Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 2 z 4 PrvníPrvní 1234 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 16 až 30 z 53

Téma: Vhodná poč.sestava k úpravě amat. videa

Nováček
    Registrace
    Dec 2007

Antonín: Je vidět, že že jsi ještě nikdy nepoznal tu "krásu", když se zbortí, spadne disk! To pak skutečně hned, ihned, poznáš, že se stalo něco hrozného ! Tady nejde o žádné SATA či jiné vymyšleniny. Tohle může trošku, skutečně jedině zachránit další "fyzický" disk. Jestli je v RAIDu (Pytkin) či samostatně, to už je na další diskuzi, ale takovou hloupost, že "z venku to ani nepoznáš ..." tohle může říct jedině blázen či trouba. Máš vůbec něco na tom disku? Já ano a moc. Né toho, co si mnozí odněkud stahujete, na to kašlu skutečně zvysoka. Já mám na těch discích celý archiv. A nemám pouze tři, ale v současné době 10. A ten archiv má cenu mnoha disků, mnoha desítek, protože kdyby mě padnul, už nikdo jej nedá dohromady! Až zase milý Antoníne budeš chtít někde udělovat svoje rozumy, jdi trošku stranou, někam mezi dětičky na píseček. Tam nepoznáš, jestli už byl uhrabaný, či si si jej uhrabal sám. A při tom hrabání ti určitě bude teplo, mně o něj tedy nejde ...
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pořád Avatar uživatele artam
    Registrace
    Mar 2004

Len tak dalej, Antonine, aby si potom dopadol ako moj kolega, ktory mal podobne nazory a zrazu (mimochodom piatok 13.) mu umrel disk. Myslis, ze tym bol nadseny?
    Zaujimave, ze okamzite potom sa jeho pracovna disciplina rapidne zmenila a dolezite data kazdy den uklada na firemny server, ktory je samozrejme zalohovany a s diskami v raide.

Je tu pořád Avatar uživatele Pitomec
    Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od Antonín Zobrazit příspěvek
    Smysl tří disků mi uniká.
    Rozumím operačnímu systému na jednom disku a datům na jiném. I když ani to už v současných SATA technologiích a několika GB RAM asi není zrovna to nejcitlivější.
    Ale nač tři?
    Leda další teplo...
    Myslím, že jeden rychlý pro OS s velým bufferem a jeden veliký pro data je až dost, pokud ti jde jenom o pořádkové rozdělení, tak toho bez přidání tepla dosáhneš rozdělením. Z venku to ani nepoznáš, jestli to je fyzický disk...
    Tys těch audiovizuálních záznamů asi v životě moc nezpracovával, že? Protože kdyby ano, tak musíš vědět, že min. OS na jednom HDD, surová data z kamery na HDD druhém a výsledek na HDD třetím (když probíhá finální výpočet, tak se data kopírují z disku 2 na disk 3, přičemž rendering probíhá jenom u změněných částí - resp. kde se nic nemění, tam se právě jenom kopíruje, což v případě jednoho fyzického disku je otázka na dlouhé zimní večery). Já osobně mám v PC těch HDD 6 (+ 1 externí) a uživím je všechny

Je tu občas
    Registrace
    Jul 2008

Jojo. Stařeček a ostatní ví o čem mluví. Stařečku zdravím tě. (nápověda: zvuk HV30)
    Naposledy upraveno uživatelem Akim: 24-03-2009 v 13:04

Je tu pravidelně
    Registrace
    Feb 2008

Myslím, že jsem první disk držel v ruce, když většina z vás nebyla ještě na světě, ba ani na tom pískovišti.
    Byla to 5MB plotna o průměru skoro 50cm a psal se rok 1979. Kolik ti tedy bylo, stařečku? A jestli pak víš, jak se to jmenovalo, jestli ti bylo více, než 18 let?

1. O RAIDu jsem nepsal vůbec nic. Ale ani čárečku. Neumíte číst? Archivování a bezpečnost dat je docela zajímavá otázka. Moje zkušenost říká, že nejlepší řešení, je mít všechna důležitá data dvakrát. (Ale to nemluvím o serverech, ale o osobních datech.)
    2. Rychlost renderování se dvěma disky ala Pitomec se nezrychlí, rozhodně ne u HD.
    (P.S Pitomče, počítají se do zpracovaných audiovizuálních záznamů i 8mm filmy a jejich střih? Abych věděl, jestli jsem jich udělal hodně nebo málo).
    3. Mít v počítači šest fyzických disků (to má smysl v serverech s RAIDem) je rovnou poukázka k poruchovosti. Životnost disku je hodně závislá na provozní teplotě. Hodně disků, hodně příkonu, hodně tepla = vyšší pravděpodobnost poruchy.
    4. Používám výměnná HDD jako jedno archivační médium. 3,5 strkám do rámečku SATA.

U všech vás platí tisíce let stará pravda, že urážka je hlupákův nejlepší argument.

StD StD je offline
    Je tu pořád Avatar uživatele StD
    Registrace
    Mar 2004

...odpověď je Winchester a já ho držel v ruce o 2 roky dříve.

BTW: Já mám ve dvou strojích pracujících v tandemu disků 11 (směs PATA, SATA, SCSI) plus SCSI-diskové pole venku.
    Platí zásada: Nikdy nedávej všechna vejce do jednoho košíku...
    Naposledy upraveno uživatelem StD: 25-03-2009 v 10:54

Je tu pravidelně Avatar uživatele arkij
    Registrace
    Mar 2004

Pitomec má pravdu, je rychlejší mít zdrojová data na jednom HD a vyrenderovaný výsledek ukládat na jiný, v místech kde se data jen kopírují to jde výrazně rychleji. Mnohokrát jsem se o tom přesvědčil, když jsem nedal dobře cestu a pak se divil,
    proč to tak dlouho trvá. Já používám HD 4x - jeden systém a programy, druhý všechna ostatní data, třetí jen na zdroje videa a čtvrtý na výsledek. Jede to jako hodinky a když ukončím rozdělaný projekt a vyzálohuji jej na kazetu oba HD pro video zformátuju. Jo a ta ostatní data a projekty (bez videa, to mám zdroj pořád na kazetě) zálohuji po síti na server.

Je tu pořád
    Registrace
    Jan 2008

no .. zo 4och diskov mozes spravit raid 10 .. je to bezpecne a paradne rychle .. a potom mas len jeden disk a nemusis sa zaoberat tym z ktoreho disku na ktory to ma ist ..

Je tu pravidelně
    Registrace
    Feb 2008

Mírně mne udivuje, že zjistíte zvýšení rychlosti dvou HDD (ono bezpochyby nějaké existuje), ale data ukládáte na kazety v době, kdy 1GB na disku stojí v maloobchodě 2,40 Kč.
    Ale každý to může dělat, jak chce. Mně renderování HD trvá tak 25xfps, a dělám ho jednou jedinkrát na konci práce většinou jako noční šichtu (no dobře...někdy dvakrát, když chybu odhalím až pozdě), takže je mi celkem jedno, jak rychle zapisuje disk. Možná mohou existovat postupy, kdy je to jinak a kdy třeba rychlost kopírování hraje nějakou významnější roli. Nezdá se mi ovšem jako běžná věc a proto nevýhoda většího tepla v bedně, což je nepřítel č.1 pro veškerou spolehlivost, je převažující. Koneckonců ani elektřina není zadarmo, ale pokud se disku vevnitř vypínají při nečinnosti, je to asi už jenom otázka peněz za ten disk.
    Hele a kolik času vydá to formátování po každém projektu? A proč to?

2StD: nenapovídej! S tím rokem pletu já nebo ty, protože ten, co jsem držel v ruce, měl být první v Česku...pro výpočty ve výzkumu vojenských ocelí, nedrželi jsme nakonec tentýž? A nebo jsi tou dobou nebyl zavřený za stejným komunistickým plotem jako já?
    (Smažete mi i odsud příspěvky, které se nebudou hodit?)
    Naposledy upraveno uživatelem Antonín: 25-03-2009 v 13:06

StD StD je offline
    Je tu pořád Avatar uživatele StD
    Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od Antonín Zobrazit příspěvek
    ...2StD: nenapovídej! S tím rokem pletu já nebo ty, protože ten, co jsem držel v ruce, měl být první v Česku...pro výpočty ve výzkumu vojenských ocelí, nedrželi jsme nakonec tentýž? A nebo jsi tou dobou nebyl zavřený za stejným komunistickým plotem jako já?
    (Smažete mi i odsud příspěvky, které se nebudou hodit?)
    Já měl v rukách Burroughse/Honeywell , Sperry/UNIVAC i IBM. Jinak první tu byly 1966 - mám snímky z letecké přepravy těch sálových kraksen via neutrální Wien-Schwechat (přímo se tehdy nesmělo). A já se k nim dostal přes FMZO...

A ještě jeden OT: http://en.wikipedia.org/wiki/History...rd_disk_drives
    Naposledy upraveno uživatelem StD: 25-03-2009 v 13:36

Je tu pořád
    Registrace
    Jan 2008

antonin : ja zalohujem na harddisky .. inde sa to snad ani neda .. je to najlacnejsi a najrychlejsi sposob .. na jeden TB disk vojde 5 malych projektov , 2-3 normalne ..

Registrace
    Mar 2004

Antonin: Tfuj buržuji, original Winchester,.. , my sme v 1979 mohli obdivovať tak krásne bulharské 29MB "harddisky" práčkového typu na úžasnom sovietskom EC-1033...

Čo sa týka viacerých diskov pri spracovaní videa, tak ver tomu alebo never, značná úspora času sa dosiahne, keď sa pri renderovaní číta z jedného disku a výsledok zapisuje na druhý. Pokiaľ sa čítanie a zápis dejú súčasne na jedinom disku, tak sa celý proces výrazne spomaľuje v dôsledku neustáleho seekovania hlavičiek po disku, je to o to výraznejšie, čím sú dáta fragmentovanejšie. Samozrejme, disk sa tým aj viac zahrieva.

Je tu pravidelně Avatar uživatele arkij
    Registrace
    Mar 2004

to Pytkin:
    to sice můžu, mám ale dva HD v šuplíku a podle potřeby přenáším, raid mám na serveru 2x500 a 2x700 GB

to Antonín:
    (ono bezpochyby nějaké existuje) - existuje a je dosti značné, taky používám HW encodér, pokud někde používám například barevnou korekci, dělám si v průběhu práce vzorky a vezmu je přehrát mimo náhledový TV taky na jiný, abych porovnal nastavení. Při průběžných náhledech bere střihový SW data na jednom disku a tempy si ukládá na jiný - je to výrazně pružnější

1GB na disku sice stojí v maloobchodě 2,40 Kč - na kazetě je ale záloha jistá, už se to tady mnohokrát probíralo - já jsem holt zastánce těch kazet, disk mi už taky jednou klekl, tak vím o co jde, není to o ceně, s PC dělám už 20 let

kolik času vydá to formátování po každém projektu - nemusím defragmentovat, disky mám dvoustovkové, neměřil jsem to ale dělám při tom něco jiné tak to nezdržuje, taky to je jenom občas, po ukončení projkektu

Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od arkij Zobrazit příspěvek
    1GB na disku sice stojí v maloobchodě 2,40 Kč - na kazetě je ale záloha jistá, už se to tady mnohokrát probíralo - já jsem holt zastánce těch kazet, disk mi už taky jednou klekl, tak vím o co jde, není to o ceně, s PC dělám už 20 let
    Toto by mali ako zakladnu poucku tesat zlatymi pismenami do zuly!
    Zaloha len na disku je totalny hazard, ked odide disk, je v haji totalne vsetko. Jedneho dna ... proste disk nezapnete. A je schluss.
    Paska naraz cela neodide urcite (samozrejme, pokial ju niekto umyselne nestrci medzi magnety ).

Je tu pořád
    Registrace
    Jan 2008

na pasku ale nenahras vacsie rozlisenie ako ma .. cize je problem zalohovat 2K, 4K obraz .. nehovoriac , ze malo kto ma HDCAM , cize aj HD je celkom problem .. tak isto okrem obrazu je este kopa dat okolo projektu .. cize vzdy je nutne daco cosi na harddisku .. inak z vlastnych skusenosti mozem povedat , ze sa malo kedy vraciame k zaloham .. vacsinou sa kupi disk , nakopiruje zaloha .. a odlozi do skrine .. a tam je, az kym neumre ..

Strana 2 z 4 PrvníPrvní 1234 PosledníPoslední

Podobná témata

1. LCD: TV vhodná pro hry - LG 47LW650S
    Od PanPip v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 07-09-2014, 15:12
  2. Reakcí: 8
    Poslední příspěvek: 26-03-2012, 14:12
  3. Reakcí: 42
    Poslední příspěvek: 18-06-2010, 12:29
  4. Směrový mikrofon (na amat. filmy)