Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Premiere CS4 - time remapping + key frames

defox (86)|27.1.2009 14:07
Uz jsem se na tuto otazku ptal, ale diskuse presla uplne nekam jinam. Takze jeste jednou: po aplikaci time remapping nesouhlasi key framy. Pokud na takovyto klip pouzijete jakykoliv efekt, zacina a konci jakoby time remapping nebyl aplikovany. Takze, kdyz je tam remapping mensi nez 100, key framy jsou nastaveny, efekt zacina a konci pozdeji. A naopak. Je to tak. Pokud ma nekdo CS4, muze mi sdelit sve poznatky k tomuto bugu? Jeste neco: kdyz se pouzije efekt prechodu, vse funguje.
dalizije (641)|6.2.2009 14:29
[QUOTE=defox;213577]Uz jsem se na tuto otazku ptal, ale diskuse presla uplne nekam jinam. Takze jeste jednou: po aplikaci time remapping nesouhlasi key framy. Pokud na takovyto klip pouzijete jakykoliv efekt, zacina a konci jakoby time remapping nebyl aplikovany. Takze, kdyz je tam remapping mensi nez 100, key framy jsou nastaveny, efekt zacina a konci pozdeji. A naopak. Je to tak. Pokud ma nekdo CS4, muze mi sdelit sve poznatky k tomuto bugu? Jeste neco: kdyz se pouzije efekt prechodu, vse funguje.[/QUOTE]
Mám CS4, ale to co tady popisuješ.....
Pokud postupuješ tak že aplikuješ - remapping - efekt. Tak se ti prostě nemůže stát že by ti neseděli key framy! Jelikož je nastavuješ většinou sám. A pokud postupuješ obráceně - efekt - remapping, tak se ty key framy posunou podle natažení nebo skrácení času. Takže naprosto nechápu kde děláš chybu...
defox (86)|10.2.2009 06:34
Mel sem Premiere 6.5, pak Pro 1.5, pak CS3. Ted mam CS4. Nejsem v tomto nejaky prebornik, ale uz par let v tom delam. Opakuji: pouziju time remapping, pak efekt. Keyframy proste nesedi (u HDV; DV jsem nezkousel)! Takze pises, ze tobe to funguje? Nekde chyba je, ale kde?
dalizije (641)|10.2.2009 07:00
[QUOTE=defox;215537]Mel sem Premiere 6.5, pak Pro 1.5, pak CS3. Ted mam CS4. Nejsem v tomto nejaky prebornik, ale uz par let v tom delam. Opakuji: pouziju time remapping, pak efekt. Keyframy proste nesedi (u HDV; DV jsem nezkousel)! Takze pises, ze tobe to funguje? Nekde chyba je, ale kde?[/QUOTE]

Mám akorát soubory DV a AVCHD, zkoušel jsem to u DV... Vyzkouším to tedy u toho AVCHD. Ještě řekni jakej efekt tam aplikuješ po tom remappingu abych to zkusil přesně podle tebe a uvidíme.
defox (86)|10.2.2009 09:26
Diky za pomoc. Takze:
1. Mam klip (audio stopa je odstranena), pouziju time remapping (napr. 60%)
2. Na klip na zacatek aplikuji roztmivacku (takze klasika opacity)
3. Na klip na konec aplikuji stmivacku (znovu opacity)
Kdyz klip pustim, tak (sleduji-li keyframy v efekt window a klip je zpomaleny) tak efekty nastavaji az jakoby nebyl klip vubec zpomaleny - takze nastavaji pozdeji (nehlede na keyframy). Jako efekt se muze dat cokoliv. Zajimave je, ze u prechodu (treba cross fade - prolinacka), toto funguje.
Zkus to, prosim, a dej vedet. Pro me je dulezity vedet, zda je chyba v mem postupu (i kdyz tento postup je jednoduchy, takze moznost udelat chybu je mala - toto jsem delal hodnekrat, prolinacky, ztmivacky, roztmivacky patri k tem nejzakladnim efektum filmu), nebo je chyba opravdu v Premiere. Pripadne nastaveni?? Diky.
dalizije (641)|10.2.2009 10:45
Tak jsem to vyzkoušel...
CS 3 - Všechno v pohodě, jak u DV tak i AVCHD.
CS 4 - DV v pohodě, ale u AVCHD je ten posun co popisuješ!!!
Jestli se tam má ještě něco nastavit tak to fak nevím, budu pátrat a pokud něco zjistím tak ti dám vědět.(to jsou ty novinky...)
defox (86)|10.2.2009 13:08
OK, diky moc. Pokud na neco prijdes, dej mi prosim vedet. Je to hodne stresujici, protoze takto nemuzes na zpomaleny klip aplikovat jakykoliv efekt (tedy krome prechodu). Instaloval sem 4.0.1 patch, ale to nepomohlo. David.
dalizije (641)|10.2.2009 13:27
Viděl bych to na přechod zpět k CS3, alespoň než se to nějak vyřeší:-)
defox (86)|10.2.2009 13:34
Ja uz prejit nemuzu, protoze novy projekty mam v CS4. Dival sem se na oficialni CS4 forum, daval otazku, ale nic. Nikdo se nechytil... Nikoho asi nenapdane, ze tam muze byt takovy trapny bug...
dalizije (641)|10.2.2009 16:12
Čus, tak mě to nedalo a otočil jsem postup. Na klipu jsem použil opacity zhruba uprostřed ztmavení a pak na konci, potom teprve jsem udělal remapping na 60% a řek bych že je to v poho:-) Mrkni na to - http://uloz.to/1293335/Desktop.zip
defox (86)|12.2.2009 12:01
Diky za radu, zkusim to. D.
_italo_ (2)|26.7.2010 13:51
Zrovna včera jsem se setkal asi se stejným problémem: v projektu chci nastavit ke konci vloženého záběru opacity ze 100% na 0% takže první keyframe je nastaven na těch 100 a druhý konečný na 0 ale celý vložený záběr se mi chová podle druhého keyframe, takže je celý na 0 a ne až ve chvíli kdy se to má stát. Máte s tím někdo zkušenost? mám premiere CS 4