Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Zachycení NTSC-VHS přes TVkartu nejde ?

Jack_6428 (32)|11.1.2009 17:19
zdravim lidičky...měl bych takovej dotaz...

můj problém spočívá v zachycení vhs kazet nahraných v normě NTSC..o co přesně jde:
moje tv karta (externi - usb) je AVerTV Hybrid Ultra USB, videorekorder mám Sony slv-se800, propojeno to je skrze kabel SCART->3x cinch a poté karta je propojena s pc přes USB...

zkoušel jsem nahrát a pustit video v PALu i v SECAMu a vše jede dobře...ale když tam strčim VHSku v NTSC, obraz skáče a je rozhozenej a nebo černobílej...doufal jsem, že to půjde a ono ne..na zachytávání použivám program co byl na CD s kartou..AverTV..

ptám se na radu proto, že karta podle popisu/manuálu podporuje NTSC (analog), video má nastavení výchozí/pal/secam a při připojení na tv NTSC přehraje správně (je to uvedeno i v manálu), v softu karty se nechá u kompozitního vstupu navolit norma, je jich na výběr asi tak 10, různý druhy PALu, SECAMu a pak NTSC..když tam přepnu na NTSC, nic se nezmění...a když tam dám SECAM kazetu, tak obraz blbne, ale po přepnutí v nastavení na SECAM jede vše jak má, ale u NTSC ne...

tak se teda ptám...dělám něco špatně? je způsob jak ty NTSC VHSky nahrát (třeba jinej program) ? nebo kde je chyba ?

děkuju!
Jack_6428 (32)|13.1.2009 22:43
to mi nikdo z vás borců není schopnej pomoct :D ?
Jack_6428 (32)|21.1.2009 09:55
to se ptám na něco tak nevyřešitelného bo co ?
StD (8612)|21.1.2009 10:12
Zřejmě to nikdo nedělá (nedělal), proto neodpovídají.

Jinak toto: [quote][COLOR="Red"] ...ale když tam strčim VHSku v NTSC, obraz skáče a je rozhozenej a nebo černobílej...doufal jsem, že to půjde a ono ne..na zachytávání použivám program co byl na CD s kartou..AverTV...[/COLOR]
svědčí o tom, že to z toho VCR leze ven nekorektně (nespr. Hz a ČB obraz). Nekonvertuje ti to (blbě) na PAL?[/quote]
Jack_6428 (32)|21.1.2009 21:26
ahoj, díky za odpověď, konečně někdo :D
hm, s tim konvertem si nejsem jistej, nevim jak to poznat a jak to vyladit..převádění vhs pomocí tv karty dělám poprvé...s palem a secamem problém není, jen to NTSC..ale je mi to divný, protože jak jsem psal, na TV se to zobrazí korektně...ale na PC přes tu kartu ne..máš nějakej nápad jak to rozhejbat ?
StD (8612)|22.1.2009 07:06
No a co ta TV, co je zač - je schopná přehrávat NTSC a nebo je PAL-only. Podle toho bys to snad poznal, co z toho VCR leze.
Jack_6428 (32)|22.1.2009 15:08
tv je Panasonic a umí bez problému přehrát všechno, včetně NTSC...
když mám VCR zapojené do TV, není problém.. NTSC funguje jak má
když mám VCR zapojené přes TV Kartu do PC, NTSC blbne..
pavel.hecik (121)|22.1.2009 19:50
jakým kabelem to máš propojený mezi VHS a TV kartou? Pokud VHS umí NTSC /jako že ano, protože se zobrazuje na TV OK/ tak je karta nastavevená na PAL a sama to nedetekuje, anebo máš možná nějakou kabelovou redukci v propojení, ty dokážou dělat hroznej bordel, sám jsem to řešil v podstatě stejné, příklad: scart převod na s-video kabel až pátá redukce to dokázala převést, záleží na vnitřním zapojení PINů scartu
Jack_6428 (32)|22.1.2009 23:21
mam vcr propojené s tv kartou kabelem SCART->3x CINCH (kabel HAMA, barvy zluta, cerna, cervena)...v softu karty se necha nastavit ntsc ale i tak to skace blbe... co myslíš že by to vyřešilo ??
muj kabel je konkretne tento:
http://www.alza.cz/propojovaci-kabel-scart-na-3xcinch-d79543.htm
pavel.hecik (121)|23.1.2009 07:53
pokud máš u videa několik scart výstupů tak propoj VCR s TV kartou ze scartu, který Ti funguje při propojení s TV, scarty i výstupy na VCR nebývají vždy stejně propojeny /PINy ve scartu, což se může týkat i výstupu scartu VCR/ jeden scart výstup na VCR Ti to dokáže pustit a druhej scart výstup na VCR ne, příklad dvou scart výstupů na tom samém VCR.....
-kabelem to asi nebude pokud používáš stejný k propojení TV anebo může být pokud jej na toto propojení nepoužíváš a příčina může být právě ve vnitřníním zapojení zase PINů ve scartu kabelu / existují plné scarty kde jsou zapojeny skoro všecny PINy, ale to se většinou neuvádí....příklad: kabely scart s výstupem na S-video je většina nefunkčních při propojení s TV /možná i PC TV karty/ protože nemají propojený 15. a 20. PIN
...je v tom hroznej bordel a je to o zkoušení kabelů, bohužel
...ještě zkusit jinej soft pro zachycení, ale tím to určitě nebude
StD (8612)|23.1.2009 08:25
pavel.hecik už napsal asi vše - taky bych to tipoval na ten kabel (a) nebo jeden ze scartů na VCR (jeden je Out a druhý In/Out) - škoda, že ten VCR nemá S-video Out jako ten můj, pak by bylo po problemech. Jediná možnost zkusit jiný kabel (nejlépe 1-cestný, ten od Hamy je 2-cestný = je správně přepnuto?). A jako "last resort" jiný VCR nebo přepis u profi-firmy.