Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

capturing ve vistách

letax (1)|18.1.2009 17:14
Zdravim,
mam problém s kamerou Canon XM2. Koupil jsem si pro střih nový notebook (Sony Vaio FW21) na kterém je nainstalován operační systém win vista (32 bit). Během prvního propojení notebooku s kamerou přes firewire se začali instalovat ovladače a napsalo mi to že ovladače nebyli nainstalovány správě. Kameru jsem odpojil a znovu zapojil, tentokrát se ovladače jakoby nainstalovali správně, ale zařízení nikde nevidím a ani z něj nejde v žádnem software zachytávat video. Pokud kameru opět odpojím a zapojím, opět chce vyhledat ovladače, nainstaluje je a nic se neděje. Žádné ovladače pro vistu jsem na internetu nenašel. Dodávané cd s ovladači se mi vůbec nenačte, stejně tak pokud kameru připojím přes USB vůbec na sebe nereagují. Notebook je úplně nový, s žádným jiným zařízením problémy nemám takže by nemělo jít o nějaký vir nebo něco podobného. Na starším notebooku s XP vše funguje korektně (a z kamery můžu nahrávat video i do hdd/dvd stolního rekordéru s firewire portem). V čem je problém? Nesetkal se někdo s něčím podobným případně nemá nápad jak to řešit. Tuším že zrada bude někde v těch vistách. Předem děkuji za každou radu.
Pave1 (4279)|20.1.2009 19:35
Zachytávání je věcí sw, stejně jako podpora určitého operačního systému.

Takže záleží v čem to video zachytáváš (sw), a jestli jeho výrobce podporuje tvou verzi WIN VISTA. Pokud ano a vše máš nainstalované podle doporučení výrobce sw, tak pak se obrať na prodejce noťasu s reklamací (může být problém ve FW portu).