Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Zamrzání a problém se zvukem u Premiere Elements 7

Marquel (1)|19.1.2009 08:26
Zdravím,
pokouším se střihat své první delší dílko (víc jak 20 minut) v Premiere Elements 7, ale nejradší bych s tím praštil. Aplikace se v prvník několika minutách chová normálně, jen je to trochu pomalé. Zdroj je v AVCHD, projekt FullHD 5.1 zvuk. Ale po několika minutách začne při přehrávání nahodile vypadávat zvuk, třeba na 2 sekundy. Pokud přehraju ještě jednou, zvuk vypadne zas jinde, někdy je to k zbláznění.
Dalším problémem je totální zamrznutí (aplikace je not responding) většinou při editaci titulků.
Zkoušel jsem už kde co. HW je snad v pořádku Intel Core 2 duo 2,2GHz, 4GB paměti, 750GB disk, GeForce 8600GT, SB Audigy, WinXP PRO mám úplně nově přeinstalované a bez různého balastu. Ale nic.
Ve výsledném vyrendrovaném videu je vše v pořádku.

Nemá s tímto někdo zkušenost?

BTW: Je normální, že při přehrávání/editaci se zasekává i obraz? Jakoby HW nestíhal? Nikdy jsem neviděl jiné fungující PE7 než svoje :-)
Pave1 (4279)|19.1.2009 23:03
No, Adobe je známý žrout HW, o AVCHD ani nemluvě.

Jejich kombinace je asi dost smrtící (na C2D). Už tu jednou byla citace z Adobe fóra, že fakt, že nějaký program podporuje práci s AVCHD ještě neznamená, že ta práce bude plynulá (bohužel).

Pokud jde o pár střihů, dá se to asi zkousnout, pro náročnější práci je ale nutné posílit HW (nejlíp podle doporučení výrobce), případně pokud člověk nechce tohle podstupovat, tak je tu možnost AVCHD přepočíst do něčeho rozumnějšího. Zkus třeba i jiné programy, trial Edius Neo např., AVCHD podporuje také (včetně snadného přepočtu do Canopus HQ kodeku, cca 15 - 20GB/hod podle nastavení).

Je možné, že pro AVCHD nebude adobe premiere (ani elements) to pravé ořechové (existuje řešení jménem HD cineform - přepočet podporovaný AP., to ale papá ještě víc místa, než zmíněný canopus HQ kodek).
Modena (1706)|22.1.2009 19:13
Soft se jmenuje cineform neo scene
http://www.cineform.com/products/NeoScene.htm