Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

ztáta kvality v dvb-t

fablok (9)|16.1.2009 23:11
Bydlím v domě kde v sta vedeme analogovy i digitalní signál, kvalita koaxu vedeneho v sta asi nebude nic moc jelikož je rozvod 20 roku starý. Můj problém je že mám v zásuvce dány dva antenní rozbočovače ke kterým jsou připojene tři přijímače dvě tv, jedna analog crt a jedna lcd s dvb tunerem, třetí zařízení je HTPC stavá se mi že pokud pustím htpc a třeba nahrávání tak se mi začne sekat obraz na dvb-t a strácí se mi sílá signálu. Nevím jestli to je koaxem který není nic moc a nebo to dělaji ty rozbočovače. V Datartu mi řekli že pro kvalitnější příjem si mám koupit lepší koaxialy s pozlacenými piny jeden 600 kč. Pokud budu vědět že to pomůže tak si je koupím, ale nevím jestli spíš není problém v těch rozbočovačích. Nedá se sehnat nějaky rozbočovač i se zesilovačem ptam se jako laik možna to je blbost, ale myslim si spiš že se ten signal z rozbočení strácí. Děkuji za radu i odkaz na forum kde již tento problém vyřešili
StD (8612)|16.1.2009 23:33
To snad zjistíš i bez ptaní se tím, že zapojíš to HTPC přímo bez rozbočovače, ne?! Pokud to bude stále stejné, není chyba u tebe. Pokud to bude lepčí, otevří okno a vyhoď ty rozbočovače dlouhým obloukem ven... :-E
fablok (9)|16.1.2009 23:47
tim pádem koaxem to byt nemůže ?
StD (8612)|16.1.2009 23:53
Neptej se a nejdřív zkoušej. Myslíš, že tady někdo vidí zrovna do tvého koaxu? Ty nám můžeš maximálně reprodukovat co to dělá tak nebo onak (stavy). Jak jinak bys chtěl analyzovat problem na dálku a slovně vyjádřený?
fablok (9)|17.1.2009 13:27
zapojil jsem htpc bez rozbočovače a signal se neztrácí. Nemuze to byt tim že ta tv karta vysila spátky nejaky signal a ten ruši to vysilani ? mam AVER tv hybrit pci
Lark (365)|17.1.2009 14:26
Pozlacenej kabel nic nevyřeší. Ztráty vznikaj na těch rozbočovačích zhruba 4dB na každém. Kup aktivní rozbočovač.