Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 53

Téma: Vhodná poč.sestava k úpravě amat. videa

Nováček
    Registrace
    Jan 2009

Dobrý den,

prosím o pomoc při výběru počítače který bych chtěla především používat na práci s úpravami amatérského filmu. Jsem omezena finančně asi 25 000Kč. Jako program budu využívat Pinnacle Studio 12. Měl by byt hlavně tichý a přitom přiměřeně rychlý. Vím, že to asi nebude snadné,ale přesto děkuji vám všem za odpověď

S pozdravem Milena, amatérský kameraman a režisér
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pořád
    Registrace
    Jan 2008

za 25 sa to da postavit bez problemov .. stavam take komputre do domacich hudobnych studii a 25 je tak akurat aby to stalo za to ..

Banned
    Registrace
    Feb 2007

Hej, len ona ma ceske korunky, takze viac :P,ale uz su eura, tam uz nie je nejaky rozdiel (10%)

Nováček
    Registrace
    Jan 2009

Citace Původně odesláno od Pytkin Zobrazit příspěvek
    za 25 sa to da postavit bez problemov .. stavam take komputre do domacich hudobnych studii a 25 je tak akurat aby to stalo za to ..
    Ahoj Pytkin,
    mohl by si prosím býti trochu konkrétní a zkusil mi poslat nějakou tu sestavu. S pozdravem Milena

Je tu občas
    Registrace
    Jul 2008

Z odpovědí vyplývá, že tvou uvažovaných 25 tis. mileno je dostatečných pro pořízení PC. Myslím, že ideální by bylo navštívit jakéhokoli seriozního prodejce PC v tvém okolí a s požadavkem na stavbu vhodného stroje na střih videa ho oslovit. On by měl velmi dobře vědět co je potřeba postavit, aby za tyhle peníze bylo vše tak jak má být a střih byl bez problémů.

Nováček
    Registrace
    Jan 2009

Ahoj Akim,
    děkuji.To jsem již udělala ale přesto více informací není na škodu. Předpokládám že lidičky na tomto fóru mají větší zkušenosti hlavně praktické a to je někdy mnohem cennější než jen vědět jaký model je momentálně nejlepší. Důležité je pro mě aby byl tichý a přiměřeně rychlý. Mám už dost hlasitých větráků. Kdyby existoval nějaký bezhlučný... paraáda
    Milena

Je tu pravidelně
    Registrace
    Feb 2008

1. Pokud budeš střihat s Pinnacle jenom v SD, tak ti výkonově vyhoví všechny současné počítače. Jediné v čem se snad budou reálně lišit je rychlost enkódování. Ty výkonější budou rychlejší. Je otázka, jestli to je tak důelžitý parametr, jestli 10 minutový filmeček budou počítat 20 minut nebo 40 minut. Nemluvě o tom, že je mnohem lepší seřídit to tak už od kamery, aby nepočítaly vůbec - smart render. Pokud možno. Než na to tlačit výkonem procesoru. Enkodéry nejsou moc dobré v žádném levném softu.
    2. Pokud chceš tiché ventilátory, tak je prostě kup. Na tom nic není. U těch tichých máš hodnotu hluku v dB.
    ventilátory jsou v PC většinou tři.
    se dvěma toho kromě výměny moc nenaděláš (tedy jednoduše) - na procesoru a na zdroji.
    ten třetí skříňový může být pomaloběžný, když na to je skříň nachystaná.
    3. Při poměrně malém vynaloženém úsilí bude skoro nejhlučnějším prvkem PC disk nebo CD mechanika. Na to nemusíš kupovat ani nový komp, stačí vyměnit ty stávající ventilátory.
    4. Možná jediný trik - řízení procesorové ventilátoru u novějších procesorů (ale ony to už snad mají všechny současné desky), aby nešustil, když je procesor studený, ale při střihu studený nebude stejně asi žádný procesor.
    5. Pinnacle není dobrá volba. Corel X2 ve stejné kategorii je lepší soft. (Ale není to zase tak důležité, ani ten rozdíl není tak veliký. Akorát že nepadá a leze z něj o kousek lepší mpeg2.).

Je tu pořád
    Registrace
    Jan 2008

milena ; urcite by som dal 4or jadrovy Intel CPU , 4G ram , 2 disky .. skrina s ventilatorom vpredu a vzadu , velke 120cm tiche ventilatory .. konkretne to nema zmysel pisat .. kazdy preferuje ine znacky .. najlepsie ked si najdes v okoli niekoho kto sa v tom vyzna a postavi ti to ..

Je tu pravidelně
    Registrace
    Feb 2008

Ventilátory 120cm bych rád viděl na vlastní oči.
    Bomba.
    Procesor a paměť této velikosti má nezbytný smysl výhradně po HD a nějaké vyšší operace, než je Pinnacle.
    Ne že by se nehodila vždycky, ale přínos oproti 2jádru a 1GB RAM bude pro domácí střih zn. dovolená u moře v nějaké SD/DVD malý, skoro vyhazování peněz. Na čemkoliv od P4 Intelu 2GHz to bude jakžtakž fungovat, tedy na čemkoliv, co se dneska vůbec dá koupit.
    Mj- velikost paměti příliš ničemu nepomůže, myslel jsem, že jo, a zvětšil jsem paměť z 2GB na 4GB (AMD X2 5000+, WXP). Výsledek je nepostřehnutelný (vegas a X2 většinou, plus womble, Avisynth atd atd).
    Myslím, že další úzké místo je kromě procesoru spíše disk. Ale tohle už jaksi nemám jak zkoušet, či spíše zkoušeníé je tak pracné, že tak moc mne to netrápí. Stejně jestli přepočítávám 25xfps (jako teďú nebo bych to dvakrtá zrychlil na 12x) je mi celkem fuk, stejně přepočty jsou celonoční práce, a jestli skončí ve 3 ráno, nebo v 7 je mi jedno. Stejně spím.
    Stálo by to za to, až u 2x fps, nebo 3x fps...

Banned
    Registrace
    Jan 2009

Je to cena s monitorom, ci bez?

Nováček
    Registrace
    Dec 2007

milena11: Amatérským videem se zabývám léta, takže něco málo zkušeností. Základem dobrého PC je vhodná a pevná (tedy nevibrující) skříň-např. řady Matrix, potom dobrý zdroj cca 400W-např. Fortron LowNoise FSP400-60GLN, základní deska (já jsem příznivec Intelu) tedy třeba Gigabyte P35-DS3P (či novější), jsou na ní osazeny již ty lepší kondenzátory i tlumivky, procesor bych zvolil asi dvoujádro, např. Core2Duo E8400 3.0 GHz (ne všechny SW pro amatérský střih totiž skutečně umí ty slavná čtyřjádra využívat), paměť RAM 2GB (v případě WinXP) a dobrou grafickou kartu, dnes je jich mnoho, tedy např. Sapphire HD 4670 512MB DDR4 (není zas tak drahá, jako je dobrá a tichá). A hlavně nejméně dva HDD, lépe tři. Na tom prvním mít jen vlastní systém (WinXP) plus střihový SW (a další vhodné blbosti), na druhém stříhat (tedy sem umísťovat ta videodata) a na třetí zálohovat již hotové video. No a samozřejmě velký LCD monitor, vhodný je 24" (aby ta Timeline byla dostatečně dlouhá a něco bylo vidět-tedy ten čas...). Při dnešních cenách se tohle klidně vejde do těch požadovaných 25k.

Nováček
    Registrace
    Apr 2007

2 starecek:

Teda po 2 mesiacoch otvarat stare vlakno... Urcite cakala len na to, co jej poradis...

Nováček
    Registrace
    Dec 2007

Frankie33: Obecná rada se může hodit každému, vidíš i ty jsi sem podíval

Je tu pravidelně
    Registrace
    Feb 2008

Smysl tří disků mi uniká.
    Rozumím operačnímu systému na jednom disku a datům na jiném. I když ani to už v současných SATA technologiích a několika GB RAM asi není zrovna to nejcitlivější.
    Ale nač tři?
    Leda další teplo...
    Myslím, že jeden rychlý pro OS s velým bufferem a jeden veliký pro data je až dost, pokud ti jde jenom o pořádkové rozdělení, tak toho bez přidání tepla dosáhneš rozdělením. Z venku to ani nepoznáš, jestli to je fyzický disk...

Je tu pořád
    Registrace
    Jan 2008

a dalsich dvoch mozes spravit raid .. i ked ja osobne davam prednost 4om diskom a RAID 10

Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. LCD: TV vhodná pro hry - LG 47LW650S
    Od PanPip v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 07-09-2014, 15:12
  2. Reakcí: 8
    Poslední příspěvek: 26-03-2012, 14:12
  3. Reakcí: 42
    Poslední příspěvek: 18-06-2010, 12:29
  4. Směrový mikrofon (na amat. filmy)