tichou DVD
Sony-RDR-HXD890S 7000,-

Samsung je dost poruchovy a ma nedodelky...
klempt (1)|6.2.2009 16:49
Ahoj já řeším podobný problém mám dvd/hdd panasonic dmr-eh65.Teď řeším problém se zasekáváním nahrávky na hdd.Nechce se mi to dávat opravovat tak chci koupit jiný jenže nevím zda pan.ex81s nebo jiný?Prosím poraďte.K
milka2 (51)|6.3.2009 15:17
Resim stejny problem, zda Panasonic, nebo Sony.

Z meho pohledu, u Panasonicu mi vadi falesny standby, sice je pekne, ze to za 1 sec nahrava, ale dani je vetsi spotreba. (a kdyz bych ho vypnul, tak to nabiha az pul minutu...potom chapu, proc implementovali ten "jako" standby).

Zase u Sony mi vadi nemoznost pustit Divx z usb. Tady jde vylozene o pohodlnost, jestlize uz mam film na usb, tak proc ho kopirovat na pocitac a vypalovat.
milka2 (51)|6.3.2009 16:59
Jinak zatim nejlevnejsi reseni se mi jevi koupit SONY RDR-HXD790/S

za 5999,- (audioexpert) a provest upgrade disku na 500GB (popr 1TB).
navod na upgrade je napriklad tady:
EDIT - opraveny odkaz -http://www.avforums.com/forums/dvd-recorders-recording-media/851966-upgrading-hdd-sony-90-95-series-dvdrs.html


a co se tyka servisniho ovladace, natahl jsem si do pda ccf nastaveni (soubory pro philips pronto ovladani), takze to by taky nemel byt problem.
jarda50 (1424)|6.3.2009 17:06
milka to myslíš vážně? Jednak cenově to vyjde jako by si koupil již s větším diskem. Dále máš po záruce a nikdo neví jaký system jejich disk používá a hlavně není kompatibliní se současnými diskovými systemy. I ten system je součástí bezpečnostního systemu proti pirátství.
milka2 (51)|6.3.2009 17:22
[QUOTE=jarda50;218614]milka to myslíš vážně? Jednak cenově to vyjde jako by si koupil již s větším diskem. Dále máš po záruce a nikdo neví jaký system jejich disk používá a hlavně není kompatibliní se současnými diskovými systemy. I ten system je součástí bezpečnostního systemu proti pirátství.[/QUOTE]

Sony s 500GB diskem stoji 14tisic, takze cenove - ano je to vyhodnejsi. Jinak pokud ses dival na muj odkaz, tak se to da zprovoznit i s 1TB od Samsungu. (nehlede k tomu, ze puvodni disk je pry celkem hlucny). Sony (pioneer) vlastne vyrabi jeden stroj a vydelava na discich. Ad zaruka - pokud do toho vratim puvodni disk, nikdo nemuze poznat, co se stalo - myslim, ze to zaplombovane neni. (ale samozrejme, to je uz riziko kazdeho)
Format disku se provadi pres servisni ovladac, jehoz povely mam, takze nevim presne, co jsi myslel tou kompaktibilitou)
jarda50 (1424)|6.3.2009 17:53
milka to si jen myslíš. pokud hnedš se šrouby tak to poznají jsou -aspoň na mém je plomba. A pokud jde sony a pio - jedna věc tak se mýlíš není to pravda. Sony aspoň můj vyrábí-vyráběla v domácím závodě a oba přístroje se dost liší. Tou kompatibiltou jsem myslel souborový system klasického disku Fat Fat32, a system, který používá Sony na své disky v DVD. Kdysi jsem to konzultoval se sony servisem a přes to, že tam mám příbuzného, který lecos umí, tak údajně toto nejde a má to něco společného také s elektronikouv DVD atd., ale dál jsem se o to nestaral.
jarda50 (1424)|6.3.2009 19:44
milka už jsem to našel a přečetl. Je to zajímavé, ale já osobně bych si na to netroufl. Zajímavé je, jak se musí přístroj přejmenovat, aby jiný HDD akceptoval.
Sharkone (0)|15.3.2009 18:10
Ahoj, právě jsem přivezl domů rekordér Pioneer DVR-555HX-s - výprodej za 5950,- . Asi neumí kopírovat DivX na HDD a přehrávat je z USB, ale za ty peníze si myslím, že se vyplatí. Původně jsem jel pouze pro DVD player :-).
verdom (22)|15.3.2009 19:21
No já mám Panasonic DMR EX78
Programování nahrávání idealně jednoduché a přehledné,
navíc v češtině.
Kvalita záznamu (DVB-T) perfektní.
Tichý.
DIV-X z USB (na HDD nahrát nešel, ale to mi nějak nevadí. O operaci mín ho odtamtud mazat. :-D )
Jpeg a mp3 bez problémů v jakemkoli rozlišení.
Při eko režimu nabíhá dýl ale zato vůbec nežere proud :-D
Mohu doporučit.
Mám ještě Philips DVDR-5570H
A nelze říct že by byl uplně nanic. Ale to menu programů je nelogické.
Někdy zamrzne a bez resetu se nehne.
Výhodou je kopírování z USB na HDD. Ale jinak nevim nevim.
PoloTom23 (90)|15.3.2009 20:10
Mám stejnýho panáka a steně jako verdom maximální spokojenost.Mám zkušenosti s jedním Philipsem, a na HDD se nedá vymazat část záznamu,jenom "zakázat" takže se nepřehrávala ale pořád to na disku bylo.Docela hrůza.A ovládání taktéž hrůza.S panákem spokojenost a to už mám druhýho.
verdom (22)|27.3.2009 11:58
Jen mi oproti staršímu přehrávači (taky od Panáka) nepřehrává wma soubory.
Což je sice nepříjemné a nevím proč to panák udělal.
Ale převedení do mp3 v compu je easy a jedéém. :-)