Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

100Hz

johan2438 (15)|25.1.2009 11:51
Ahojte, ako sa dá overiť, čo LCD má v skutočnosti deklarované 100Hz ? Jedná sa mi o LCD Sharp Aquos LC32RD8EBK. Niekedy mám pri hokejovom prenose "pocit", že vidím šmuhu za pukom!
havpe (2)|25.1.2009 16:28
tak presne kvuli tomuto jsem si koupil plazmu - 37" PANASONIC 1024x720), ale hokejicek, to je labuzicko. Krasna bila, krasna cerna, dokonce i reklamy na mantinelech prectu, kdyz se presouva kamera.

Prodejci v hyper giga super ultra marketech me od LCD zrazovali v okamziku kdy jsem rekl slovo hokej.

obavam se, ze mas spatny signal a spatnou TV na sporty.
jarda50 (1424)|25.1.2009 17:16
johan to bude asi signálem. Já mám TV bez 100Hz a hokej tenis v pohodě a je to 40 uhlop. Havpe na rozdíl od tebe já to vidím ve FHF 1080i nebo p. na pořádným velkým screenu a to je jiné kafe než HD ready.
kraťas (47)|25.1.2009 18:01
[QUOTE=jarda50;213342]johan to bude asi signálem. Já mám TV bez 100Hz a hokej tenis v pohodě a je to 40 uhlop. Havpe na rozdíl od tebe já to vidím ve FHF 1080i nebo p. na pořádným velkým screenu a to je jiné kafe než HD ready.[/QUOTE]

Těžko je to jiné kafe, to bys musel být přímo před obrazovkou, na větší vzdálenost nepoznáš rozdíl mezi full a ready, možná u BR ale ne TV vysílání.
havpe (2)|25.1.2009 21:35
[QUOTE=jarda50;213342]johan to bude asi signálem. Já mám TV bez 100Hz a hokej tenis v pohodě a je to 40 uhlop. Havpe na rozdíl od tebe já to vidím ve FHF 1080i nebo p. na pořádným velkým screenu a to je jiné kafe než HD ready.[/QUOTE]

Pochybuji, že tv vysílání bude jiné kafe. Při výběru jsem viděl LCD i plazmu vedle sebe a pokud LCD není čím krmit, což je bohužel pro český DVB pravda, tak na sledování TV bude HD ready plazma lepší.

Určitě doporučuji porovnat v nějakém obchodě obě technologie, já srovnával hokej na obou technologií- nejdříve 10minut na LCD Full HD Samsung 7. řadu a pak 10 minut panasonik 11 generaci a pak zase LCD a to se už nedalo a pak bylo jasno.

Souhlasím, že rozdíl je u lcd mezi FULL HD a HD ready u SD vysílání, to jsem fakt viděl.
jarino1978 (8045)|25.1.2009 23:13
[QUOTE=kraťas;213350]Těžko je to jiné kafe, to bys musel být přímo před obrazovkou, na větší vzdálenost nepoznáš rozdíl mezi full a ready, možná u BR ale ne TV vysílání.[/QUOTE]

ale poznáš...
Hmm (1739)|25.1.2009 23:21
[QUOTE=havpe;213365]Určitě doporučuji porovnat v nějakém obchodě obě technologie, já srovnával hokej na obou technologií- nejdříve 10minut na LCD Full HD Samsung 7. řadu a pak 10 minut panasonik 11 generaci a pak zase LCD a to se už nedalo a pak bylo jasno.
[/QUOTE]S tou 11.generací Panasonicu bych byl opatrnej....
OO7 (192)|26.1.2009 01:55
Hmm, tak s tím Paňasem nemusíš být vůbec opatrnej, zřejmě si ho ještě neviděl v provozu. Mám ho doma-42PZ80 a je na velmi dobré úrovni se týče např. hokeje nebo fotbalu. O HD kanálech ani nemluvě, to je špička v této 11 generaci...
MlokCZ (636)|26.1.2009 10:58
100Hz nemusí vůbec řešit rozmazávání a naopak v některých situacích rozmazávání přímo způsobuje.

100Hz je prostě někde k užitku a někde zase na škodu. Teď jsem se dal do nového testování 100Hz, protože jsem narazil na pár HD ripů, kde byl problém s neplynulým záběrem (celý záběr se lehce trhal). Problém je to samozřejmě už zdroje signálu, ale právě tuhle situaci 100Hz velmi dobře řešilo a dopočítáním snímků dobře pořešilo. Na druhou stranu občas 100Hz dopočítávání kromě zmíněného možného rozmazávání zase způsobovola takový větší záškub v těch problematických scénách. Tohle není vina jen 100Hz technologie, ale opět toho zdroje signálu, takže tu je pak na výběr plynulá scéna (tím myslím třeba 15s pohyb kamery) s jedním výraznějším škubnutím se 100Hz nebo ne tak plynulá s vypnutím 100Hz, ale bez toho jednoho většího záškubu.

Tedy sem tam jsem teď 100Hz začal zapínat, když narazím na problematický HD rip. Pokud je bezproblémový rip, tak mám spíš trvale 100Hz vypnuto, subjektivně mi přijde, že tam není užitek žádný a mírné zhoršení v některých situacích ano.
johan2438 (15)|27.1.2009 15:24
OK, všetko je to pekné, ALE ! Dá sa nejako overiť, či LCD má 100Hz funkciu ? Uvedený LCD ju má mať, má v menu dokonca demo, ktoré rozdelí obraz na dve polovice, v jednej ide obraz normálne, v druhej so 100Hz, no to sa možno dá urobiť aj sofverom...
jarda50 (1424)|27.1.2009 16:36
havpe pochybovat můžeš, ale pokud si to neviděl task to netvrď . Mám už to pár měsíců a koukám na to dost často a porovnání také mám HD kanály včetně BR také porovnání v obchodě je o ničem ani nevíš jak kvalitní a jaký tam signál mají a za 10 minut toho moc nezjitíš.
mac_cz (86)|28.1.2009 09:10
[QUOTE=johan2438;213580]OK, všetko je to pekné, ALE ! Dá sa nejako overiť, či LCD má 100Hz funkciu ? Uvedený LCD ju má mať, má v menu dokonca demo, ktoré rozdelí obraz na dve polovice, v jednej ide obraz normálne, v druhej so 100Hz, no to sa možno dá urobiť aj sofverom...[/QUOTE]

Idealni je poridit si nejaky testovaci BR disk a dohodnout se s prodavaci. Pokud to jsou tv fanousci, tak s tim nebude problem :-)

Lze to samozrejme poznat i trochu "cvicenym okem", jen se musi objevit vhodna scena, tedy takova, kde se kamera nejak otaci. Celkem dobre to lze poznat i na bezicim textu (to je tusim to demo Sharpu), ovsem je potreba zjistit i chovani pri pohybu ve svisle ose (treba na titulcich na konci filmu). Nektere 100Hz jsou totiz dost osizeny (vim, ze tak fungovaly napr. starsi Pioneery). A podpora 100Hz nemusi fungovat ve vsech rezimech.

Se 100Hz technologii proste musi byt pohyblive sceny plynulejsi. Podle me to dobre funguje u Samsungu (do jistych mezi), tam lze tez zapnout demo rezim a rozdil viditelny je.