Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

winfast TV2000 xp expert + Vista 64 bit

pajka1 (5)|20.1.2009 18:23
Dobrý den, asi tři roky jsem používal tuto kartu na starém počítači s win XP. Fungovala pekne. Nyní jsem si koupil novou základní desku Biostar TA790 GX s int. grafikou ATI 3300. Stáhnul jsem ovladače + program PVR2 ze strátek výrobce pro 64 bit visty. Kartu v pohodě nainstaluju ale pokud spustím PVR2 a dám třeba vyhledávat stanice nebo změním normu vysíláni tak celý systém zatuhne. A pomůže jen restart. Trošku me mate, ze ve správci zařízení je pouze je jedno zařizení winfast. Když jsem kartu instaloval na předchozím počítači byli tam vzdycky tři různé zařízení winfast. Děkuji za radu
Doom (2331)|21.1.2009 08:49
nemáš ve správci zařízení něco s otazníkem
nevím jak na 64 bit, ale na 32 bit vistě i seven mám všechna tři - tuner, capture a crossbar

podle mě to máš špatně nainstalované
pajka1 (5)|21.1.2009 14:42
pravě že ve správci zařízení nic s otazníkem neni. Když jsem do počitače tv kartu dal tam se tam objevilo pravě jen jedno zařízení. Je označeno: Winfast TV2000 XP expert. Nic víc u toho neni. Stáhnul jsem ovladače od Leadteku snad ty nejnovější pro 64bit win Vista. TAk to vypadá že základní deska tu kartu správně nerozpozná.
Doom (2331)|21.1.2009 14:58
zkus starší ovladače
pajka1 (5)|21.1.2009 18:19
zkusil jsem i starši verzi ovladače. Je to 5.0.18.6415 starši jsem nenašel ale kouše se to pořád. Ještě jsem zjistil zajímavou věc že při tom když se počítač zasekne vypne se zvuk. Zobrazí se dole v pravo ikona vypnutýho zvuku. Mohlo by to s tím mít souvislost? Používám integrovanou zvukovku Realtek. Propojeno je to přes vstup CD-in.
Doom (2331)|22.1.2009 07:49
s realtekem kdosi, tuším Pitomec, taky řešil podobný problémy (ale měl novější TV kartu, tuším DTV2000). zkus mu napsat SZ a zeptat se, jak to vyřešil.
WDequation (3)|22.1.2009 22:09
Zdravím, samozřejmě nemám konkrétní zkušenost s s Vaší deskou a ani přesně nevím o jaký tip desky jde. Ale začal bych zde http://www.biostar.com.tw/app/en-us/support/download.php . a stahnul nejnovější ovladače přímo od Biostaru (desek Biostar TA790 GX je tam kupodivu více). Ale je možné, že už ste je instaloval. (?, Nejspíš byly na CD přibalenému k desce.)

Pokud byly správné ovladače od výrobce nainstalovány (podle velikosti to vypadá na kompletní balík ovladačů od čipsetu přes zvukovku až po grafiku) a přesto TV karta nefunguje, tak Vás bohužel čeká trochu víc práce, ale rozjet se to musí (tím jsem si celkem jistý, protože všichni výrobci hardawaru který používáte dodávají potřebné ovladače.). Je prostě nutné vědět, co jste dělal s ovladači po hardwarové instalaci desky.