Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

doporučení mezi plazmou Panasonic a Samsung

luva (1)|27.1.2009 07:41
Váhám mezi typy TV plazma Panasonic TH-50PZ80E a Samsung PS50A756, poradíte někdo? Díky
bandiit (160)|27.1.2009 11:01
Sám musíš vědět, jestli ti stojí za to připlatit si 15 000 za Panáka. Podle mě se ten rozdíl musí projevit na kvalitě- minimálně zpracování.Nemyslím si, že si připlatíš takový prachy jen za značku.Samsung přeci taky neni žádný no-name. Já jsem s plazmou spokojen, žádné problémy mě dosud nepotkaly, ale přímé srovnání se Samem nemám.
kunzik (40)|27.1.2009 16:14
jj nikdo ti nemůže přesně říct co je lepší jen proste musis vědět co od toho očekavat ja třeba ti reknu moji zkušenost s panasonic :) mam TH42PZ85EA a jsem jako uplne luxusne prekvapen :) samsunga sem nemel moznost videt takze nevim :) ale take sem šel do panasonicu protože si myslim že přece jenom na teto technologii neco stravily a samsung s předeslými zkušenostmy ale jiných přístrojů nekupuji :) panak ma take lehke ovladani ktere zvladne kdokoliv :) nevim jak sam :)
jarda50 (1424)|27.1.2009 19:11
jedině Pioneer to je i reference
JSpalek (27)|27.1.2009 21:03
Co jsem tak pozoroval a ptal se prodavačů, většinou doporučují plasmu od Panasonicu, samozřejmě až po Pioneeru, ale ten je cenově jinde. Viděl jsem Samsungy v Datartu a měly již krásně vysmažené loga, oproti Panasonicu velmi zřetelně, až jsem se zhrozil.
Heartwork (2358)|27.1.2009 21:08
[QUOTE=JSpalek;213646]Co jsem tak pozoroval a ptal se prodavačů, většinou doporučují plasmu od Panasonicu[/QUOTE]

to je standard = nejvyšší rabat, 9 z 10 doporučuje ... :)
jarda50 (1424)|27.1.2009 21:16
no u panaka to je taky i když později. Je to bohužel vlastnost a i když se snaží ji potlačit, tak stále existuje. Pozor na pořady, které mají stabilní pruhy.
OO7 (192)|28.1.2009 01:50
jardo, já mám taky, sice ne dlouho Pan.42PZ a zatím jsem nezpozoroval sebemenší náznak nějakého vypálení. U 11 gen. je to zřejmě vyřešené.A dívat se na jeden a tentýž kanál půl dne, tak to asi nikdo nedělá.Jinak plná spokojenost a nikdy bych neměnil...
dv07 (569)|28.1.2009 08:39
Panak je urcite kvalitni plazma, ale luva se pta konkretne na model TH-50PZ80E, ktery stoji cca 45.000 Kc a porovnava ho s PS50A756 za 32.000 Kc. Muj osobni nazor je, ze ten Panak je sice asi lepsi (ve smyslu vychytanejsiho SW, pricemz u kvality obrazu apod. bych rekl, ze jsou tyto TV porovnatelne - viz testy na netu), ale taky si to necha radne zaplatit a ten rozdil 13.000 Kc za to podle me nestoji. Tech 32k za PS50A756 mi prijde odpovidajici a mit tech 45k na TV, tak me prosim nekamenujte, ale to bych si radsi misto plazmy koupil Samsung LE46A786 ;)
bandiit (160)|28.1.2009 08:58
[QUOTE=OO7;213691]jardo, já mám taky, sice ne dlouho Pan.42PZ a zatím jsem nezpozoroval sebemenší náznak nějakého vypálení. U 11 gen. je to zřejmě vyřešené.A dívat se na jeden a tentýž kanál půl dne, tak to asi nikdo nedělá.Jinak plná spokojenost a nikdy bych neměnil...[/QUOTE]

No vyřešené to určitě není. Pařil jsem asi čtyři dny za sebou- každý den tak hodinu a půl až dvě hodiny motorstorm pacific rift a při černé obrazovce a pohledu opravdu zblízka najednou koukám na ukazatel boost, počet kol apod. Zmizelo to až po třech dnech- nehrál jsem. Řiť jsem měl teda staženou slušně. Je teda pravda, že z normální vzdálenosti nebylo vidět nic.
dv07 (569)|28.1.2009 09:38
Jj, souhlasim s bandiitem, vypalovani byl, je a s velkou pravdepodobnosti i bude pro plazmy stale problem numero uno, coz je podle me proste vlastnost teto technologie. Vylepseni prichazi podle me v tom smyslu, ze pri rozumnem pouzivani se u novych plasem vyssich rad a kvalitnich vyrobcu vetsina uzivatelu s vypalenim ani nemusi setkat, coz u starsich modelu nebylo bohuzel pravidlem (a odtud vychazi vseobecna opatrnost proti plazmam).

Problemem tak pro plazmy muzou byt z hlediska vypalovani 2 hlavni momenty - pruhy u filmu (byt ruzni vyrobci nabizi v tomto ohledu ruzna reseni - menit barvu pruhu atd.) podle me z dlouhodobeho hlediska u plazmy nezbyva nic jineho, nez "roztahnout" obraz na celou obrazovku (coz muze nekomu vadit, takze pozor!!). Druhym problemem muze byt hrani na PC, konzolich ... tady vidim hlavni reseni ve snizeni jasu a kontrastu, coz se mi osobne osvedcilo. Hraji na sve palzme celkem pravidelne, avsak pred hranim vzdy snizim jas a kontrast na cca 50-55 (+ jas bunek 5, hraji vetsinou ve tme a tato uroven je pro me dostacujici) a i kdyz hraji treba 4 hod. v kuse, tak zadnou retenci obrazu (ani zblizka na cerne obrazovce) nepozoruji. Avsak nedelam si iluze, ze kdybych to same delal pri hodnotach nad cca 80-85, tak ze tam zadne (byt docasne) vypaleni nezustane...
bandiit (160)|28.1.2009 10:51
No já hraju na to samé nastavení, v jakém koukám na filmy- to znamená režim KINO a jas a kontrast na těch cca 50%. Je pravda, že kdybych to nezkoumal zblízka, tak o tom ani nevim, bůh ví, jak by to ale dopadlo. Jinak filmy neroztahuji- po skončení je opravdu vidět(pokud se na to soustředím) opět na černé obrazovce, že tam kde byly pruhy, je černá tmavší- to však zmizí po chvilce. Uvidíme, co to vydrží. šel jsem do toho s tím, že vypalování hrozí, ale myslel jsem, že to je vychytané víc. Říkám si jestli je lepší mít přirozené barvy(které mi na plazmě sedí prostě víc), nebo klid a nemuset nic hlídat.
jarda50 (1424)|28.1.2009 17:24
007 já nic nemám proti plasmám, akoráby my vadilo to stále hlídat. Jinak osobně kdybych šel do plasmy tak Pioneer před pár dny jsem se zastavil ve studiu Pio a koukal na 9 generaci 50 uhlo a 60 a ten obraz byl opravdu nádherný i když cena v základu 149K taky. ale líbilo se mi, že si v podstatě postavíš system tak jak potřebuješ a to i se zvukem. Kdybych asi nic neměl a měl byt o něco větší asi bych se hodně rozmýšlel.
Hmm (1739)|28.1.2009 19:44
149K za 60" je dost (v USA ji mají za cca 3.300 USD, trochu rozdíl), ale co je to proti tomu TOP LCD 52" LED RGB SHARPu za 299K :-)