Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Aver HX USB - připojení venkovní antény

Hejky (2)|13.1.2009 10:45
Dobrý den,
vzhledem k tomu, že mě nepolíbila elektrická můza se ptám: mám externí TV kartu Aver HX USB. K ní je možné připojit externí anténu. Přiložená anténka je někdy na signál slabá a tak chci doma využít signál z venkovní antény. Ta má napájení zesilovače a otázka zní, zda po připojení napájenou anténou nemohu poškodit TV kartu nebo dokonce PC nějakými el.proudy nebo napětími. Za napájení venkovní antény bych vložil nějaký rozbočovač a z rozbočovače bych rozdělil signál koaxem na TV a PC. Děkuji za odpovědi.
StD (8612)|13.1.2009 11:13
To napájení vůbec neřeš - máš-li to po koaxu přes výhybku - do TV ti také zpátky neteče 12 Volt nebo kolik tam máš. Spíše by jsi měl mít starosti z možného útlumu toho rozbočovače (TV/PC). V každém případě to nejprve vyzkoušej bez něj...
Hejky (2)|13.1.2009 11:27
Díky, spadl mi kámen ze srdce. Akorát ten rozbočovač budu zřejmě potřebovat, aby mohla manželce hrát televize a já vedle v pokojíčku paralelně sledoval jiný program. Jinak bych zřejmě musel strkat anténu střídavě do TVP nebo do NTB, že ju? A běhat z obýváčku do pokojíčku s koaxem by mě nebavilo.( Aněkdy je lepší ponechat manželce prostor pro sledování TV a věnovat se své zábavě, že ju?:-)