Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 26

Téma: VD: Jak vnímáte proces digitalizace v ČR a SR?

Je tu občas Avatar uživatele husky14
    Registrace
    Jun 2007

Je před námi konec týdne, proto Vás tímto zveme na naši víkendovou diskuzi s tématem:

Víkendová diskuze: Jak vnímáte proces digitalizace v ČR a SR?

V současnosti probíhá na území ČR a SR zavádění digitálního pozemního vysílání. Co si myslíte o rychlosti a způsobu tohoto zavádění? Jaký máte názor na použití formátu mpeg2 v ČR? Je tento formát v dnešní době dostatečný, nebo je to spíše krok zpátky? Jak vidíte budoucnost digitálního vysílání a co od něj můžeme očekávat? Ať už jsou Vaše názory jakékoli - vyjádřete se, zapojte se s ostatními do diskuze!

Do diskuze se mohou zapojit i neregistrovaní uživatelé. Pro napsání příspěvku stačí stisknout tlačítko "Odpověď", které se nachází u levého okraje této stránky (nad a pod výpisem jednotlivých příspěvků).
    Odpovídat lze po přihlášení

StD StD je offline
    Je tu pořád Avatar uživatele StD
    Registrace
    Mar 2004

NIJAK, nejsem jím postižen. FTA DVB-S plus Bouquet ARD nebo alternativně DVB-C plus VOD v Londýně to jistí.
    Naposledy upraveno uživatelem StD: 16-01-2009 v 11:54

Moderátor Avatar uživatele Ivo Mašek
    Registrace
    Apr 2004

Mám digitální kabelovku, takže DVB-T se mě nijak moc nedotýká.
    Jaký máte názor na použití formátu mpeg2 v ČR? Je tento formát v dnešní době dostatečný, nebo je to spíše krok zpátky?
    Je to spíše stagnace. Protože MPEG_4 se nevyhnem. Ve Francii a Anglii už některé stanice v tom vysílají pár let., poláci na to snad přechází také, slováci o tom také ví své.
    pro lidi, co si teď kupují STB, to bude v budoucnu problém navíc.

StD StD je offline
    Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od husky14 Zobrazit příspěvek
    ...Jaký máte názor na použití formátu mpeg2 v ČR? Je tento formát v dnešní době dostatečný, nebo je to spíše krok zpátky?
    Mpeg2 je jako formát naprosto postačující pro normální zobrazovadla, ovšem rozhodující je, co do něho (jakou nekvalitu) provideři cpou a jak. Podle mého názoru je to v Českých zemích na a Ivo, když dáš českým ručíčkám Mpeg4, tak to doprasí ještě víc a bude to k na "en-tou"

Nováček Avatar uživatele Steelista
    Registrace
    May 2006

Mně je to vcelku šuma fuk, protože televizní vysílání nesleduji a ani mě nezajímá. Až bude fungovat to, že zapnu telku a budu se dívat na vysílání v HD, tak to zvážím, ale dokud se budou držet vykopávky MPEG-2, nic takového nehrozí.

Je tu pravidelně Avatar uživatele BOBA
    Registrace
    May 2004

Digitalizace má zpoždění vinou politiků a Tv Nova. Ta neudělá nic navíc než musí.
    Byl bych pro, kdyby bylo zákonem dáno, kolik může být minimální datový tok. To by ovšem nesměli rozhodovat politici, ale odborníci. Politici by měli jen zvednout ruku a do ničeho nekecat.
    Podmiňovat sledování Tv až bude HD stejně neovlivní obsah. Mám možnost si stáhnout nějaký materiál, ale proč? Abych viděl nesmysl v kvalitě a pak to smazal? Smysl mají pro mě koncerty a přírodopisné dokumenty.

Neregistrovaný
    Guest

Tím, že není zaručená kompatabilita mezi formáty (možnost sledovat přijímačem MPEG2
    formát MPEG4 v kvalitě MPEG2) je tento proces určitě špatný. Jsem zvědavý, jak bude někdo vysvětlovat lidem, že mají svoje zánovní SET TOP BOXY vyměnit za jiné, aby mohli dál sledovat televizi. Tohle téměř znemožňuje zavádět v blízké době kvalitnější formát, přitom nově nabízené TV přijímače jsou už dnes většinou FULL HD.

Nováček
    Registrace
    Nov 2008

Ani nejsou schopni korektně synchronizovat obraz-zvuk.. Zvuk je na Siti 1 opozdeny.. Podivejte se na to poradne a uvidite kdy a jak jim klape tlama

Nováček
    Registrace
    Jun 2008

Citace Původně odesláno od kafkar Zobrazit příspěvek
    Ani nejsou schopni korektně synchronizovat obraz-zvuk.. Zvuk je na Siti 1 opozdeny.. Podivejte se na to poradne a uvidite kdy a jak jim klape tlama
    Ano, souhlasim, je to desne.
    Jsem divak a mnohalety MPEG2-nahravac z Brna, s vybornymi prijmovymi podminkami jak analogu, tak digitalu.
    U DVB-T (v Brne) se konecne zlepsila kvalita zvuku na prijatelnych 256 kbps, jako je to u analogu - ale opravdu nevim, jak to vypada jinde.
    Obraz je u DVB-T take uz obcas k ziskani v 6000 kbps, ALE ALE ALE!!!
    Zrovna predevcirem jsem si po cca 2 mesicich opet provedl testovaci nahravku stejneho poradu pomoci 2 tuneru.
    Analogovy tuner mam ATI All-in-wonder 9700, digitalni je Pinnacle PCTV 73E.
    Nahraval jsem z CT-2 porad 10 stoleti architektury.
    Vysledek byl tento:
    - analogovy MPEG2 = video 4500 kbps, zvuk 48 kHz/224 kbps,
    - digitalni MPEG2 = video 6000 kbps, zvuk 48 kHz/256 kbps.
    Nicmene pri prehravani a krokovem porovnavani obou zaznamu je videt naprosto desiva komprese u digitalu, kde jsou videt odpudive kompresni artefakty u hran a predelu mezi plochami, podobne jako u JPEGu.
    Pritom MPEG2 zaznam z digitalu ma, podle informace z G-Spotu, bitratove lepsi kvalitu nez analog, ale oci osalit holt nelze.
    Takze zatim vychazi analog (podotykam zde v Brne) mnohem lepsi - alespon pro me potreby archivacniho nahravani do MPEG2.

Neregistrovaný
    Guest

Když vidím a slyším zájem lidí o vysílání v HD,pak v normální společnosti není co řešit.Bohužel jsme tam kde jsme a není to jen vina politiků. Je to i vina televizních společností které popravdě nic netlačí k tomu co od nich veřejnost očekává. Myslím že na vině jsou mimojiné i
    reklamní společnosti,jejichž příspěvky uprostřed filmu skousáváme. V podstatě je to jako ve fotbalovém utkání : 90 minut plus reklamu jste od nás viděli a že se na to nedá koukat ( hráči si to odchodí ),to je jiná věc.Dokud jim nepůjde o groš,jinak to nebude.
    Tak jsem zas plivl do mixéru a jedeme dál.
    Snad se rozhoupala NOVA a od 4.2.09 uvidíme NOVA SPORT v HD.

Neregistrovaný
    Guest

Neviete kde najdem mapy pokritia DVB-T vysielanim Slovenska, Rakuska a Madarska?

Je tu pořád
    Registrace
    Jan 2008

Neviem ako prebieha proces digitalizacie .. ale DVB-T na slovensku je absolutne nepozeratelne .. Cista katastrofa .. Vzdy si poviem , ze analogovy signal zo skylinku je na hovno .. prepnem na DVB-T reku to je digitalne vnutri v telke , to bude super .. A STRACH ! neda sa na to pozerat .. same strvorce .. cistra tragedia .. Okamzite prepinam naspat a zistujem aky je ten skylink super (aj ked ide do telky analogovo, co ho vyrazne degraduje) ..

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Zkušenosti od Ostravy.
    Osobně si myslím, že zavádění MPEG2 v ČR je zcela podle chování našich politiků. Zavádíme něco, co už jinde nechtějí, ale u nás v Kocourkově to koupíme. Když už vymysleli, v čele s Novou, to šílené zdržení, tak se měla zavádět 4. Nemám až tak velké zkušenosti a ani nejsem nějaký velký nadšenec, ale soudím spíše realisticky. Pro porovnání MPEG2 - nejnáročnější se mi jeví fotbal a hlavně trávník. Na 42 plazmě je sledovatelný od 4m. Na 72cm CRT 100Hz od 1,5m.
    Rozhodoval jsem se, zda koupit novou TV, ale po prohledání internetu ještě vydržím a snad se objeví modely s MPEG4. Poláci i Slováci asi najedou na 4. Zatím mi plně stačí DVB-T. Satelit zatím nechci - nemám na něj čás....
    Radek

StD StD je offline
    Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od OK2VUV Zobrazit příspěvek
    Zkušenosti od Ostravy.
    Osobně si myslím, že zavádění MPEG2 v ČR je zcela podle chování našich politiků. Zavádíme něco, co už jinde nechtějí, ale u nás v Kocourkově to koupíme. Když už vymysleli, v čele s Novou, to šílené zdržení, tak se měla zavádět 4. Nemám až tak velké zkušenosti a ani nejsem nějaký velký nadšenec, ale soudím spíše realisticky. Pro porovnání MPEG2 - nejnáročnější se mi jeví fotbal a hlavně trávník. Na 42 plazmě je sledovatelný od 4m. Na 72cm CRT 100Hz od 1,5m.
    Rozhodoval jsem se, zda koupit novou TV, ale po prohledání internetu ještě vydržím a snad se objeví modely s MPEG4. Poláci i Slováci asi najedou na 4. Zatím mi plně stačí DVB-T. Satelit zatím nechci - nemám na něj čás....
    Radek
    Naprosto s tebou souhlasím, jen v tom zásadním nemáš pravdu - ten Mpeg2 do toho netahej. Kdyby byl obsah takový, jak ho kdysi vymysleli, tj. optimální datový tok VBR 5 až 7 tisíc, a ne přinejlepším třetinový, tak by to vypadalo jinak. Mpeg4 není "všelék", když ti do toho stejní provideři za tučný peníz opět nacpou stejné sr*čky na minimech datového toku. Tohle je diskuse především o lidech a penězích... Kde jsou ty časy, kdy byly veřejné sdělovací prostředky za Hitlera obecnou službou...

P.S. A ještě je třeba pro případ "míry kostičkování" zahrnout pojem Quantisace! Tam jsou totiž schované ty nepřímé úměry té tvé trávy. Kdo někdy Mpeg2 vyráběl, ten mi rozumí.
    Naposledy upraveno uživatelem StD: 18-01-2009 v 09:21

Nováček Avatar uživatele Steelista
    Registrace
    May 2006

Taková lamácká otázka: Vysílání v MPEG-4 je založené na ASP, nebo AVC? Kdyby to bylo AVC, tak by datový tok oproti MPEG-2 mohl být klidně i poloviční a IMHO rozdíl by v tom poznat nebyl.

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Jak vnímáte OLED TV?
    Od husky14 v sekci Ankety v magazínu
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 14-04-2010, 19:14
  2. Digitalizace záznamu na Hi8
    Od wendy271 v sekci Videokamery
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 05-10-2007, 22:04
  3. Digitalizace...