Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Help!!! Encodery prestaly fungovat

biz (15)|15.12.2004 21:28
Porad to fungovalo na dvou rozdilnych PC. Zaznam z dig.kamery jsem zpracovaval Ulead MediaStudioPro 7. Vytvarel jsem jeden AVI soubor.Ten jsem zpracovaval v CCE nebo TMPGEnc 2-pruchodove.Nevim proc, dnes oba encodery po prvnim pruchodu havaruji. I pri konstantnim bitovem toku encodery pri 99%, nekolik framu pred ukoncenim videa havaruji.TMPGEnc pri loadovani videa nekdy vypsal, ze video nemuze otevrit nebo, ze neni podporovan. Pritom zdrojovy AVI soubor je prehratelny ve vsech prehravacich. Kdo poradi prosim?
Whitejoker (616)|16.12.2004 15:29
Zřejmě jsi si přeinstaloval nějaký kodek, který oni potřebují pro načtení videosouborů - vypadá to na nějaký codecpack, kterým jsi něco přebil. Nebo virus :-D (už jsi dostal pohlednici?).
Že to jde v přehrávačích - může - některé přehrávače mají nějaké svoje DS filtry, takže přehrávač to zkousne a enkodér se kousne.
Nebo máš nějakou chybu v tom videosouboru - mohlo k ní dojít při stahování do kamery (chyba na pásce a pod).
Zkus nainstalovat (znovu) DV kodek - může být i demo od Mainconceptu
Wj
biz (15)|17.12.2004 08:55
Pohlednice zasadne neoteviram.Na jednom PC by mel byt aktualizovany antivir.Nejprve jsem si myslel, ze je to fragmetovanymi soubory,tak jsem defragmentoval vsechny disky.Nic.Pak jsem podezrival stmivaci prechod v zaveru. Kdyz jsem si vybral cca 2 minutovy zaver a enkodoval, tak to fungovalo. Kdyz jsem vybral delsi zaber, tak to havarovalo.Zkusim si pohrat s kodeky, protoze kdysi jsem nejaky codepack instaloval.
Pitomec (10211)|17.12.2004 17:57
[quote=biz]Porad to fungovalo na dvou rozdilnych PC. Zaznam z dig.kamery jsem zpracovaval Ulead MediaStudioPro 7. Vytvarel jsem jeden AVI soubor.Ten jsem zpracovaval v CCE nebo TMPGEnc 2-pruchodove.Nevim proc, dnes oba encodery po prvnim pruchodu havaruji. I pri konstantnim bitovem toku encodery pri 99%, nekolik framu pred ukoncenim videa havaruji.TMPGEnc pri loadovani videa nekdy vypsal, ze video nemuze otevrit nebo, ze neni podporovan. Pritom zdrojovy AVI soubor je prehratelny ve vsech prehravacich. Kdo poradi prosim?[/quote]
Na 99,99% používáš jako výstup z UMS7 DV-typ1. Pokud použiješ DV-typ2, tak s tím žádný encodér mít problémy nebude.