Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Konverze, precasovani a zpozdeni titulku

MomoBrut (205)|26.1.2009 14:38
Zdravim, s titulkovanim nemam velke zkusenosti, tak hledam radu od zkusenejsich. Mam konkretni problem.

1) S mkvmerge pridavam titulky do mkv kontejneru
2) Nektere titulky mam v *.sub nebo *.txt, mkv merge si rozumi jen s *.srt, takze je musim nejdrive prevadet do *.srt
3) Nektere titulky mam v 25 nebo 29.97 fps, tak je potrebuju dostat do 23.976 fps
4) Nektere titulky vyzaduji zpozdeni.

Zkousel jsem vsechno mozne, ale vzdycky kostrbate a problematicky, zadna aplikace nebo nastroj mi to nebyla schopna delat najednou, jednoduse a spravne.

Zkousel jsem Subtitle Workshop, ale tam nejsem moudry ze zmeny fps, proste mi to nefunguje. Pritom ve vsfilter.dll tohle vsechno jde nastavit jednoduse a funkcne, ale jen behem prehravani ...

Muze mi nekdo poradit jednoduchy, jasny a funkcni nastoj na vytvoreni *.srt titulku s tema moznostma, co jsem psal?

Diky M.B.
StD (8612)|26.1.2009 14:51
Subtitle Creator: uděláš v něm všechno, co potřebuješ - s výjimkou změny fps, kterou tam ale lze provést taky, mám vše v praxi odzkoušeno.

http://sourceforge.net/projects/subtitlecreator/

P.S. Budeš k tomu i potřebovat aktuální NET.Framework od M$ pro svůj OS.
MomoBrut (205)|26.1.2009 15:15
No, tak jsem zprovoznil creator a konverzi i se vsemi zmenami to provedlo, ale nemam tu video, abych testnul, jestli to bude sedet ...

Kazdopadne by me zajimalo, jak to v tom workshopu funguje ... mam verzi, kde je jen okno FPS, nekde jsem se dotcetl, ze tam ma byt Input FPS a FPS, ale to vstupni fps tam nemam ...
MomoBrut (205)|26.1.2009 16:03
Jeste drobnost, cim vytahnout interni titulky z mkv kontejneru? Pomovi mkv merge ty interni titulky vidim, ale nedokazu je vyextrahovat ven v nejakem beznem formatu nebo nevim jak.

Stacilo trochu pohledat, uz to mam extractGUI ...
StD (8612)|27.1.2009 07:18
[QUOTE=MomoBrut;213474]No, tak jsem zprovoznil creator a konverzi i se vsemi zmenami to provedlo, ale nemam tu video, abych testnul, jestli to bude sedet ...

Kazdopadne by me zajimalo, jak to v tom workshopu funguje ... mam verzi, kde je jen okno FPS, nekde jsem se dotcetl, ze tam ma byt Input FPS a FPS, ale to vstupni fps tam nemam ...[/QUOTE]

To ti musí poradit někdo, kdo se Subtitle Workshopem dělá, já ho neznám.
Steelista (92)|29.1.2009 09:21
Na změnu FPS titulků je šikovný Aegisub, kde jde při exportu nastavit FPS videa a FPS titulků. Tato změna se pak promítne do uloženého souboru.