Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Ořez obrazu na TV

Vasekpasek (19)|17.12.2004 00:03
Ahoj, mám takový problém: Vlastním notebook Pro-Star 2200C, kde je integrovaná grafička SIS 630/720, jejíž součástí je i TV-Out (S-Video). To ještě není ten problém, ten nastane až nyní :-D Když to totiž propojím s TV (ať už přes S-Video nebo Cinch), tak se mi obraz nehodí na celou TV, nýbrž zůstane z každý strany asi 10 (možná i víc) cm černý pruh, což na 55 cm TV dost vadí. Max. rozlišení pro TV-Out mám 800x600, ale tím by to být nemělo, protože na stolním mám taky takový a tam to jede f poho... Nepomohlo ani stažení nových ovladačů. Nevíte někdo, co s tím? Za rady děkuji
Tomáš X. (166)|17.12.2004 00:19
Slušné ovladače grafické karty umožňují nezávislé nastavení PC monitoru a TV, ale sw přehrávač to ovšem musí využít. Třeba Power DVD i Win DVD umí přepnout na systém, kdy na PC mám film v malém okně a na PC je rozlišení 1280*960 a TV je full screen. Nemáš v ovladači něco jako duální zobrazení, klonování, ....??
Sally (142)|17.12.2004 00:29
Podíval bych se, jestli v nastvení výstupu na TV není možnost roztažení obrazovky. Já teda nemám NB, ale na mé grafice to tak funguje. Můžu obraz zvětšovat i zmenšovat a posouvat s nim horizontálně i vertikálně.
Hodně štěstí
clee (6592)|17.12.2004 01:34
nastaveni tyhle grafiky neznam, ale urcite tam nekde musi bejt zoom nebo podobna volba
Vasekpasek (19)|17.12.2004 15:29
No právě, že jsem se díval a nic takového v té grafice nemám. Což je docela trapný. Dá se tam jenom přepínat mezi TV a monitorem, nic víc. Posunovat horizontálně i vertikálně můžu taky ale zvětšovat (a tím spíš zoomovat) nemůžu, alespoň jsem to tedy vůbec nikde nenašel
Tomáš X. (166)|17.12.2004 18:50
Pokud se dá přepínat mezi TV a monitorem, pak by rozlišení posílané na TV mělo být nezávislé na rozlišení monitoru - to je první krůček k úspěchu - možná to pak zvládne konfigurace SW přehrávače - zkusit poslední verze Power DVD, Win DVD nebo úplně jiný přehrávač, který umožní zoomovat nebo různě konvertovat 16:9 a 4:3 formáty, ....
Vasekpasek (19)|22.12.2004 22:33
Hm, softwarově zoomovat umí i MV2 player, to už jsem dávno zkoušel, ten obraz sice zoomuje, jenomže přes ty okraje nejde, takže jediný čeho dosáhnu je, že mám větší, a necelej obraz. Blbý je, že když přepnu na TV out, tak nic na display nevidím, musím pak vše dělat v tý televizi, a to není zvlášť pohodlný...
Sally (142)|22.12.2004 22:39
[quote=Vasekpasek]Blbý je, že když přepnu na TV out, tak nic na display nevidím, musím pak vše dělat v tý televizi, a to není zvlášť pohodlný...[/quote]
To nejde zapnout dualni zobrazení? Tím se rozšíří praconí plocha. Ovládací panel přehrávače je na monitoru a video okno se přetáhne na TV.