Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jako na ovládanie počtačom

jojo (0)|12.4.2004 15:21
Potrboval by som poradiť ako nato isť keď chcem softvérovo vypínať a zapínať zásuvky 230V.
Dočítal som sa že vraj existuje nato softver a cez paralelný port sa da ovládať 7až8 relátok.
Da sa kdesi stiahnuť taký soft+schéma?
Je možné taký soft spraviť ? :-I :-?
artam (1147)|15.4.2004 18:52
jojo: všetko je možné - vždy je to len otázka času a peňazí 9-)

Schému na takú banalitu ti nakreslí aj priemerne zdatný bastlič s učňovkou a soft na paralelný port spatlá ktokoľvek, kto začal s programovaním "Hello world" :-D Hotového softu je na nete určite kopec, nebuď lenivý a hľadaj, inak musíš za "design & development" platiť :-I
jojo (0)|15.4.2004 23:34
artam:viem že vtejto problematike som slabý :-((( .Poraď mi ak sa ti dá kde sa dá niečo preštudovať o programovaní “Hello world“ :-) .Za internetom som presedel hodiny ale márne posledná nadej
bola spýtať sa .Ak by Ťa ničo náhodou napadlo ozvisa. Vopred veliké Ďík. :BB:
Anonymous (825)|16.4.2004 13:15
Asi pčed 5lety se prodávala ISA s několika relátky i se Softem, možná někde v bazaru ...
artam (1147)|19.4.2004 22:41
jojo: poslal som ti mail

No a literatúry je kopec, napríklad vydavateľstvo Grada, Computerpress, atď - všetci majú nejaké knižky od začiatočníkov až po pokročilých. Ak nemáte u vás obchod s odbornými knihami, djú sa objednať aj cez internet na dobierku a podobne.
jojo (0)|19.4.2004 23:05
Artam si borec dík za meil nevedel som sa rozbehnúť .
V akom programe sa učiť :-R je lepšia Visual Basicu alebo
C++. Ešte raz velké ďík. :-!!!
artam (1147)|19.4.2004 23:15
No, ako profesionálne deformovaný céčkar sa na VisualBasic pozerám.... :-)- mnoooo... asi tak :-k , ale mám pochopenie aj s tými, ktorí sa v ňom rozhodli kvôli väčšej jednoduchosti začať, som tolerantný, zatiaľ ich nestrieľam 8-)
Mike (617)|20.4.2004 09:47
Zkus tohle:

http://www.builder.cz/art/delphi/7.html

a můžeš si to předělat i pro paralelní port, bude to podobné, stačí jen malé znalosti z elektrotechniky
imported_jozef (0)|13.10.2004 20:33
Našiel som na nete stranku v ktorej sa tieš popisuje ovladanie
osmych spínačov .http://www.bezstarosti.cz/
Koho to zaujíma iste sa poteší
:BB:
Ak najdete niečo podobné a hlavne jednodukšie napíšte www stranku rad si ju pozriem . :-I