Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Rekordér s analogovým a DVB-T tuner s možností přehrávání videa na PC

Pavel_tempx2 (829)|21.1.2009 01:33
Předem se omlouvám za případný opakovaný dotaz, ale žádnou jednodušší odpověď jsem nenašel :).
Existuje nějaký HDD rekordér, který má analogový tuner (z důvodu příjmu kabelovky) a DVB-T tuner, s možností přehrát (nebo překopírovat) zaznamenané pořady na PC?
jogurt (32)|21.1.2009 16:36
Každý DVD rekordér s HDD - záznam z HDD vypálit na DVD a šup s ním do PC.....
Pavel_tempx2 (829)|22.1.2009 08:39
trošku zdlouhavé, taky jsem nad tím takhle přemýšlel, pálit na RW, ale pokud by film byl v nejvyšší kvalitě, tak určitě nezabere 1DVD
jogurt (32)|22.1.2009 15:17
Při nahrávce v nejvyšší kvalitě? Co te je? Já nahrávám na standard, nahrávat z tv tuneru v nejvyšší kvalitě nemá smysl. Pak se vejde na 1 DVD 120minut nahrávky. Pokud je film větší, pak nastavit flexibilní nahrávání, nebo standard a nahrávku rozdělit v rekordéru na dvě DVD.
Pavel_tempx2 (829)|23.1.2009 09:55
a pak jí nahrát do PC, spojit, vystříhat reklamy a převést do Divx a půl dne s jedním filmem je pryč ;)
Nejvyšší kvalitu jsem např. XP (bývá u různých značek označováno i jinak) - 8Mbitps 720x576.
SP (6Mbitps 720x576) by mělo bohatě na nahrávání z analogu stačit. Jinak LP už trošku většinou degraduje rozlišení (záleží na typu a značce přístroje) při 4Mbitps na 544x576.
Jde o to, že u PC trávím nejvíc času a bylo by pro mě lepší pustit nahraný film třeba při prohlížení stránek, než se otáčet a dívat na TV. Mám u PC i tuner, ale nechci platit navíc několik tisíc ročně za elektřinu, kvůli tomu, že jsem si chtěl nahrát nějaký film a musel tak nechat puštěný počítač.
Ptal jsem se na něco podobného jako je Sigmatek PVR820.
jarda50 (1424)|24.1.2009 13:36
jogurt nevím jak to řešíš, ale já pokud si nastavím nahrávání ve zvýšené nejvyšší kvalitě HQ+ a chci to pak dostat na DVD tak mi to automaticky nabídne podle velikosti DVD ( Dl nebo klasika) kompresi jak to nahraje aby byl vždy na jednom DVD. Vždy se zobrazí velikost nahraného a velikost co bude na DVD a nabídne několik možností. Vzít větší DLko nebo volit stupeň komprese přepočítaný na velikost disku. A nebo to provede automaticky. Tak že tohle mne netrápí.
jogurt (32)|26.1.2009 16:45
Jasně, tomu se říká flexibilní nahrávání. Ale co uděláš, když si stanovíš kvalitu záznamu (třeba nejvyšší) a pak se ti to nevejde na DVD ?
jarda50 (1424)|26.1.2009 19:45
zatím se mji za dva roky nestalo aby v nej kvalitě nevešla aspoň na DVD DL. Když tak nahrávám jen jeden film.