Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Philips 42pfl9632d - problém s pískáním

Džanek (95)|15.1.2009 17:53
Zdravím, po dlouhém trápení s velmi nepříjemným pískavým zvukem, který tato TV vydává jsem se rozhodl TV reklamovat v autorizovaném servisu Philips v Praze 4. Po předešlém telefonním rozhovoru se servisním technikem, mi bylo řečeno, že opravdu první série tohoto TV měly problémy s pískavým zvukem ve standby módu - ale s mým problémem se ještě nesetkal. Po seznámení s mým problémem to viděl na výměnu celého panelu.

8.1.2009 jsem TV přivezl do Prahy - cca 350km.

13.1.2009 jsem volal do servisu, jak to s TV vypadá a bylo mi řečeno, že ještě nijak a stále čeká na technika.

Dnes - tj. 15.1.2009 mi byla TV doručena a na štítku bylo napsáno datum expedice 13.1.2009.??

Po rozbalení TV jsem našel opravenku - kde bylo napsáno cituji :
,,Z přístroje jsou slyšitelné zvuky,které jsou produktem technologického řešení tohoto TV. Není to vada. Nelze je zcela odstranit. Nad rámec běžného standartu provedeno dodatečné zatlumení a penetrace cívek a transformátorů.,,

Po zapnutí TV cca po 5 minutách, opět ten stejný nepříjemný zvuk !

V mém okolí jsou ještě dvě tyto TV, které jsou absolutně tiché. Takže se ptám - je normální aby tv za cca 60tis. vydávala nepříjemně pískající zvuk s tím, že je to pro tuto technologii normální jev? Proč tedy tento zvuk nevydávají stejné TV, které jsem mohl slyšet? Nebo LCD obecně?
V tom případě by to měl výrobce uvádět v charakteristice k TV, aby na to připravil spotřebitele. Jinak to beru jako klamání spotřebitele.
Hmm (1739)|16.1.2009 17:33
Řešení je "jednoduché". Pokud v Tvém okolí vlastní ty TV kamarádi, resp. lidé, co by po dohodě k TV pustili znalce, zaplatil bych posudek takového soudního znalce, odstoupil od smlouvy pro vadu neodstranitelnou. vyzval prodejce k vrácení kupní ceny a pak ho případně následně zažaloval o vrácení peněz. Šedesátka je dost na to, aby byl výrobek perfektní a bez vad. Pokud řekne znalec, že jde o výrobní vady (a ne typickou vlastnost produktu, resp. technologie /když ji jiné LCD TV stejného typu nemají/). je soudní výhra na 95% jistá. Každý ale nemá nervy a dodatečné peníze (které se mu po vyhraném soudním sporu vrátí) nazbyt a čas a sílu soudně bojovat. Na to ovšem prodejci hřeší a pakují se..... Pak se nedivme, že se jim nechce při reklamacích vycházet zákazníkovi vstříc.
garb7 (1189)|17.1.2009 20:07
To je ubohost, že nemaj nebo nechtěj vyměnit desku spínaného zdroje nebo měniče pro zářivky
bejt to telka za 6tisíc nouname, ale tohle není dobrá reklama.
Džanek (95)|18.1.2009 17:51
Jsem z celého přístupu firmy Philips a jejich servisním střediskem opravdu VELMI zklamán !
Po opětovném telefonátu do servisu Philips jsem se nestačil divit, jak se můžou lidem vymlouvat a hlavně jak můžou dělat z lidí blbce.
Když jsem mluvil přímo s technikem, který měl na mé LCD pracovat, tak mi tvrdil, že ty pískavé zvuky, které LCD vydává jsou normální. Když jsem mu řekl, že mám vedle sebe umístěné stejné LCD a ta druhá je naprosto tichá, tak mi odvetil, jestli mám vedle sebe opravdu stejné LCD ???? Pak mi řekl, ať tu LCD znova přivezu a podívá se na to.
Teď nevím, jaký to mělo smysl ji tam vézt poprvé - Celý den jsem promrhal jízdou do Prahy a zpět (celkem 700km), aby mi pak řekli, že se na to nepodívali, tak ať si cestu do Prahy zopakuji?
-jinak byl to ten samý, co mi ještě před návštěvou servisu tvrdil, že se bude muset vyměnit panel -

Na to už jsem neměl nervy a volal jsem přímo do Philipsu - tam mi pro změnu řekli, že každý má jiné ucho a každý vnímá zvuk jinak - co je to proboha za blábol?
Když jsem mu řekl, jestli si s takovým přístupem chtějí udržet zákazníka, tak odpověď zněla ,,ať nemám obavy, mají jich hodně,,

Takže vidím, že zdravým rozumem to nejde a budu muset přistoupit na soudní cestu. Budou to starosti a další peníze navíc, ale jinak to asi nepůjde.
garb7 (1189)|18.1.2009 22:25
Jo kdybys měl pojištění právní ochrany, jako DAS tak by to šlo rychle k tvé spokojenosti
Já dostal 30000,- zato, že mi na auto 15let starý spadl uschlý strom a podnik, vlastnik pozemku se mimosoudně vyrovnal.