Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

notebook -> 15m VGA kabel -> projektor ... nechodi

Mamonick (5)|13.1.2009 14:11
Ahoj mam problem s propojenim notebooku a projektoru pomoci 15m belkin vga kabelu. Donedavna vse chodilo jak melo. K projektoru jsem pridal jeste cinch kabel pro prehravani videa z dvd prehravace. Nyni ikdyz odpojim ten novy kabel, na notebooku nejde nastavit klonovani obrazovky. Zajimave je, ze kdyz projektor pripojim pres 1,8m vga kabel tak to jde. Potom to prepojim na ten 15m a do restartu notebooku obraz jede. Po restartu opet nic.
Zkousel jsem to na jinem projektoru (stejny typ) a chova se to stejne. A stejny vysledek i druhym notebookem. Projektor je Benq MP720p, notebook Premio Z500N.
Nevite nekdo o nejakej programku, ktery by vynutil nebo vypnul kontrolu, zda je na vga konektoru neco pripojene. Neco podobneho jako byvalo drive u tv-outu starsich grafik s propojenim do televize. Diky za rady.
stayman (12393)|13.1.2009 23:45
Projektor mas zapnuty, ked startujes PC?
Mamonick (5)|15.1.2009 09:08
Ano. Takhle jsem to vyresil u jineho pripadu. Musi se vypnout notebook pripojit k projektoru, zapnout projektor a pak teprve notebook. Bohuzel v tomto pripade mi to nepomaha.
Mamonick (5)|27.1.2009 10:42
Tak a na druhe skole se objevil uplne stejny problem. Klasicky desktop Acer, DLP projektor Acer XD1270D. ATI catalyst detekuje pripojeny projektor, ale neda se zapnout klonova. Pri rozsireni pracovni plochy se catalyst tvari ze je vse ok, ale obraz na projektoru stale neni. Nema nekdo stejny problem? Na pocitaci probihaji pouze aktualizace systemu windows jinak tam nejsou opravneni pro instalaci.