Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Problém pri vytvorení DVD - trhanie obrazu

video (68)|26.1.2009 11:49
Pozdravujem
Mám problém vytvorím video ako DVD pal v premiere elements aj s menu.
Prehravanie na PC bez problémov hladko .Prehravanie na dvd prehravači jemne trhanie videa ako keby tam boli jemnučký duchovia-neviem ako to popísať presnejšie .
Dátový tok 7000KB/s zvus ac3 stereo 256kb/s
Prosím o info ak s tým máte skúsenosť.
StD (8612)|26.1.2009 11:58
[QUOTE=video;213442]Pozdravujem
Mám problém vytvorím video ako DVD pal v premiere elements aj s menu.
Prehravanie na PC bez problémov hladko .Prehravanie na dvd prehravači jemne trhanie videa ako keby tam boli jemnučký duchovia-neviem ako to popísať presnejšie .
Dátový tok 7000KB/s zvus ac3 stereo 256kb/s
Prosím o info ak s tým máte skúsenosť.[/QUOTE]


Co je zdroj? Kamera nebo TV? Dej si vyhledat klíčová slova prokládání (Interlace) a pořadí půlsnímků. Materiál z kamery bývá LFF, pro TV je potřeba TFF. Pravděpodobně jsi to neprohodil. Pro PC je to jedno, protože to stejně přehrávač likviduje, ale pro TV musí být TFF.
video (68)|26.1.2009 13:26
Zdroj je kamera dv pal Lower frame first a vystup na dvd je tiez LFF.
Premiera elements nema moznost nastavit vystup na TFF.Aspon to neviem nájsť.
Takže musím DVD urobiť v inom softe??
Dík
StD (8612)|26.1.2009 13:30
To nevím, s tímto SW nedělám, ale divil bych se, kdyby tam volbu přehození pořadí půlsnímků nebyla už někde na vstupu při zakládání projektu a nastavení cíle - to by pak bylo na bačkoru...
video (68)|26.1.2009 13:36
Dakujem pekne nieco hladam na nete a uz som nasiel skusim to v ulead dvd movie factory tam moznost nastavenie je a skusim vyrobit 2 dvd. A uvidím na telke . Este raz dík
video (68)|26.1.2009 13:52
Este jedna prosba
zostrihal som video ako DVpal Widescreen
Vstup z kamery je DVpal Widescreen dal som výstup na premiere DVD Pal Widescreen.
Prehravanie hotového DVD je na pC v poriadku ale na TV obraz roztiahne ako by nazumuje a cast obrazu rezne nie je vidiet. Na telke som skusal prepínat módy /auto, 16:9, zoom a pod./a nič. Mam LCD 95 cm .
Neviem kde som spravil chybu ked na PC to bezi super.
video (68)|26.1.2009 13:53
Este jedna prosba
zostrihal som video ako DVpal Widescreen
Vstup z kamery je DVpal Widescreen dal som výstup na premiere DVD Pal Widescreen.
Prehravanie hotového DVD je na pC v poriadku ale na TV obraz roztiahne ako by nazumuje a cast obrazu rezne nie je vidiet. Na telke som skusal prepínat módy /auto, 16:9, zoom a pod./a nič. Mam LCD 95 cm .
Neviem kde som spravil chybu ked na PC to bezi super.
StD (8612)|26.1.2009 14:13
A máš nastaveno TV 16:9 taky na DVDplayeru?
video (68)|2.2.2009 11:51
Takze chyba pri premiere elements 7 je ze predvolené menu bolo 4:3 a nie 16:9 preto výsledné video bolo orezané .Vybral som iné predvolené menu a funguje to bez problémov.
Dík za pomoc.