Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 6 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 81

Téma: BLU-RAY budoucnost?

Je tu občas
    Registrace
    Nov 2008

Chtěl by jsem rozpoutat debatu týkající se budoucnosti blu ray technologie. Na různých fórech se poslední dobou množí spekulace typu - blu ray je mrtvý formát a je pouze otázkou času, kdy zanikne. Sice předpokládám, že se tento topic rozdělí na dva tábory a to za a) lidé, kteří tuto "stále" ještě nerozšířenou novinku již využívají a kromě v rozdílu ceny vnímají i rozdíl kvality, tudíž má pro ně smysl a za b) ti, kteří z netu stahují HD ripy a blu ray pro ně není tak podstatný, nemluvě o tom, že DVD je cenovo dostupné, jak nikdy předtím. I tak by mne zajímal Váš názor o využití této technologie, myslím, že toto téma je na stránkách tvfreak trochu opomíjané.
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pořád
    Registrace
    Jan 2008

neplanujem si BD prehravac kupovat .. opticke media mi pripadaju mrtve ..

Je tu pořád Avatar uživatele Panzer.Dragon
    Registrace
    Sep 2008

chybi mi tam moznost za

c) stahuji z netu komplet obraz bd a z neho si vycucnou bezztratovej obraz+audio a prehravaj z disku

ale ty ripy se nekde berou zejo a ty nejkvalitnejsi sou z bd takze si moc neumim predstavit ze by nejak slo vynechat bd jako nosic

Nováček
    Registrace
    Jun 2008

no prostě doba,kdy jsem si koupil rádio na 30 let skončila.Mám BR a neřeším co bude za 5let.Prostě pokud budu na to mít,tak koupím něco jiného-s lepší kvalitou.

Je tu pořád
    Registrace
    Jun 2008

jak Pnzer tak goast souhlas. Je fakt, že se hodně spekuluje, ale osobně a po mých malých zkušenostech v technologiích se domnívám, že náhlá smrt se konat nebude a běhe cca jednoho až dvou let už bude BR normální a ujme se rychleji než DVD. Ono totiž ta kvalita obrazu je podstatná proti DVD a SD a kdo si bude chtít užít HD tak mu nic jiného nezůstane než jít do toho. Nebude vždy čas stáhnout či si pohrát s ripem a nové technologie ochrany HD obsahu jsou už na obzoru.

Pitkyne nesouhlasím s Tebou, že jsou mrtvé. Nevím z čeho vycházíš, ale zatím jsem neviděl medium, které by položilo na záda pásek tedy v době uchování informace. HDD moc toho nevydrží to už i DVD vydrží někdy déle. Je u toho stálá hrozba havarie disku a co pak? Mám tu cca 160 VHS kazet, které jsem jednak nahrával jak z TV a tak z VHS C kamery a protože to bylo v USA tak je to v NTSC což není problém přehrát i po 20ti letch. Stále fungují a originály jsou stále v pohodě. Ukaž mi nějaký disk, který vydrží tak dlouho.

Ale jak říká goast to neřeším. Dnes to super obraz tak to mám a až přijd něco nověho dostupného, tak pak to budu řešit. Jinak to je mlácení prázdné slámy.

Je tu pořád
    Registrace
    Jan 2008

jarda : myslel som to v zmysle , ze pre mna su mrtve . uz ich nechcem pouzivat ..
    A BTW : hovoril som o optickych mediach .. neviem preco spominas pasku ..
    Disk ked ho mas v raide , tak je relativne spolahlivy . urcite viac ako opticke media (hlavne DVD ) , ktore napalis a za mesiac uz nemusis precitat (osobna skusenost) ..

Osobne si nemyslim ze BD sa tak rychlo nerozsiri .. DVD tu bude dlho a BD zachvilu vytlaci daky novy format .. Tak isto je to s CDckami .. su tu stale .. SACD ani DVDAUDIO nezachytilo ziadny masovy rozvoj ..

Je tu pořád
    Registrace
    Jun 2008

Pásku jsem vzpomenul proto, protože zatím je to nejspolehlivější medium. Pokud jde o DVD taky jich mám dost a hodně dlouho a zatím se mi nestalo abych nějaké nespustil. Ono není DVD jako DVD. Bohužel mnohé nestojí za nic. Já co mám Vrbatimky, Judeny tak jsou v pohodě. Ono je to také o tom jak to skladuješ to má dost vliv. Pokud jde o disk tak o jeho spolehlivosti tedy dlouhodobé tak nad 5 let silně pochybuji. Disk je elektronika, mechanika a to je dost možných problémů. Stčí šikovný vir co rozkmytá hlavičky amůžeš s tím diskem akorát házet a data jsou totálně však víš kde.

Je tu pořád
    Registrace
    Jan 2008

jarda : o paske nikto nepochybuje .. stalo sa mi ze verbatim dvd medium po mesiaci neslo precitat .. DVD media su nepouzitelne na zalohovanie ..
    Disky su vyrazne spolahlivejsie medium ako DVD .. A ked su v diskovom poli , mas mensiu pravdepodobnost chyby ..

hmm .. ale je to tu asi trosku offtopic ..

Je tu pořád
    Registrace
    Jun 2008

jo jsme trošku off ale vem si co všechno může disk poškodit, statika, pád a blabla bla. Zpět k BR pokud to mohu trochu sledovat tak se přehrávače BR začínají dost kupovat a filmy přibývají a uvidíš jak se tento rok objeví i rekordery tak se ten proces ještě zrychlí.

Je tu pořád
    Registrace
    Jan 2008

jarda : to su argumenty o nicom .. na dvd mozes tak isto stupit a zlomis ho a vsetky data su v riti ..

BR prehravace sa samozrejme budu predavat .. aj disky .. ale nie takym tempom ako dvd prehravace .. BR totiz neprinasa nic nove v podstate .. samozrejme vyssia kvalita .. ale neni to taky rozdiel ako VHS->DVD .. to je ten isty model ako platna->CD .. SACD a DVDaudio prinasa vyssiu kvalitu , ale ziaden masovy boom nezaznamenalo .. Samozrejme myslim si ze BR sa viac rozsiri ako DVDaudio .. Ale uz to nebude taky boom ako s DVDckami ..

Proste myslim si , ze skorej ako budu BR disky z 50 korun v stanku , tak ich vytlaci novy standard daky ..

Je tu občas
    Registrace
    Nov 2008

Citace Původně odesláno od Pytkin Zobrazit příspěvek
    jarda : to su argumenty o nicom .. na dvd mozes tak isto stupit a zlomis ho a vsetky data su v riti ..

BR prehravace sa samozrejme budu predavat .. aj disky .. ale nie takym tempom ako dvd prehravace .. BR totiz neprinasa nic nove v podstate .. samozrejme vyssia kvalita .. ale neni to taky rozdiel ako VHS->DVD .. to je ten isty model ako platna->CD .. SACD a DVDaudio prinasa vyssiu kvalitu , ale ziaden masovy boom nezaznamenalo .. Samozrejme myslim si ze BR sa viac rozsiri ako DVDaudio .. Ale uz to nebude taky boom ako s DVDckami ..

Proste myslim si , ze skorej ako budu BR disky z 50 korun v stanku , tak ich vytlaci novy standard daky ..
    Dovolím si s Tebou nesouhlasit a to hned v několika věcech - i pokud by byla vyšší kvalita obrazu jediným přínosem /a že není zdaleka jediným/ blu ray oproti DVD, tak je to silně dostačující a prvořadý důvod, který opodstatňuje jeho existenci. Rozdíl mezi DVD > BR? Mohu Tě ujistit, že je velmi skokový a někdy stejně výrazný jako přechod mezi VHS > DVD. Samozřejmě záleží na samotném přepisu na médium, ale byl jsem nemile překvapený, jak některá DVD mají na velké obrazovce nekvalitní obraz a to mluvím o vysokoáčkových produkcích jako Tanec s vlky, Alexander Velký, Nelítostný souboj, Mnichov apod. Také si nemyslím, že BR čeká osud svých audio sourozenců SACD a DVD audio již jen z důvodu, že vizuální stránka věci vždy předčí poslechovou, tudíž je přirozenější dávat větší důraz na obraz než na zvuk. Též očekávám, že BR bude na hodně dlouhou dobu médiem pro domácí zábavu a žádný nový standard se jen tak neukáže, ano, již dnes se mluví o ještě větších rozlišeních, které se ale více projeví v kino či videoprojektorech, při 50´TV to žádný přínos nebude, nehledě na to, že i BR je připravený na případné 3D. Naopak, jako zálohovací médium asi BR zářná budoucnost nečeká, to již mají ve své moci pevné disky /kapacita, bezpečnost, cena/. Prostě BR a DVD budou několik let existovat vedle sebe, rozdíl v prodeji se bude stále zmenšovat a ceny klesat.

Je tu pořád
    Registrace
    Jun 2008

Naprosto souhlasím s rampionem. Už jen to, že po zhlédnutí fungujícího BR nemá člověk moc chuti sledovat klasické rozlišení, rozdíl je velice markantní. To, že vyšší rozlišení budou je na snadě. V Japonsku vyšli z Quad rozlišením ( cca kolem 4000 řádků a vývoj půjde dál. To, že se DVD prodloužila živitnost má na svědomí dnes možnost upscalingu. Ale neodstranilo to to podstatné , že informace je stále jen taková jaká byla na DVD vložena a nikdy to nemůže vzhledem konkurovat BR přece jen těch i obrazových informací nese daleko více. A mohu osobně potvrdit to co říká rampi není DVD jako DVD a při přehrávání s upscalingem je pak poznat kvalitní a méně kvalitní DVD. Samozřejmě oba formáty budou vedle sebe existovat a to dost dlouho. Ale pokud si někdo půjde koupit nový přehrávač tak raději půjde do BR, kde kromě oho BR má i zpětnou kompatibilitu a svoji sbírku DVD si i tak bude moci přehrát a to i s určitým vylepšením obrazu a to nemluvím o zuku. A čím více se bude BR kupovat tím se bude tato technologie zlevňovat i když to není přímá úměra, ale firmy budou mít na to, aby více investovaly do rozvoje a rychlejšího rozvoje a implementace nových technologií. A na konci by jsme na tom měli hlavně vydělat my spotřebitelé.

Je tu občas
    Registrace
    Nov 2008

jarda50 - i já Ti musím dát za pravdu. Od té doby, co využívám blu ray mám problém dívat se na DVD, protože asi jen 2/10 z mé poměrně obsáhlé sbírky DVD mohu označit za opravdu kvalitní. Poskytnu konkrétní příklad, kamarád se mi chlubil minulý týden svou novou 50´TV + Pioneer 600 řady DVD přehrávačem s upscalingem, kde mi pustil DVD Temný rytíř a rozplýval se nad krásným obrazem. Když jsem mu den poté u mne pustil to samé z BD, za půl hodiny jsme seděli v autě a šli vyměnit DVD přehrávač za blu ray. Jsou určité věci, které je třeba vidět a kdo nevidí, neuvěří /a tím nemám na mysli 7GB soubory stáhnuté ripy z netu/
    Naposledy upraveno uživatelem rampion11: 24-01-2009 v 21:38

Nováček
    Registrace
    Jun 2008

je to tak...rampion11+jarda50
    Naposledy upraveno uživatelem goast: 24-01-2009 v 22:26

Je tu pořád
    Registrace
    Jun 2008

přesně tak