Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Přepálení AVI z CD na DVD

imported_Colombo (6)|17.12.2004 01:15
Dobrý den, potřeboval bych prosím poradit. Mám několik záloh svých filmů v Xvid formátu. Některé jsou na 2CD. Filmy bych si chtěl z důvodu lepší archivace zálohovat na DVD. Na DVD sem vytvořil adresář s názvem filmu a do tohoto uložil xxx.avi. Následovali ještě cca 3 takto zálohované filmy. Pokud byl film na 2CD, tak v adresáři s názvem filmu byl ještě podadresář CD1 a CD2 a v nich opět uloženy xxx.avi. Zkoušel jsem to i bez podadresářů CD1 a CD2. Problém však tkví v tom, že filmy na PC přehrát jdou bezproblémů, ale ve stolním přehrávači s podporou Xvidu mi jdou filmy, které jsou jednocédéčkové přehrávat bezproblémů, Ty co jsou na 2CD, tak vždy první CD nejde spustit, druhé jde vždy bezproblémů. Už nevím co mám dělat, či jak to vypálit. Vypaluji to v Neru. Prosím proto o radu, děkuju.
clee (6592)|17.12.2004 01:41
to je hodne divny co mas za player? a jen tak v rychlosti me napada co takhle ty filmy ve virtualdubu spojit?
imported_Colombo (6)|17.12.2004 02:53
Mám Sencor 6101. To by taky šlo spojit ty filmy, jenže nevím jak.............., tedy spíše jak co nastavit. Asi by to bylo ale nejlepší.
clee (6592)|17.12.2004 02:58
virtualdub, otevres prvni cast, pak file->append avi segment, vyber druhou cast

u video i audio nastavis direct stream copy, save AVI, pockas si par minut a hotovo...
starej_vul (250)|17.12.2004 13:32
Jiný postup:
1/ načíst do vegas
2/ save as MPEG2
3/ DVD Architektem na DVD

Stohí to sice čas, ale výsledek na TV-obrazovce je přijatelně koukatelné.

P.S. Nevěřil jsem očím, ale takhle jsem udělal Mr.Beana, to lidské oko je pěkně nědokonalé. Nejdřív šálí přes ženský a ku stáru přes DVD ...
imported_Colombo (6)|17.12.2004 15:35
Tak jsem to udělal přesně dle clee, video mělo cca 1,4GB, na PC opět v pohodě a v přehrávači se to chová stejně jako když jsem načítal CD1...........prostě se snaží číst a nic. Tak zkouším těď holt převést Xvid na DVD, uvidím potom. Je mi ale divné, že to dělalo u více filmů a vždy jen CD1, druhé šlo bezproblémů.... :-(
imported_Colombo (6)|17.12.2004 18:41
Tak už jsem z toho zoufalý. V programu VirtulDub sem obě CD spojil v jeden soubor ***.avi. Pak jsem jej v programu All Video Converter převáděl do DivX to DVD. Ke konci mi to ale hodí hlášku, convert error. Zřejmě se mu nelíbí ten 1,4GB soubor. Když totiž převedu každé CD na DVD samostatně, tak je vše OK. Jenže pak jak spojit ty dvě vlastně DVD dohromady.....ach jo.