Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

BLU-RAY budoucnost?

rampion11 (131)|22.1.2009 15:05
Chtěl by jsem rozpoutat debatu týkající se budoucnosti blu ray technologie. Na různých fórech se poslední dobou množí spekulace typu - blu ray je mrtvý formát a je pouze otázkou času, kdy zanikne. Sice předpokládám, že se tento topic rozdělí na dva tábory a to za a) lidé, kteří tuto "stále" ještě nerozšířenou novinku již využívají a kromě v rozdílu ceny vnímají i rozdíl kvality, tudíž má pro ně smysl a za b) ti, kteří z netu stahují HD ripy a blu ray pro ně není tak podstatný, nemluvě o tom, že DVD je cenovo dostupné, jak nikdy předtím. I tak by mne zajímal Váš názor o využití této technologie, myslím, že toto téma je na stránkách tvfreak trochu opomíjané.
Pytkin (7947)|22.1.2009 15:47
neplanujem si BD prehravac kupovat .. opticke media mi pripadaju mrtve ..
Panzer.Dragon (1081)|22.1.2009 19:36
chybi mi tam moznost za

c) stahuji z netu komplet obraz bd a z neho si vycucnou bezztratovej obraz+audio a prehravaj z disku

ale ty ripy se nekde berou zejo a ty nejkvalitnejsi sou z bd takze si moc neumim predstavit ze by nejak slo vynechat bd jako nosic
goast (36)|23.1.2009 00:00
no prostě doba,kdy jsem si koupil rádio na 30 let skončila.Mám BR a neřeším co bude za 5let.Prostě pokud budu na to mít,tak koupím něco jiného-s lepší kvalitou.
jarda50 (1424)|23.1.2009 22:41
jak Pnzer tak goast souhlas. Je fakt, že se hodně spekuluje, ale osobně a po mých malých zkušenostech v technologiích se domnívám, že náhlá smrt se konat nebude a běhe cca jednoho až dvou let už bude BR normální a ujme se rychleji než DVD. Ono totiž ta kvalita obrazu je podstatná proti DVD a SD a kdo si bude chtít užít HD tak mu nic jiného nezůstane než jít do toho. Nebude vždy čas stáhnout či si pohrát s ripem a nové technologie ochrany HD obsahu jsou už na obzoru.

Pitkyne nesouhlasím s Tebou, že jsou mrtvé. Nevím z čeho vycházíš, ale zatím jsem neviděl medium, které by položilo na záda pásek tedy v době uchování informace. HDD moc toho nevydrží to už i DVD vydrží někdy déle. Je u toho stálá hrozba havarie disku a co pak? Mám tu cca 160 VHS kazet, které jsem jednak nahrával jak z TV a tak z VHS C kamery a protože to bylo v USA tak je to v NTSC což není problém přehrát i po 20ti letch. Stále fungují a originály jsou stále v pohodě. Ukaž mi nějaký disk, který vydrží tak dlouho.

Ale jak říká goast to neřeším. Dnes to super obraz tak to mám a až přijd něco nověho dostupného, tak pak to budu řešit. Jinak to je mlácení prázdné slámy.
Pytkin (7947)|23.1.2009 22:53
jarda : myslel som to v zmysle , ze pre mna su mrtve . uz ich nechcem pouzivat ..
A BTW : hovoril som o optickych mediach .. neviem preco spominas pasku ..
Disk ked ho mas v raide , tak je relativne spolahlivy . urcite viac ako opticke media (hlavne DVD ) , ktore napalis a za mesiac uz nemusis precitat (osobna skusenost) ..

Osobne si nemyslim ze BD sa tak rychlo nerozsiri .. DVD tu bude dlho a BD zachvilu vytlaci daky novy format .. Tak isto je to s CDckami .. su tu stale .. SACD ani DVDAUDIO nezachytilo ziadny masovy rozvoj ..
jarda50 (1424)|24.1.2009 00:44
Pásku jsem vzpomenul proto, protože zatím je to nejspolehlivější medium. Pokud jde o DVD taky jich mám dost a hodně dlouho a zatím se mi nestalo abych nějaké nespustil. Ono není DVD jako DVD. Bohužel mnohé nestojí za nic. Já co mám Vrbatimky, Judeny tak jsou v pohodě. Ono je to také o tom jak to skladuješ to má dost vliv. Pokud jde o disk tak o jeho spolehlivosti tedy dlouhodobé tak nad 5 let silně pochybuji. Disk je elektronika, mechanika a to je dost možných problémů. Stčí šikovný vir co rozkmytá hlavičky amůžeš s tím diskem akorát házet a data jsou totálně však víš kde.
Pytkin (7947)|24.1.2009 00:49
jarda : o paske nikto nepochybuje .. stalo sa mi ze verbatim dvd medium po mesiaci neslo precitat .. DVD media su nepouzitelne na zalohovanie ..
Disky su vyrazne spolahlivejsie medium ako DVD .. A ked su v diskovom poli , mas mensiu pravdepodobnost chyby ..

hmm .. ale je to tu asi trosku offtopic ..
jarda50 (1424)|24.1.2009 00:55
jo jsme trošku off ale vem si co všechno může disk poškodit, statika, pád a blabla bla. Zpět k BR pokud to mohu trochu sledovat tak se přehrávače BR začínají dost kupovat a filmy přibývají a uvidíš jak se tento rok objeví i rekordery tak se ten proces ještě zrychlí.
Pytkin (7947)|24.1.2009 01:13
jarda : to su argumenty o nicom .. na dvd mozes tak isto stupit a zlomis ho a vsetky data su v riti ..

BR prehravace sa samozrejme budu predavat .. aj disky .. ale nie takym tempom ako dvd prehravace .. BR totiz neprinasa nic nove v podstate .. samozrejme vyssia kvalita .. ale neni to taky rozdiel ako VHS->DVD .. to je ten isty model ako platna->CD .. SACD a DVDaudio prinasa vyssiu kvalitu , ale ziaden masovy boom nezaznamenalo .. Samozrejme myslim si ze BR sa viac rozsiri ako DVDaudio .. Ale uz to nebude taky boom ako s DVDckami ..

Proste myslim si , ze skorej ako budu BR disky z 50 korun v stanku , tak ich vytlaci novy standard daky ..
rampion11 (131)|24.1.2009 11:39
[QUOTE=Pytkin;213203]jarda : to su argumenty o nicom .. na dvd mozes tak isto stupit a zlomis ho a vsetky data su v riti ..

BR prehravace sa samozrejme budu predavat .. aj disky .. ale nie takym tempom ako dvd prehravace .. BR totiz neprinasa nic nove v podstate .. samozrejme vyssia kvalita .. ale neni to taky rozdiel ako VHS->DVD .. to je ten isty model ako platna->CD .. SACD a DVDaudio prinasa vyssiu kvalitu , ale ziaden masovy boom nezaznamenalo .. Samozrejme myslim si ze BR sa viac rozsiri ako DVDaudio .. Ale uz to nebude taky boom ako s DVDckami ..

Proste myslim si , ze skorej ako budu BR disky z 50 korun v stanku , tak ich vytlaci novy standard daky ..[/QUOTE]

Dovolím si s Tebou nesouhlasit a to hned v několika věcech - i pokud by byla vyšší kvalita obrazu jediným přínosem /a že není zdaleka jediným/ blu ray oproti DVD, tak je to silně dostačující a prvořadý důvod, který opodstatňuje jeho existenci. Rozdíl mezi DVD > BR? Mohu Tě ujistit, že je velmi skokový a někdy stejně výrazný jako přechod mezi VHS > DVD. Samozřejmě záleží na samotném přepisu na médium, ale byl jsem nemile překvapený, jak některá DVD mají na velké obrazovce nekvalitní obraz a to mluvím o vysokoáčkových produkcích jako Tanec s vlky, Alexander Velký, Nelítostný souboj, Mnichov apod. Také si nemyslím, že BR čeká osud svých audio sourozenců SACD a DVD audio již jen z důvodu, že vizuální stránka věci vždy předčí poslechovou, tudíž je přirozenější dávat větší důraz na obraz než na zvuk. Též očekávám, že BR bude na hodně dlouhou dobu médiem pro domácí zábavu a žádný nový standard se jen tak neukáže, ano, již dnes se mluví o ještě větších rozlišeních, které se ale více projeví v kino či videoprojektorech, při 50´TV to žádný přínos nebude, nehledě na to, že i BR je připravený na případné 3D. Naopak, jako zálohovací médium asi BR zářná budoucnost nečeká, to již mají ve své moci pevné disky /kapacita, bezpečnost, cena/. Prostě BR a DVD budou několik let existovat vedle sebe, rozdíl v prodeji se bude stále zmenšovat a ceny klesat.
jarda50 (1424)|24.1.2009 13:27
Naprosto souhlasím s rampionem. Už jen to, že po zhlédnutí fungujícího BR nemá člověk moc chuti sledovat klasické rozlišení, rozdíl je velice markantní. To, že vyšší rozlišení budou je na snadě. V Japonsku vyšli z Quad rozlišením ( cca kolem 4000 řádků a vývoj půjde dál. To, že se DVD prodloužila živitnost má na svědomí dnes možnost upscalingu. Ale neodstranilo to to podstatné , že informace je stále jen taková jaká byla na DVD vložena a nikdy to nemůže vzhledem konkurovat BR přece jen těch i obrazových informací nese daleko více. A mohu osobně potvrdit to co říká rampi není DVD jako DVD a při přehrávání s upscalingem je pak poznat kvalitní a méně kvalitní DVD. Samozřejmě oba formáty budou vedle sebe existovat a to dost dlouho. Ale pokud si někdo půjde koupit nový přehrávač tak raději půjde do BR, kde kromě oho BR má i zpětnou kompatibilitu a svoji sbírku DVD si i tak bude moci přehrát a to i s určitým vylepšením obrazu a to nemluvím o zuku. A čím více se bude BR kupovat tím se bude tato technologie zlevňovat i když to není přímá úměra, ale firmy budou mít na to, aby více investovaly do rozvoje a rychlejšího rozvoje a implementace nových technologií. A na konci by jsme na tom měli hlavně vydělat my spotřebitelé.
rampion11 (131)|24.1.2009 22:35
jarda50 - i já Ti musím dát za pravdu. Od té doby, co využívám blu ray mám problém dívat se na DVD, protože asi jen 2/10 z mé poměrně obsáhlé sbírky DVD mohu označit za opravdu kvalitní. Poskytnu konkrétní příklad, kamarád se mi chlubil minulý týden svou novou 50´TV + Pioneer 600 řady DVD přehrávačem s upscalingem, kde mi pustil DVD Temný rytíř a rozplýval se nad krásným obrazem. Když jsem mu den poté u mne pustil to samé z BD, za půl hodiny jsme seděli v autě a šli vyměnit DVD přehrávač za blu ray. Jsou určité věci, které je třeba vidět a kdo nevidí, neuvěří /a tím nemám na mysli 7GB soubory stáhnuté ripy z netu/
goast (36)|24.1.2009 23:23
je to tak...rampion11+jarda50
jarda50 (1424)|25.1.2009 00:58
přesně tak
Pytkin (7947)|26.1.2009 02:20
[QUOTE=rampion11;213218]Dovolím si s Tebou nesouhlasit a to hned v několika věcech - i pokud by byla vyšší kvalita obrazu jediným přínosem /a že není zdaleka jediným/ blu ray oproti DVD, tak je to silně dostačující a prvořadý důvod, který opodstatňuje jeho existenci. Rozdíl mezi DVD > BR? Mohu Tě ujistit, že je velmi skokový a někdy stejně výrazný jako přechod mezi VHS > DVD. Samozřejmě záleží na samotném přepisu na médium, ale byl jsem nemile překvapený, jak některá DVD mají na velké obrazovce nekvalitní obraz a to mluvím o vysokoáčkových produkcích jako Tanec s vlky, Alexander Velký, Nelítostný souboj, Mnichov apod. Také si nemyslím, že BR čeká osud svých audio sourozenců SACD a DVD audio již jen z důvodu, že vizuální stránka věci vždy předčí poslechovou, tudíž je přirozenější dávat větší důraz na obraz než na zvuk. Též očekávám, že BR bude na hodně dlouhou dobu médiem pro domácí zábavu a žádný nový standard se jen tak neukáže, ano, již dnes se mluví o ještě větších rozlišeních, které se ale více projeví v kino či videoprojektorech, při 50´TV to žádný přínos nebude, nehledě na to, že i BR je připravený na případné 3D. Naopak, jako zálohovací médium asi BR zářná budoucnost nečeká, to již mají ve své moci pevné disky /kapacita, bezpečnost, cena/. Prostě BR a DVD budou několik let existovat vedle sebe, rozdíl v prodeji se bude stále zmenšovat a ceny klesat.[/QUOTE]

Ja nespochybnujem existenciu BR .. Len si myslim , ze sa tak nerozsiri , ako DVD ..
Pytkin (7947)|26.1.2009 02:23
JO .. tento tyzden som si pozrel dark knighta a je to prima .. musim povedat ale, ze mne ten 15G rip uplne postacuje ..
jarino1978 (8045)|26.1.2009 12:08
Samozrejme má BD budúcnosť, ktorá je už v súčasnosti. Teda pre toho, kto vie, ako na to, že ?
Online distribúcia bude ešte pekných pár rokov v nedohľadne, iný formát nebude ešte veľmi dlho. A ak niekedy bude, už to asi fakt optický nosič nebude, možno holografický záznam. Ale to je vo hviezdach.
HD ripy sú pozerateľné v 1080p s bitate average 15 Mbit/s , čož pri bežnom filme robí 15-20 Gb, takže kto má rýchlu optiku, tak možno si to aj stiahne...
Mike (617)|26.1.2009 14:48
Ono je to ale i o necem jinem - filmy jsou jedna vec, ale kam s vlastni nahravkou? Tady nic jinyho nez Blu-ray neexistuje... Nebo kam davate nahravky z HD kamery?
ai (2993)|26.1.2009 15:40
Z marketinkoveho hlediska jsou AVCHD kamery sileny diktat jak vyhodit spoustu dalsich penez.:-)

Kolik lidi ma Blu-Ray v PC, nebo rekorder, HD zobrazovac a nejposlednejsi , silne PC?
Lidi z toho delaji DVD video, DivX, Xvid apod., aby to v PC vubec prehrali, nebo i BD ztrukturu na DVD, kde to nekde prehraji (PS3), AVCHD originaly sedi nekde na HDD.
Modena (1706)|26.1.2009 16:57
Pytkine - mysli taky na to, že je kurevský rozdíl koukat na upscalované (kvalitně) DVD na 37´TV a na 50´TV a totéž u BD disku - rozdíly jsou skutečně markantní !
A právě pro tyto rozdíly se domnívám, že všichni majitelé 42´a vyšších panelů půjdou do BD disků, ostatním bude stačit DVD - rozdíl ze 3 m nepoznají !!!
ai (2993)|26.1.2009 17:12
rozdil je nebesky,
ovsem jedna se o tak neskutecne drazsi vydaj, skok, nez treba prechod VHS na DVD, v celem retezci, ze se BD rozsiruje pomaleji, ja to beru podle USA, kde DVD prehravace se zacaly kupovat jako blazen, ovsem dneska i kdyz lidi maji vetsi plazmy a jine, s Blu-Ray rehravaci to neni takove rychle ,porad se o tom povida a prodava malo ...
losos (2977)|26.1.2009 20:13
Je to jednoduché, všichni čekají na nižší ceny (i já) - třeba tomu pomůže teď ta krize, kdy ceny mnoha různých výrobků v USA klesly na polovinu (např. i hv. dalekohledů). U nás se to zatím moc nehýbe...uvidíme, jak to bude dál.
(Ceny musí, samozřejmě, snížit především výrobci...)
Radoo (1302)|26.1.2009 20:34
[QUOTE=losos;213509]Je to jednoduché, všichni čekají na nižší ceny (i já) - třeba tomu pomůže teď ta krize, kdy ceny mnoha různých výrobků v USA klesly na polovinu (např. i hv. dalekohledů). U nás se to zatím moc nehýbe...uvidíme, jak to bude dál.[/QUOTE]

... a koruna slábne a slábne ... tak se asi nedočkáme ;)
jarda50 (1424)|26.1.2009 20:41
Ten problém je i v tom, že většina zboží zsde byla zakoupena za jiné ceny a tak maximálně mohou obchodníci pohnout s marží.
jarino1978 (8045)|26.1.2009 20:51
[QUOTE=Mike;213471]Ono je to ale i o necem jinem - filmy jsou jedna vec, ale kam s vlastni nahravkou? Tady nic jinyho nez Blu-ray neexistuje... Nebo kam davate nahravky z HD kamery?[/QUOTE]

- áno, to máš pravdu. Napr. máš HD kameru, kde uložíš HD video tak, aby si ho prehral s menu, bonusmi, slideshow a pod ? Jedine BD.Je pravda, 25Gb BD Ťa víde na 7 Euro, lenže kapacita tohoto média stačí na home video bohato. Teda vo full hd...
- ukladám prevažne home video na BD, takto mi to vyhovuje, naviac, ako master samozrejme stará, dobrá miniDV kazetka.

[QUOTE=Modena;213485]Pytkine - mysli taky na to, že je kurevský rozdíl koukat na upscalované (kvalitně) DVD na 37´TV a na 50´TV a totéž u BD disku - rozdíly jsou skutečně markantní !
A právě pro tyto rozdíly se domnívám, že všichni majitelé 42´a vyšších panelů půjdou do BD disků, ostatním bude stačit DVD - rozdíl ze 3 m nepoznají !!![/QUOTE]

- pamätáte si časy vzniku DVD a začiatky prechodu z VHS na DVD ? DVD player ma vtedy stál 28 000 Sk, DVD-ROM- 6 000 Sk, jedno čisté 4,7 Gb DVD ma stálo 399 Sk. A dnes ? BD player Sony za 260 Euro, čisté 25 Gb BD za 7 Euro, BD pálička za 160 Euro. Vidíte ten rozdiel, alebo ho už nechcete vidieť ?
- takže pokladám reči o tom, že dnes je prechod drahší z DVD na BD za hlúposti. A ešte jedno, ak by chcel niekto oponovať obmenou TV. Keď bol kráľom VHS rekordér, koľký z Vás mali CRT 16:9 ? Drvivá väčšina tak maximálne CRT 72 cm 4:3 ( aj to málokto ).A koľko stáli prvé 82 cm CRT 16: 9 ? Viac, ako 150 000 Sk. Potom prišlo DVD a bolo čo ? Obmeňte si svoj starý 50 Hz CRT 4:3 a kupujte CRT 100 Hz 16:9. Lebo potom to bude ako v kine... A dnes? Za pár šupov si kúpite full hd TV... Myslite...
Pytkin (7947)|27.1.2009 01:55
Kedy ocakavate BR disky za 50 korun v trafike ?
ai (2993)|27.1.2009 07:18
Jarino1978 - tehdy si lide kupovali DVD prehravace a disky, ze pry to bude na 100let, za par let uz zase neco jineho, vetsina si rekne tak akorat, to co mam mi staci ..., skutecne nenastava takova euforie jako s DVD, prechod je skutecne pomalejsi , ten BD prehravac musi stat kolem $100 az potom se to hne rychleji,

to co pokladas za hluposti ohledne penez, je hloupost, nevim co porad na tom neni k pochopeni, nova TV, novy prehravac, vetsina i ocekava HD nabidku v TV, jinak taky nehnou brvou, nekteri to spojuji i s nakupem nove HD kamery, ale to zase je stoji neco vic, na upgrade PC, TV, a pro ty je Blu-ray zase az posledni v moznostech

u prechodu VHS na DVD slo JEN o ten prehravac, kamery prichazely pozdeji, DV kamery lidi kupovali pozdeji, dneska to je naopak uz se kupujou HD kamery a STEJNE to neurychlilo prodej BD

pro ty co maji doma jen plazmy, lcd, nezajimaji se o HD kamery, aj., se jim do toho taky zamotalo up-scale DVD, poridili si to nedavno (s TV), ze jim ty domaci archivy taky pry prehraji krasne, nepoleti hned zase koupit BD....
Mike (617)|27.1.2009 09:29
Jenze cloveka ani tak nezajima, jak to prehraji ostatni, ale jak to prehraju ja za deset let. Pro ostatni klidne udelam DVD nebo divx a je mi vesmes jedno, v jake kvalite to je, ale neni mi jedno, v jake kvalite se na to budu koukat za deset let ja, kdy HD TV bude mit skoro kazdy a Blu-ray kde kdo

Bohuzel pro tento ucel jinou alternativu nevidim, pro distribuci filmu lze pouzit treba download nebo streaming, ale pro svoje video ne. Nahravat to na youtube prece nebudu :)

[QUOTE=ai;213478]Z marketinkoveho hlediska jsou AVCHD kamery sileny diktat jak vyhodit spoustu dalsich penez.:-)

Kolik lidi ma Blu-Ray v PC, nebo rekorder, HD zobrazovac a nejposlednejsi , silne PC?
Lidi z toho delaji DVD video, DivX, Xvid apod., aby to v PC vubec prehrali, nebo i BD ztrukturu na DVD, kde to nekde prehraji (PS3), AVCHD originaly sedi nekde na HDD.[/QUOTE]
jarda50 (1424)|27.1.2009 16:23
souhlas s Mike. Jen k tomu dodávám ai dost se pleteš a stačí jen zagooglit jak to s BR vypadá a to i na českých stránkách najdeš kolik se toho prodává celosvětově a ne se jen kouknout kolem sebe a nebo to hodnotit podle vlastních kriterií. BR má co nabídnout a to obrazově, zvikově a další doplňky a kterých se na DVD jen psalo. O takové interaktivitě komunikaci přes net (BD Live) to jsou věci, které DVD nedosáhne. A jinak když se podíváš a pročteš tak zjistíš, že obrazově poskytuje BR více než DVD vůči VHS. A porovnej na jakých cenách začínalo DVD a vše kolem něj porovnej to s cenami kolem BR, ale to nestačí musíš to ještě porovnat s cenami spotřebního koše a úrovní průměrných platů tehdy a dne a najednou zjistíš, že defakto BR je o cca 12% levnější než bylo DVD. A pokud to porovnáváš s kvalitou novinových DVD kdy mnohdy je kvalita tak mizerná, že se to nehodí ani jako tácek pod pivo, tak já si raději připlatím za to abych měl pořádnou kvalitu a ne nějaký nekvalitní brak.
Pytkin (7947)|27.1.2009 16:38
za 10 let bude vsetko 2k, mozno aj 4k .. vyvoj ide rychle ..
jarino1978 (8045)|27.1.2009 20:52
[QUOTE=ai;213545] skutecne nenastava takova euforie jako s DVD, prechod je skutecne pomalejsi , ten BD prehravac musi stat kolem $100 az potom se to hne rychleji,[/QUOTE]

- no neviem, pokiaľ si pamätám koniec 90 rokov a začiatok nového milénia, tak by som vôbec nespomenul slovo euforia , čo sa týka DVD. Práve naopak. Keď si to reálne zoberieš, tak DVD travalo viac, ako 7 rokov, aby si mohlo povedať, že "kuká na Teba z každého rohu ". Dovtedy bolo DVD Video pre väčšinu za 800-1500 korún, dnes je to 300-500 korún. Nespomínam vôbec časopisové prílohy, pretože stoja za hovno.
A práve, ak porovnávam prechod z VHS na DVD a momentálny prechod z DVD na BD, tendencie sú trošičku práve v prospech BD. A to nehovorím o prechode z SD na HD. Tam je to zasa jasné a tento prestup na HD vyhráva veľmi jasne.

[QUOTE=Mike;213557]Jenze cloveka ani tak nezajima, jak to prehraji ostatni, ale jak to prehraju ja za deset let. Pro ostatni klidne udelam DVD nebo divx a je mi vesmes jedno, v jake kvalite to je, ale neni mi jedno, v jake kvalite se na to budu koukat za deset let ja, kdy HD TV bude mit skoro kazdy a Blu-ray kde kdo...,[/QUOTE]

súhlasím.
ai (2993)|27.1.2009 21:40
Nechcu tu stat v nejake opzici, je mi to jedno, ja vidim komlem co vidim, mozna, ze z jine zeme se to jevi jinak, vidim co maji lidi v obyvaku, i zamoznejsi: notebooky, HD TV, kabel ze zdi na TV kanaly,a DVD prehravac, porad se ceka na slevy.

[QUOTE=jarda50;213590] BR má co nabídnout a to obrazově, zvikově a další doplňky a kterých se na DVD jen psalo.[/QUOTE]
To zni jako z letaku. A co treba zakladni schopnost prehrat VIDEO, 30p (29.97p) oproti HD-DVD, 1980x1080 60p,50p, nemluvim o HDV formatu, ktery , i kdyz Sony vymysli, neprehraje. To vubec nemluvim o byvalem DV formatu, ktereho kazdy mame tuny, a drbeme se z konverzi do mpg, pritom by stacilo to prevalit na placku a prehrat. Skrabeme se levou rukou za pravych uchem a bereme to normalne. Je to jejich vymysl kvuli komerci , na nas z kamerami zcela kaslou.
jarda50 (1424)|28.1.2009 00:16
ai co to povídáš. Originál BR jsou takřka jen ve 24p. Můj BR přehrávač umí od dvd jak originál tak i to co si sám vypálím a je jedno jestli to udělám v DVD HDD rekorderu nebo v PC v Uleadu, Taky mám spoustu věcí DV na pásku jako zálohu, jenže DV je už minulost a jinak pokud chci tak si ho v Uleadu VS překonvertuji do BR jenže je to na dvě věci, protože tu kvalitu z toho nedostaneš raději dělám v mpeg4 AVCHD. A proč by to mělo přehrávat video, když je to BR přehrávač a že navíc umí různá DVD a muziku. Ale hlabvní je právě to BR než cokoli jiného. A o penězích to sice je, ale není zas takový problém si je vydělat. A v kamerách tak nevidím problém.
ai (2993)|28.1.2009 04:37
neni problem si vydelat :-), dobry ...
24p je film, pro digital video pro bezne domaci pouziti az tak od 30p s pravidly a dal 50i a vyse, jak rikam uz ted tu jsou 1980x1080,50p, 60p a uz tahle norma co tu ma byt 10 let? a vice, je na to kratka. Ulozit 1080,50p jako 50i, a treba 30p jako 60i WTH :-)

Ty v kamerach problem nevidis ovsem ja ano, AVCHD neni stejne AVCHD, muzou mit jiny profile, level (Sony main, level 4.0, max 20Mbs; Canon high, level 4.1, max 25Mbs). BR je high profile, level 5, ovsem PALENE BR , authoringy se snazi prevadet, do main , level 4.0 nebo for what sake do ceho? Je v tom celkem chaos. Nektere prehravace prehraji AVCHD, ovsem nektere ne, firmware mozna zmeni, dalsi modely, ovsem i tak uz jim to utekto, neni to 100%. Nechat bezet komp kazdou noc protoze potrebuju placku se mi jevi jako problem, kdyz to muze byt o chlup vedle bez toho, jevi se mi to jako major flaw, nebo je to zamer?
jarda50 (1424)|28.1.2009 17:17
ai tak si to rozeberem za prvé k čemu je BR k přehrávání filmů ve vysokém rozlišení. Přehraje originály? ano přehraje. Jsou kvalitativně vlepší než DVD ano. To že dokáže přehrát zpětně DVD je bonus. Nyní přehraje moje DVD originály ano. Přehraje neoriginály-záznamy pořadů na DVD ano. Přehraje mnou vyrobená DVD z kamery DV? ano. Přehraje video v mpeg4 AVCHD z HD kamery? anoJinak Tebo výše uvedené videa přehraje podívej se do technických specifikací. A že to to nepřehraje XVID DIVX a.mkv a podobné paskvily, které kvalitu originálního BR disku nedosáhnou mně nezajímá. Navíc je tu bonus upscalingu, který stejně ukáže jak leckteré DVD je humus. Tak o co jde? Jo a přehraje reg 12 nebo B nebo reg free ? Ano, Přehraje moje DVD které vzhikly takl, že jsem překonvertoval záznam z VHS -C NTSC kamery do DVD PAL? Ano. Tak to porovnej s DVD a pak tu něco povídej. Dokážu z toho vydolovat zvuk 7.1 jo a jak prd. Tak co chceš víc? JINAK ZNOVU OPAKUJI BR JE PRO PŘEHRÁVÁNÍ FILMU V BR a to plní beze zbytku.
ai (2993)|28.1.2009 20:20
Az das to tve AVCHD vypalene na placku 20 lidem v BD strukture nebo jako data, a vsichni to prehrajou ve svych playerech koupenych v ruznou dobu, uverim. , ...proc to AVCHD nekteri chroustaji do neceho jineho, kdyz je to podle tebe standard, nebo te to nezajima, protoze to sam prehrajes.

DVD video to musi prehrat zpetne, jinak by to tu nemelo co delat, nevim proc to pripominas.

Nestojim v zadne opozici, Blu-Ray je tu, hura, nad tim cim ja zakroutim hlavou,tebe nezajima, nic se nedeje.
jarda50 (1424)|28.1.2009 20:34
ai ty si nepochopil jedno to, že to někomu nepřehraje AVCHD není tak důležité, mně to přehraje a opakuji Ti že AVCHD není to hlavní k čemu BR je. I když už o to jde tak si kupuji to co patřičnou fci má. Problém není ve standardech, ale v implementaci.
ai (2993)|28.1.2009 21:52
No jo, takze treba tech 1080,60p nebo HDV (podivej se na anketu, hlavni strana, kolik jich porad uziva DV nebo HDV) budu implementovat jak treba ? Vse je treba prejet soustruhem, jakozto cemuz se mohlo vyhnout. Jak to , ze HDV vymyslelo Sony a Blu-Ray to neprehraje, kde HD-DVD ano? Problem je ve standartu, jaka implementace?
jarda50 (1424)|28.1.2009 21:58
povídáš nepravdy 1080,60p to přehraje a když se chceš takhle nesmyslně přít tak se podívbej do specifikace. Pochop, že mne nezajímá kolik kdo čeho a jak užívá. Já se bavím o podstatě a o tom co používám já. Až to pochopíš tak i prohlédneš. A nešiř tady nepravdy. Kup si přehrávač a vyzkoušej to sám a pak něco tvrď. Podívej se na grafy prodejů jak v roce 07, 08, 09 a pochopíš to. Uvědom si, že CR není země, která by významně trh ovlivňovala.
ai (2993)|28.1.2009 22:06
Blu-Ray specifikace:

1920x1080x59.94-i, 50-i (16:9)
1920x1080x24-p, 23.976-p (16:9)
1440x1080x59.94-i, 50-i (16:9) MPEG-4 AVC / SMPTE VC-1 only
1440x1080x24-p, 23.976-p (16:9) MPEG-4 AVC / SMPTE VC-1 only
1280x720x59.94-p, 50-p (16:9)
1280x720x24-p, 23.976-p (16:9)
720x480x59.94-i (4:3/16:9)
720x576x50-i (4:3/16:9)

Ty tam vidis 60p pro 1920x1080, ja ne, nektery prehravac to mozna prehraje spravne, proc ne, ovsem neni to standard, ci-li partyzancina.
jarda50 (1424)|28.1.2009 22:29
tady je přímo část ze specifikace
While both support 1080/60p and 24p video and can decode Dolby TrueHD and Dolby Digital Plus, the S550 can decode DTS-HD High Resolution Audio and Master Audio, and has 7.1-channel analog outputs (rather than, we presume, 5.1 on the S350). The S550 will also come with a 1GB "storage device"—what we're guessing is a flash-based Micro Vault—and will be BD-Live capable right out of the box.

Je potřeba se dívat na specifikace pro profil 2.0 a ne 1.1.

To už je vše nebudu se dále vyjadřovat k něčemu co je nad slunce jasné.

Kup si to vyzkoušej a pak něco tvrď. Teoretiků je dost.
ai (2993)|28.1.2009 23:11
ok, 60p, jinak s tim teoretizovanim mas samozrejme pravdu ...

Tech 60p neni to jen soucasti prehravace, jeho procesoru, jsi si jisty, ze je to povinny profil od 2.0 ? Kazdy procesor v jakemkoliv novem prehravaci zvladne 60p? beru to i tak, ze by to tedy melo 30p posilat na TV OK. Dal tu je nejednotnost AVCHD profilu (Canon, Sony) a HDV?
ai (2993)|28.1.2009 23:19
Napadlo me, ze bych udelal z HDV 30p, Blu-Ray image pomoci tsMUxer bez rekomprese, a jestli by mi to nekdo pak nekdo skusil stahnout z netu a vypalit a zkusit prehrat mozna zalozim vlakno , to by tez sklouzlo pak do prakticke roviny :-).
jarda50 (1424)|28.1.2009 23:50
ai klidně já to zkusím. Já nejsem zase takový velký znalec jednotlvých formátů, rozlišení, ale to co mám to předrandím. Ještě zkusím přepnout volbu 24p na automat a pak vyhrabu všechny parůzné formáty DVD co mám a zapnu zobrazení tak, že se přehrávané rozlišení zobrazí a zkusím to nafotit, ale budete až v sobotu pokud si mně v pátek nenechaj v nemocnici a pak bych to postnul.
ai (2993)|29.1.2009 00:18
No s tim si nehrej, tedy kvuli me ne, konkretne , hned ted me zajima jen to prehrani HDV 1440x1080, par 1.333 m2t , tedy pretvoreneho do BD struktury ts muxerem, navodem odsud: http://forum.videohelp.com/topic346069.html , kde vpodstate pry procesoru prehravace je jedno jestli tam je v tom kontejneru m2ts mpeg2 nebo mpeg4 AVC, i kdyz specifikace zadaji ten druhy nebo VC1, a s tim image bych se ozval pozdeji.
goast (36)|31.1.2009 02:35
[QUOTE=jarda50;213745]ai tak si to rozeberem za prvé k čemu je BR k přehrávání filmů ve vysokém rozlišení. Přehraje originály? ano přehraje. Jsou kvalitativně vlepší než DVD ano. To že dokáže přehrát zpětně DVD je bonus. Nyní přehraje moje DVD originály ano. Přehraje neoriginály-záznamy pořadů na DVD ano. Přehraje mnou vyrobená DVD z kamery DV? ano. Přehraje video v mpeg4 AVCHD z HD kamery? anoJinak Tebo výše uvedené videa přehraje podívej se do technických specifikací. A že to to nepřehraje XVID DIVX a.mkv a podobné paskvily, které kvalitu originálního BR disku nedosáhnou mně nezajímá. Navíc je tu bonus upscalingu, který stejně ukáže jak leckteré DVD je humus. Tak o co jde? Jo a přehraje reg 12 nebo B nebo reg free ? Ano, Přehraje moje DVD které vzhikly takl, že jsem překonvertoval záznam z VHS -C NTSC kamery do DVD PAL? Ano. Tak to porovnej s DVD a pak tu něco povídej. Dokážu z toho vydolovat zvuk 7.1 jo a jak prd. Tak co chceš víc? JINAK ZNOVU OPAKUJI BR JE PRO PŘEHRÁVÁNÍ FILMU V BR a to plní beze zbytku.[/QUOTE]

jardo naprostý souhlas,-zbytek jsou jenom rejpalové kteří BR nemaj
ai (2993)|31.1.2009 04:34
[QUOTE=goast;214039]jardo naprostý souhlas,-zbytek jsou jenom rejpalové kteří BR nemaj[/QUOTE]

Jeden cumi na filmy, a druhy kamerou toci a pak tedy nezbytne bude muset vyrabet Blu-Ray a to tak, coz se cumilum (potencialnim zakaznikum) prave tezko vysvetluje, aby to bylo 100% kompatibilni, nejen na JEHO prehravaci. Takze nam tu dej prostor , OK.:-).
Pytkin (7947)|31.1.2009 13:20
Nikto mi tu neodpovedal na otazku :

Kedy ocakavate , ze sa budu BR disky predava v stanku za padika ?
goast (36)|31.1.2009 17:43
[QUOTE=ai;214040]Jeden cumi na filmy, a druhy kamerou toci a pak tedy nezbytne bude muset vyrabet Blu-Ray a to tak, coz se cumilum (potencialnim zakaznikum) prave tezko vysvetluje, aby to bylo 100% kompatibilni, nejen na JEHO prehravaci. Takze nam tu dej prostor , OK.:-).[/QUOTE]

jarda50 ti to snad vysvětlil...a prostoru máš dost,