Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

problém gf9600gt a propojení HDMI

elsusta (5)|14.1.2009 07:55
mam GF9600 gt káblíkem jsem propojil základní desku a grafárnu SPIDF /IO ,,propoju ji pc a lcd tv přes HDMI ale nefunguje zvuk??? když jsem propojoval integrovanou graf tak to fungovalo bezchybně,jen jsem musel v záložce zvuk přepnout ovladač zvuku na hd audio ale u gf9600 to nefunguje.....:-( U grafické karty žádné ovladače na zvuk nejsou a na bordu jsou realtek alc 889A-bord má integrovanou HD 3200 ati a na ni to fungovalo propojeni hdmi-lcd tv ale tu jsem v biosu vypnul.
stayman (12393)|14.1.2009 08:04
No a mas tu grafiku aj so zvukovym chipom ??? Ak nie, v tom HDMI zvuk necakaj..
elsusta (5)|14.1.2009 08:24
měl by jít , Leadtek WinFast PX9600GT 512MB DDR3
grafická karta, VGA, NVIDIA, PCIe x16, 2x DVI, TV-out, 512MB DDR3, paměťová sběrnice 256bit, frekvence 650/1800 MHz, DVI>VGA redukce, HDMI>DVI redukce, SPDIF kabel - právě proto je tu ten spdif kabel na propojení k základní desce na výstup zvukovky spdif in out.
Radoo (1302)|15.1.2009 21:45
[QUOTE=stayman;211724]No a mas tu grafiku aj so zvukovym chipom ??? Ak nie, v tom HDMI zvuk necakaj..[/QUOTE]
Tohle musím opravit :)
Na grafické kartě která má funkční HDMI zvuk zvukovka samozřejmě být nemusí, připojuje se spešl kablíkem s MB na SPDIF
Tuhle mám a jede včetně zvuku OK
MSI N9400GT-MD512H
stayman (12393)|15.1.2009 22:08
Takze ti pusti do HDMI zvuk? To som nevedel, vsade pisu, ze sa budu vyrabat GK so zvukom..
elsusta (5)|20.1.2009 07:26
spešl káblík tam je a je propojenej ale na záložce zvuky a zvuková zařizení/zvuk/přehrávání zvuku/výcozí zařízení - nejde navolit realtek hd digital ouput - ten je potřeba aby šel zvuk na lcd tv - standartně je tam realtek hd audio output a ten pustí zvuk do repráku u pc.
samozdrejme mám stáhlé nové ovladače na audio.
Bladeeee (1)|11.3.2010 19:23
Mám GK GF9800GT a mám stejnej problém. Už to řeším nějakej ten tejden. ATI mají v sobě integrovanou zvukovku a tudíž stačí změnit v nastavení zvuku jenom jinou zvukovku. U GF to nejde. Propojují se s MB a to je právě ten problém.
V první fázi si zkontroluj zda při připojení jiného zdrojového zařízení (DVD s hdmi výstupem) a ujistit se zda je kabel a TV v pořádku. Mě to takhle běží super. Jen ten PC je zapeklitý. Prohrabal jsem se v zapojení, v nastavení a nic neběží.
Škoda, že toto téma nikdo nedokáže vyřešit. Už jsem též v koncích.
geronimoh (2327)|11.3.2010 20:55
Už je to nějaký čas, co jsem to řešil, tak už si to moc nepamatuji. Mám GPU NVIDIA GeForce 9600 GT a integrovanou zvukovou kartu Realtek ALC889A(MB GIGABYTE GA-EX38-DS4). Za pomocí přiložené kabelu jsem propojil GPU a MB. Správce zvuku Realtek - vstup/výstup zvuku - nastavení vstupu/výstupu S/PDIF - nastavit zdroj výstupního digitálního zvuku. Pak už jen správně nastavit přehrávač videa (KMPlayer, MPClassic atd.). Zvuk v HDMI na GPU mám funkční, ale mám zvuk na TV stažený na nulu a preferuji zvuk přes optický SPDIF výstup zvuku zapojený do AV Receiveru.
smithp567 (24)|16.6.2010 22:11
Kedze sa bavite o 9600GT co mam aj ja tak by som mal prosbu: VGA ma 2 DVI vystupy..... je mozne na jeden dat prechodku DVI-HDMI a cez HDMI kabel zapojit plazmu, k tomu vo vystupe na repro pripojit repraciky a kukat film vo FullHD na plazme...... ALE z druheho DVI mat zapojeny klasicky LCD monitor 22" a tam robit beznu pracu na PC, surf, a pod. alternativne aj bez zvuku :-)))
Nemozem totiz nikde vo vlastnostiach nastavit akoby dual view.... Dakujem Vam za rady....
geronimoh (2327)|16.6.2010 23:25
[quote=smithp567;286154]Kedze sa bavite o 9600GT co mam aj ja tak by som mal prosbu: VGA ma 2 DVI vystupy..... je mozne na jeden dat prechodku DVI-HDMI a cez HDMI kabel zapojit plazmu, k tomu vo vystupe na repro pripojit repraciky a kukat film vo FullHD na plazme...... ALE z druheho DVI mat zapojeny klasicky LCD monitor 22" a tam robit beznu pracu na PC, surf, a pod. alternativne aj bez zvuku :-)))
Nemozem totiz nikde vo vlastnostiach nastavit akoby dual view.... Dakujem Vam za rady....[/quote]

Já mám VGA Gainward 9600GT GS 512MB, má výstupy 1xHDMI + 2xDVI. Kabelem HDMI-HDMI mám připojený 46" LCD televizor viz.můj podpis (druhý monitor) a kabelem DVI-DVI primární LCD monitor 22". I tobě by to mělo bez problémů fungovat. Máš už připojen jak monitor, tak plazmový televizor? Nastavení více monitorů ( já používám dualview) v ovládacím panelu NVidia ti půjde nastavit až po připojení obou "monitorů". Pokud ho teprve budeš připojovat, udělej to při vypnutém PC, stejně by byl nutný restart. Zvuk mám propojený optickým kabelem S/PDIF do AVRecieveru a navíc analogově kabelem jack-jack pro primární monitor.
:-)-:-)-:-)-

PS: NVIDIA GeForce 9600 GT umožňuje akceleraci HD videa grafickou kartou :
http://highdef.cz/menu/navody/x264/x264.php
http://highdef.cz/menu/navody/akcelerace.HD/akcelerace.HD.videa.grafickou.kartou_part1.php#jak.to.funguje
smithp567 (24)|17.6.2010 21:41
na prvom DVI : mam prechodku...na HDMI a z toho HDMI to HDMI kabel(dlzka 10m) do plazmy. V druhom DVI je LCD monitor. Oba su zapojene ale ked zapnem PC, a aj telku, tak PC nabehne na LCD vidim vsetko ale nemozem nikde najst TV Plazmu. Ani ked prepnem na plazme na HDMI vstup je tam cierno...... A ani v ovladacich paneloch v "Set Up Miltiple Display" je len LCD VW222 Asus ale po Plazme ani stopy... ide ma z toho rafnut !!! kde moze byt zrada?????
geronimoh (2327)|17.6.2010 22:53
Co používáš za operační systém? Zkoušel jsi přeinstalovat, nebo aktualizovat ovladač grafické karty? Tipoval bych, že pes je zakopaný v ovladači grafické karty. Zkus přeinstalovat ovladač grafické karty a pokud by problém přetrvával, spusť v Ovládacím Panelu NVidia "Spustit průvodce pro více monitorů". Televizor coby druhý monitor se mi "neobjeví" v ovládacím panelu pouze pokud není připojený nebo pokud je odpojený od elektrické sítě.

Ovladače :
http://www.nvidia.com/Download/index.aspx?lang=en-us
smithp567 (24)|20.6.2010 20:03
to Geronimoh.:

Ospravedlnujem sa ale mal som nabity vikend....v piatok som mal narodky:-) tak som relaxoval cely vikend...
K problemu: mam XP Pro, ovladace som preinstaloval, 10 m kabel som odskusal na videu a slape uplne v pohode... takze asi problem bude v PC : bud nedava dost silny signal do plazmy po tom kabli..... ani vlastne nedetekne nejaky novy akoze TV..... alebo mam nieco nafigu nastavene v systeme!!!!
naposledy som mal zapojene obe zariadenia: ale nikde som TV Panasonic nenasiel....LCD vidim v poho ale druhy monitor nikde. Proste v tom "Set Up Miltiple display" mam len to LCD a zaskrtnute mam : Only use one display (single).... nikde nemozem zrusit tu volbu .... zatial dikes a isto sa ozvem !!!
geronimoh (2327)|20.6.2010 20:42
Já mám ovládací panel NVidia česky, takže ještě se zeptám - máš v menu "nastavení více monitorů", kde píšeš, že máš zaškrtnuto : "Only use one display (single)" ještě další řádky : "...Clone" a "...Dualwiew" ? Zkusil jsi "spustit průvodce pro více monitorů", což je v menu položka hned nad touto? Jakou verzi ovladače pro grafickou kartu máš nainstalovanou? Pokud máš na liště ikonu "Nastavení Nvidia" a klikneš na ní pravým tlačítkem myši, najedeš na položku "GeForce 9600 GT (zobrazit...)" a zobrazí se ti další nabídka, najedeš na "nastavení displeje nView" a měly by se ti zobrazit tři možnosti : jeden monitor, klonování a dualview .
smithp567 (24)|21.6.2010 18:44
"Only use one display (single)" ještě další řádky : "...Clone" a "...Dualwiew"
praveze ja tam mam len tu prvu hlasku !!! ziadne dalsie riadky ani neviem ako ich tam dostat!!!!
Only use one display: tato hlaska tam svieti uplne sama..... bez moznosti clone, resp. dualviuew....
Stale mam asi nieco na figu niekde zaskrtnute !!!! a preto mi nedava moznosti tie co pises. Urobil som uz vsetko podla rad ....
geronimoh (2327)|21.6.2010 18:54
[quote=smithp567;286776]"Only use one display (single)" ještě další řádky : "...Clone" a "...Dualwiew"
praveze ja tam mam len tu prvu hlasku !!! ziadne dalsie riadky ani neviem ako ich tam dostat!!!!
Only use one display: tato hlaska tam svieti uplne sama..... bez moznosti clone, resp. dualviuew....
Stale mam asi nieco na figu niekde zaskrtnute !!!! a preto mi nedava moznosti tie co pises. Urobil som uz vsetko podla rad ....[/quote]

Zkoušel jsi třetím řádkem odspodu otevřít "ovládací panel NVidia" a "Spustit průvodce pro více monitorů" (předposlední řádek v menu "monitor")? Jakou verzi ovladače tedy máš nainstalovanou?
Wintermute (265)|21.6.2010 20:30
Mám osobní nedobrou zkušenost s 9600GT vs HMDI (gainward 1xDVI 1xHDMI).

Určitý čas jsem používal připojení LCD přes HDMI, případně dvou LCD zároveň (dualview, roztažení desktopu) přes DVI+HDMI. V zásadě to tehdy chodilo, ale s výhradami - štvalo mě, že karta tvrdohlavě považovala DVI výstup za primární a byl dost velký problém třeba čistě nainstalovat OS na monitoru připojeném přes HDMI. Během instalace došlo k inicializaci ovladačů a na HDMI výstupu nastalo temno... Pffff

Nedávno jsem potřeboval zapojit opět TV-LCD i PC-LCD na HDMI a ani ZA BOHA! Na HDMI výstupu stále černo, nebo no signal a mohl jsem nastavovat v NV Control Panelu co jsem chtěl, bez efektu... Jediný moment kdy HDMI ožilo bylo zapnutí PC s odpojeným DVI a zapojeným HDMI. A to jen na pár momentů než během startu Windows došlo k načtení NV ovladače. Pak opět TMA a no signal.

Tipnul bych, že NV ovladače 190.xx a 200.xx si na této kartě jaksi nedokáží uřídit HDMI výstup. Bug? Dříve kdy HDMI fungovalo jsem používal 182.52 nebo snad ještě starší. S posledními 257.21 jsem se HDMI zprovoznit nepokoušel.

Pro srovnání, takto vypadá nastavení výstupu v NV Control Panelu u mě při odpojeném HDMI kabelu.
geronimoh (2327)|21.6.2010 21:54
Já jsem neměl se zobrazením na dvou monitorech nikdy problém ani na 9600 GT, ani na 7600 GS (obě Gainward). Ovladač ani nemám potřebu aktualizovat.



geronimoh (2327)|21.6.2010 23:39
Na zkoušku jsem zaktualizoval ovladač graf.karty na nejnovější verzi 257.21 .
Po restartu vše bez problémů a bez nutnosti změny nastavení. LCD televizor připojen přes HDMI a LCD monitor přes DVI - redukce/VGA a 7,5m kabel VGA-VGA.







PS : ovladač v.257.21 je funkční a podporuje zobrazení na dvou monitorech, včetně HDMI. Zkus spustit "Run Multiple Display Wizard".
smithp567 (24)|23.6.2010 17:07
to Geronimoh:

Dik za obrazky, ten druhy to mam presne aj ja ovladace 257.21. Akurat takty mam trosku inaksie... ale inak presne detto to iste.... Moj problem je v prvom obrazku : tu vidim len jednu moznost a to tu prvu:Only use one display. Nic ine tam nemam..... Uz som chcel menit ovladace za tie starsie ale kedze vidim ze Ty mas to iste co ja tak musim nieco vymysliet. Akurat moja VGA nema priamo HDMI vystup ale len 2x DVI. Vecer napisem dalsie info, skusim aj toho sprievodcu...... Teraz musim utekat out...:-)
smithp567 (24)|23.6.2010 21:01
no vyskusal som toto: zapojil som kabel do HDMI 1 v plazme, potom do DVI1 cez prechodku, v druhom DVI je LCD Asus. Zapol som plazmu, potom PC, spustil som sprievodcu pre viac monitorov.... ziadna zmena , na plazme tma, potom mi dokonca prestalo ist aj LCD z toho DVI, tak som musel LCD prehodit do druheho DVI-cka!
JA uz neviem, stale tam mam len to "Only use one display". Ja fakt neviem ci ten PC to nedokaze poslat cez ten 10m kabel....??? ale asi jedine to bude problem.
Uz som vyskusal asi vsetko.... este mozno skusim dat tam tie starsie ovladace, moznoze motyka vystreli..:-(((
to geronimoh : prosim Ta tie 3 moznosti to sa Ti tam objavia aj ked mas len zapojeny LCD monitor??? alebo musia byt obsadene obe DVI pripojenia.

Takze podla mna bud mam zly kabel (ked som ho dal na DVD-cko tak slo v poho), alebo je problem ze VGA nema priamo HDMI konektor!!!
geronimoh (2327)|23.6.2010 21:34
Co se mi zobrazí, když odpojím televizor, vyzkouším později, až budu mít televizor vypnutý a dám vědět. Asi to bude jako v příspěvku výše od "Wintermute", t.j. v nabídce budou všechny 3 možnosti, ale jen jeden monitor a samo to skočí na "only use one display (single)" a vypnutí a opětovném připojení televizoru se vše vrátí do soušasného stavu (dual view).
To je záhada, že ti to nejde. Kabel píšeš, že s DVD playerem funguje, tak jedině, že by byla špatná redukce DVI-HDMI. Tu jsi měl v balení u graf.karty, nebo jsi ji kupoval? Pokud jsi zkoušel plazmu připojit na DVI výstup pro LCD monitor, tak jsi přenastavil rozlišení na nějaké, které tvá plazma podporuje, nebo jsi tam nechal rozlišení pro monitor? Pak by se ti na plazmě objevil obraz jen krátce po startu PC, před spuštěním WinXP, pokud by propojení fungovalo. Že tvoje grafická karta nemá přímo HDMI konektor by vadit nemělo.
smithp567 (24)|23.6.2010 21:44
Ja tam mam vsak stale len tu jedinu moznost. Fakt ma z toho trafi, chcel som usetrit ze nebudem musiet kupit WD TV Live za cca115€ aby som mohol kukat filmy v HD z extermeho HDD. Tak neviem .

Inak myslim ze prechodka(bola v baleni) je dobra lebo ked som dal len samostatny kabel 3m HDMI - HDMI tak na plazme obraz bol, mal som ale zapojenu len TVa skusal som nejaky dokument v HD, vsetko slo o.k.
Este skusim jedneho kamosa ak dojde mi helfnut... a potom to asi zabalim... Zatial dikes.... Len som zvedavy co Ti zobrazi ked budes mat zapojeny len LCD.
geronimoh (2327)|23.6.2010 21:56
Pokud ti to s třímetrovým kabelem jelo, tak to vypadá, že problém je v kabelu HDMI-HDMI 10m. Co to je vlastně za kabel? S integrovaným zesilovačem?
smithp567 (24)|23.6.2010 22:04
neviem ako mysli ze napajany??, ale je to tento:
http://partner.halnet.sk/exim_1017/?Mode=Sti&StiId=1190, akurat mal napisane na stitku PremiumCord, HDMI-HDMI,MM,10m.
geronimoh (2327)|23.6.2010 22:10
[quote=smithp567;287065]neviem ako mysli ze napajany??, ale je to tento:
http://partner.halnet.sk/exim_1017/?Mode=Sti&StiId=1190, akurat mal napisane na stitku PremiumCord, HDMI-HDMI,MM,10m.[/quote]

Napsal jsem to špatně, některé HDMI kabely mají integrovaný zesilovač, jako třeba tento :
http://www.krup.cz/?cls=stoitem&stiid=2868

Jak máš plazmu daleko od PC, jak dlouhý HDMI kabel potřebuješ?
smithp567 (24)|23.6.2010 22:14
Ten moj kabel je podla vsetkeho obycajny....
A potrebujem cca 8m HDMI kabel..
geronimoh (2327)|23.6.2010 22:20
Počkej jak to dopadne s kámošem, třeba to rozchodíte. Ideální by byla možnost vyzkoušet jiný HDMI kabel.
geronimoh (2327)|23.6.2010 22:23
Zkusím teď restartovat PC bez připojeného LCD televizoru.
smithp567 (24)|23.6.2010 22:24
OKI priatelu, aj tak ocenujem snahu, dakujem velmi pekne za pomoc....
Uz idem len citat na nete nejake info o tom probleme, mozno sa nieco dozviem....
Ved sa este ohlasim ako som nakoniec dopadol!
geronimoh (2327)|23.6.2010 22:52
Takže po restartu pouze s jedním připojeným monitorem - pouze "only use one display - single" :



Po restartu s opět připojeným LCD televizorem jako druhým monitorem se vše vrátilo k původnímu stavu, tedy "Dualview".
geronimoh (2327)|23.6.2010 22:57
V tvém případě grafická karta neregistruje připojený plazmový televizor. Momentálně bych tipoval, že to může být tím kabelem HDMI. Dej vědět, jak dopadneš s kámošem.
smithp567 (24)|23.6.2010 23:03
Vyzera to presne tak ako pises: ten obrazok vyssie je detto u mna. PC pravdepodobne neregistruje pripojeny TV. To bude cely problem, asi je to fakt tym kablom..... dam vediet ako som dopadol.... THX